Wiadomości

Loading


23.11.2021 | Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska ma 20 lat. Kwota zgromadzonych w nim oszczędności przekracza 1,7 mld złotych

Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska - jeden z największych i najdłużej działających w Polsce - zarządza dziś kwotą  ponad 1,7 mld zł. Wypracowana przez 20 lat stopa zwrotu sięga ponad 238%. Do tej pory z Pracowniczego Funduszu Emerytalnego Orange, gromadzącego i inwestującego środki uczestników Programu, wypłacono ponad 860 mln złotych. To dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla pracowników na czas emerytury.

- Na początku drogi zawodowej rzadko myślimy o emeryturze, a jednak warto zawczasu zadbać o dodatkową poduszkę finansową. My od lat zachęcamy do tego naszych pracowników. Decyzję o utworzeniu pracowniczego programu emerytalnego podjęliśmy 20 lat temu, jako jedna z pierwszych firm w Polsce. To była dobrowolna decyzja, wówczas regulacje nie nakładały na pracodawców żadnych obowiązków w tym zakresie. Do dziś warunki oszczędzania na dodatkową emeryturę, jakie proponujemy, są jednymi z  najkorzystniejszych na rynku, a w programie uczestniczy zdecydowana większość pracowników firmy - mówi Jacek Kowalski, członek zarządu Orange Polska ds. Human Capital.

Orange Polska, największy pracodawca w Grupie, zatrudniający obecnie ponad 10  tysięcy osób, finansuje pracownikom comiesięczną składkę w wysokości 7% wynagrodzenia brutto. To – wg obowiązujących regulacji - najwyższa składka, jaką może wpłacać pracodawca. Pracownicy mogą ponadto zdecydować się na składkę dodatkową i zwiększyć w ten sposób pulę oszczędności. Obecnie niemal 90% pracowników Orange Polska uczestniczy w PPE.

Wpłacane do Funduszu składki trafiają na indywidualne rachunki uczestników. Zarządzaniem Funduszem zajmuje się Pracownicze Towarzystwo Emerytalne Orange Polska.

- Wyniki naszego funduszu pokazują, że inwestujemy mądrze, dbając o bezpieczeństwo, ale i odpowiedni zysk. Od początku istnienia programu wartość jednostki rozrachunkowej systematycznie rośnie. Stopa zwrotu osiągnęła w tym czasie ponad 238%, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 15%. Warto pamiętać, że to całkowicie prywatne środki, należą tylko do uczestnika programu i są dziedziczone. To bardzo dobry sposób zabezpieczenia finansowego na przyszłość – podkreśla Janusz Szreder, prezes zarządu Pracowniczego Towarzystwa Emerytalnego Orange Polska.

Decyzję o oszczędzaniu na dodatkową emeryturę warto podejmować jak najwcześniej, ponieważ im dłużej ono trwa, tym większą kwotę uczestnik ma szansę zgromadzić. W przypadku zakończenia pracy w firmie przed osiągnięciem wieku emerytalnego, zgromadzone wcześniej pieniądze mogą pozostać w Funduszu, są nadal inwestowane i pracują na przyszłą dodatkową emeryturę.

Co istotne, wypłaty z Funduszu nie są obciążone żadnymi kosztami, ponieważ wpłacone składki zostały już wcześniej opodatkowane, a osiągnięte zyski nie podlegają podatkowi od zysków kapitałowych. Od dokonywanych wypłat Fundusz nie pobiera także jakichkolwiek opłat manipulacyjnych. Uczestnicy wypłacają więc 100% kwoty zgromadzonej na rachunku.

Wartość aktywów netto Funduszu to obecnie ponad 1,7 mld złotych. To oznacza, że stanowią około 10% wartości aktywów wszystkich pracowniczych programów emerytalnych działających w Polsce, która wg danych KNF na koniec 2020 roku sięgnęła 17 mld złotych.

Sprawdź Orange - Przenieś numer do Orange a zyskasz 4 miesiące abonamentu za 0 zł

źródło: Orange

Kliknij aby powiększyć22.11.2021 | Startuje Black Week w T-Mobile

W T‑Mobile nie zwlekamy z dobrymi informacjami i promocjami i już dziś 22 listopada otwieramy sezon niesamowitych zniżek z okazji Black Week.

Przez cały tydzień, włącznie z kolejnym poniedziałkiem, czyli 29 listopada będziemy oferować naszym klientom indywidualnym i biznesowym kilkadziesiąt urządzeń – od smartfonów i tabletów, przez laptopy, smartwatche i na zestawach MIX BOX oraz smart home skończywszy – w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wypatrzyłeś nowy telefon, ale właściwie to nie jesteś jeszcze przekonany do zakupu? Siostra wspominała coś o technologicznych gadżetach, aby być „bardziej fit”, ale nie jesteś pewien, czy warto w to inwestować?

Dzieci kłócą się o oglądanie bajek na tablecie, a Ty po prostu chcesz odpocząć wieczorem? A może Twoja firma potrzebuje nowego sprzętu? Choć w T‑Mobile nie pomożemy rozwiązać wszystkich problemów, to z pewnością możemy pomóc rozwiązać dylematy związane z odpowiednimi prezentami dla najbliższych, czy też dla własnej firmy.

+ więcej...
22.11.2021 | Kaspersky głównym graczem w zakresie nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa dla małych, średnich i dużych firm wg IDC MarketScape

Firma Kaspersky uzyskała miano głównego gracza w raportach IDC MarketScape Worldwide Modern Endpoint Security for Small and Midsize Businesses 2021 Vendor Assessment (dokument #US48304721, listopad 2021 r.) oraz Worldwide Modern Endpoint Security for Enterprises 2021 Vendor Assessment (dokument #US48306021, listopad 2021 r.).

Wyróżnienie to jest świadectwem wszechstronności i jakości produktów, usług oraz rozwiązań szkoleniowych oferowanych przez firmę Kaspersky klientom biznesowym.

Współczesne produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych składają się z dwóch mechanizmów wykrywania i reagowania, zróżnicowanych pod względem czasu reakcji oraz udziału człowieka.

+ więcej...
22.11.2021 | Kolejny nowy dekoder 4K w Polsat Box

Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) przygotował kolejną nowość. Od poniedziałku, 22 listopada br. w ofercie operatora będzie dostępny nowoczesny, kompaktowy i elegancki dekoder polsat box 4K lite w zestawie z pilotem Bluetooth.

Można go podłączyć zarówno do anteny satelitarnej, jak i do Internetu. Z urządzenia można korzystać w każdej z trzech technologii, w jakich Polsat Box świadczy usługi TV: satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej.

Wybrane programy można oglądać w 4K. Dekoder polsat box 4K lite to także nowa na rynku i unikalna funkcjonalność DUO, dostępna wyłącznie dla klientów Polsat Box.

Umożliwia ona swobodne przełączanie pomiędzy telewizją satelitarną a kablową IPTV w ramach tej samej oferty TV i jednej opłaty za pakiet.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 32 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 300 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij