Wiadomości

Loading


12.10.2021 | Uwierzytelnianie wieloskładnikowe ma znaczenie: duży wzrost liczby użytkowników atakowanych trojanami kradnącymi hasła

Cyberprzestępcy nieustannie wymyślają nowe mechanizmy oszustw online, a ostatnie sześć miesięcy charakteryzowało się istotnym wzrostem takiej aktywności. Badacze z firmy Kaspersky obserwowali zwiększoną liczbę ataków, w których cyberprzestępcy wykorzystywali trojany kradnące hasła dostępowe do usług online i inne informacje o kontach użytkowników.

Badacze z firmy Kaspersky przeanalizowali okresy od stycznia do września z lat 2020 i 2021 pod kątem liczby prób infekcji i ofiar. Analiza wykazała istotny wzrost liczby atakowanych użytkowników. Na przykład we wrześniu 2021 r. odnotowano o 160 tysięcy ataków więcej niż w kwietniu tego samego roku, co daje wzrost na poziomie 45%.

W ostatnich miesiącach eksperci zauważyli także gwałtowny przyrost liczby prób infekowania użytkowników - o niemal 30% w okresie lipiec-sierpień. Łączna liczba wykrytych prób ataków zarejestrowanych od stycznia do września 2021 r. wyniosła 24,8 mln - o 0,7 mln więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Statystyki pokazują, że loginy, hasła, dane związane z płatnościami i inne informacje osobiste w dalszym ciągu stanową atrakcyjny cel dla cyberprzestępców. Dane te pozostają także popularnym "towarem" na czarnym rynku. Z tego powodu zachęcamy użytkowników do podejmowania dodatkowych działań mających na celu zabezpieczenie kont online. Dobrą praktyką jest włączenie uwierzytelniania wieloskładnikowego - powiedział Denis Parinow, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.v

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć12.10.2021 | Gala KSW 64 w PPV w Polsat Box i Polsat Box Go Wielkie starcie legend KSW: Pudzian vs Bombardier

Abonenci Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) oraz serwisu streamingowego Polsat Box Go (wcześniej IPLA) mogą już zamawiać dostęp do gali KSW 64, która odbędzie się w sobotę, 23 października w Łodzi.

W walce wieczoru dojdzie do mistrzowskiego starcia o pas w kategorii koguciej: Sebastian Przybysz podejmie Bruno Augusto dos Santosa.

Niezwykle ekscytująco zapowiada się spotkanie pomiędzy prawdziwymi legendami KSW: olbrzymim Senegalczykiem Serigne Ousmane „Bombardierem” Dia i utytułowanym strongmanem Mariuszem „Pudzianem” Pudzianowskim.

Cena realizowanego w systemie „pay-per-view” (PPV) wydarzenia to 40 zł. Będzie je można obejrzeć na dekoderach satelitarnych, do odbioru telewizji kablowej IPTV i telewizji internetowej OTT. 

+ więcej...
12.10.2021 | Popraw swój styl jazdy z Nawigacją Plus!

Nawigacja Plus to najlepsza na rynku nawigacja GPS, dzięki której nie tylko można dojechać do celu i ominąć korki oraz remonty drogowe.

Teraz oceni również styl jazdy i pomoże stać się lepszym kierowcą! Złudzenie ponadprzeciętności dotyczy wielu kierowców, zwłaszcza tych, którzy często podróżują po polskich drogach.

Wydaje się im, że idealnie parkują, nigdy nie przekraczają prędkości i nie stwarzają niebezpieczeństwa na drodze.

Zbyt wysoka ocena swoich umiejętności może prowadzić do ryzykownych sytuacji, dlatego warto to sprawdzić i przejrzeć się w najbardziej obiektywnym z możliwych luster, czyli w algorytmach.

+ więcej...
12.10.2021 | Warsaw Data Hub już działa. Orange Polska uruchomił swoje najnowsze centrum przetwarzania danych

Trwająca od ubiegłego roku budowa najnowszego data center Orange Polska dobiegła końca. Obiekt jest gotowy do użytku.

Znajdą się w nim zarówno kluczowe elementy sieci operatora, jak i infrastruktura jego klientów.

Warsaw Data Hub, który po przeniesieniu najważniejszych systemów Orange Polska stanie się jednym z kluczowych węzłów sieci operatora, pozwoli także Orange zaoferować klientom biznesowym nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne zaplecze w postaci usług data center i kolokacji zgodnie z ich potrzebami.

W tym kontekście bardzo ważne jest położenie WDH w pobliżu Warszawy, bo to właśnie w stolicy popyt na tego typu usługi rośnie najszybciej. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 500 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 7,2 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij