Wiadomości

Loading


21.10.2021 | 61 zaawansowanych taktyk w ewolucji trojana bankowego Trickbot

Głównym celem wykrytego w 2016 r. trojana bankowego Trickbot była kradzież danych bankowych online. Szkodnik ten zmieniał się na przestrzeni pięciu lat swojej aktywności w wyniku coraz bardziej zaawansowanego zestawu narzędzi tworzonego przez cyberprzestępców. Badacze z firmy Kaspersky prześledzili ewolucję Trickbota, analizując 61 jego dotychczasowych modułów, i ustalili, w jaki sposób cyberprzestępcy aktualizowali tego trojana.

Trickbot wywodzi się od trojana bankowego Dyre, który początkowo kradł dane bankowe oraz dane uwierzytelniające do kont e-bankowości. Szkodnik ewoluował do obecnej postaci wielomodułowego zagrożenia, którego zakres aktywności obejmuje obecnie wiele nowych funkcji, takich jak rozprzestrzenianie innych szkodliwych programów (np. ransomware Ryuk).

Badacze z firmy Kaspersky przeanalizowali łącznie 61 modułów Trickbota i odkryli, że trojan został zaopatrzony w dziesiątki modułów pomocniczych, których celem jest kradzież danych uwierzytelniających oraz wrażliwych informacji. Szkodnik rozprzestrzenia się za pośrednictwem sieci lokalnych, wykorzystując skradzione dane oraz wrażliwe informacje, zapewnia atakującym dostęp zdalny do maszyn ofiar, przeprowadza ataki siłowe oraz pobiera inne szkodliwe oprogramowanie.

Trickbot atakuje firmy oraz użytkowników indywidualnych na całym świecie. Według badaczy z firmy Kaspersky aktywność trojana nie jest ograniczona geograficznie, a większość atakowanych użytkowników była zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych (13,21%), Australii (10,25%) oraz Chinach (9,77%), a w mniejszym stopniu w Meksyku (6,61%) oraz Francji (6,30%).

Cyberprzestępcy nieustannie uaktualniają i odświeżają swoje zestawy narzędzi. Trickbot ewoluował do tego stopnia, że stanowi obecnie jedną z najbardziej złożonych i niebezpiecznych próbek tego rodzaju szkodliwego oprogramowania. Zatem równolegle z rozwojem cyberprzestępców powinny rozwijać się techniki ochrony przed nimi. Większości ataków można zapobiec, dlatego tak ważne jest stosowanie nowoczesnego i skutecznego rozwiązania bezpieczeństwa - powiedział Oleg Kupriejew, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Kaspersky.

Rozwiązania bezpieczeństwa firmy Kaspersky skutecznie wykrywają i blokują wszystkie znane wersje trojana bankowego Trickbot.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć19.10.2021 | Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i T-Mobile kontynuują współpracę

Ich poświęcenie budzi nasz ogromny szacunek, a współpraca to zaszczyt – tymi słowami Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska uzasadnia wsparcie Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM.

Po roku udanej współpracy T-Mobile kontynuuje partnerstwo z Medycznym Zespołem Ratunkowym PCPM. T-Mobile zwraca uwagę, że żyjemy w czasach, w których codziennie jesteśmy świadkami ważnych i często dramatycznych wydarzeń.

Chociaż przez ostatni rok całą uwagę skupiała pandemia to świat nie zatrzymał się w miejscu. Postępujące zmiany klimaty i katastrofy naturalne, które z nimi się wiążą paraliżują życie ludzi w różnych zakątkach globu.

Powodzenie, trzęsienia ziemi czy pożary stają się codziennością także dla wielu krajów w Europie. Dlatego tak ważne jest to, żeby mieć wokół siebie odważnych ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu realnie ratują świat.

+ więcej...
19.10.2021 | Ericsson i Play rozszerzają współpracę w zakresie sieci dostępu radiowego (RAN)

Ericsson i P4, operator sieci Play w Polsce, podpisali nową umowę rozszerzającą partnerstwo w zakresie radiowej sieci dostępowej (RAN), przybliżając Polskę do ery 5G.

Rozszerzona umowa jest pierwszym porozumieniem między firmami Ericsson i Play od czasu przejęcia firmy Play przez Grupę Iliad w 2020 roku.

Umowa obejmuje modernizację sieci dostępu radiowego w całym kraju, w oparciu o wiodące rozwiązania 5G Ericsson Radio System.Nowa umowa jeszcze bardziej przybliży klientów Play do innowacyjnych zastosowań 5G oraz znacznie ulepszonego mobilnego internetu szerokopasmowego.

Play stale modernizuje swoją sieć do najnowszej generacji sprzętu radiowego, a stacje bazowe wyposaża we wszystkie posiadane pasma częstotliwości. 

+ więcej...
19.10.2021 | Nowe iniektory PoE Zyxel wspierają wdrożenie punktów dostępowych WiFi 6

Nowe multigigabitowe iniektory PoE Zyxel zostały zaprojektowane z myślą o wsparciu wdrażania nowoczesnych, wysokowydajnych punktów dostępowych WiFi 6, kamer monitoringu oraz innych urządzeń IP w miejscach w których może wystąpić problem z doprowadzeniem zasilania sieciowego.

– Nowoczesne, zaawansowane urządzenia IP wymagają większej przepustowości. Wprowadzenie na rynek najnowszych iniektorów PoE Zyxel jest istotne dla klientów, którzy potrzebują wdrożenia niedużych sieci bezprzewodowych w standardzie WiFi6, kamer IP, terminali PoS lub telefonów IP – mówi Luke Harley, menedżer ds. rozwoju rynku switchingu w obszarze EMEA w Zyxel.

Zasilanie przez sieć Ethernet (PoE) to technologia pozwalająca na instalację urządzeń sieciowych w miejscach, w których może wystąpić problem z doprowadzeniem zasilania sieciowego, lub jeśli chcemy zminimalizować koszty.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 50 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 60 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij