Wiadomości

Loading


28.09.2021 | BloodyStealer: nowy zaawansowany trojan wycelowany w konta popularnych platform gier online

Badacze z firmy Kaspersky odkryli zaawansowanego trojana BloodyStealer, sprzedawanego na forach darknetu i wykorzystywanego do kradzieży kont graczy na popularnych platformach do gier, takich jak Steam, Epic Games Store czy EA Origin. Wyposażony w funkcje, które utrudniają wykrycie oraz analizowanie go, jak również w kilka interesujących możliwości, a do tego oferowany w niskiej cenie subskrypcyjnej, BloodyStealer to doskonały przykład zagrożeń, z jakimi stykają się gracze online. Informacje o nim, jak również przegląd produktów związanych z grami kradzionymi i sprzedawanymi w darknecie można znaleźć w najnowszym raporcie firmy Kaspersky dot. zagrożeń związanych z grami.

Jak wynika z najnowszego badania firmy Kaspersky, w darknecie istnieje zapotrzebowanie na przedmioty oraz konta w grach. Loginy do gier wraz z hasłami do popularnych platform, takich jak Steam, Origin, Ubisoft czy EpicGames, można kupić już za około 55 zł za tysiąc kont w sprzedaży hurtowej oraz za 1-30% wartości konta w sprzedaży detalicznej. Skradzione konta nie pochodzą z przypadkowych wycieków danych, ale są raczej wynikiem celowych kampanii cyberprzestępczych z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania, takiego jak BloodyStealer.

BloodyStealer to trojan kradnący informacje, który gromadzi i potajemnie wyprowadza różne rodzaje danych, takich jak np. pliki cookie, hasła, formularze, karty bankowe, z przeglądarek, zrzutów ekranu, pamięci logowania czy sesji z różnych aplikacji. Obejmują one sesje gier, w szczególności na platformach EpicGames, Origin oraz Steam

Badacze z firmy Kaspersky po raz pierwszy zauważyli omawianego trojana w marcu 2021 r., gdy reklamowano jego możliwości unikania wykrycia oraz ochrony przed inżynierią wsteczną oraz ogólnie analizą szkodliwego oprogramowania. Szkodnik jest sprzedawany na forach czarnorynkowych w atrakcyjnej cenie - niecałe 40 zł za miesięczną subskrypcję lub około 150 zł za dożywotnią subskrypcję.

Szkodnik zwrócił uwagę badaczy ze względu na wykorzystywanie kilku metod służących skomplikowaniu analizy oraz inżynierii wstecznej, łącznie z użyciem kompresji oraz technik zapobiegających debugowaniu. Trojan jest sprzedawany na czarnym rynku, a klienci mogą zabezpieczyć go za pomocą wybranego przez siebie mechanizmu kompresji lub wykorzystywać w ramach innego wieloetapowego łańcucha infekcji. Eksperci z firmy Kaspersky wykryli ataki wykorzystujące trojana BloodyStealer w Europie, w Ameryce Łacińskiej oraz rejonie Azji i Pacyfiku.

O ile BloodyStealer nie został stworzony wyłącznie w celu kradzieży informacji dotyczących gier, atakowane przez niego platformy wyraźnie wskazują na zapotrzebowanie na tego rodzaju dane wśród cyberprzestępców. Dane logowania, konta, przedmioty w grach - wszystkie te "produkty" związane z grami są sprzedawane hurtowo bądź indywidualnie w darknecie w atrakcyjnej cenie.

Mimo bogactwa opcji dostępnych cyberprzestępcom chcącym zakupić lub wypożyczyć trojana lub wykorzystać go w swoim łańcuchu ataków BloodyStealer zdołał zwrócić na siebie uwagę użytkowników na jednym z podziemnych forów. Szkodnik ten posiada kilka interesujących możliwości, takich jak wydobywanie haseł przeglądarek, plików cookie oraz informacji dot. środowiska. Jego twórcy wyposażyli go w dodatkowe możliwości, takie jak przechwytywanie informacji związanych z platformami gier online. Informacje te mogą być następnie sprzedawane na różnych platformach lub poprzez kanały Telegrama związane ze sprzedażą dostępu do kont gier online - powiedział Dmitrij Gałow, badacz bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky. Cyberprzestępcy bez wątpienia polują na konta w grach, dlatego jeśli chcesz grać bez obaw i nie martwić się, że stracisz swoje konta, zabezpiecz je przy pomocy uwierzytelnienia dwuskładnikowego oraz stosuj niezawodne rozwiązanie bezpieczeństwa dla swoich urządzeń.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć27.09.2021 | Grupa Polsat Plus gra z polską siatkówką przez kolejne siedem lat!

Plus i Polsat jeszcze co najmniej przez kolejnych 7 lat będą wspierały polską siatkówkę. Plus będzie Sponsorem Tytularnym ligi mężczyzn – PlusLigi oraz Strategicznym Tauron Ligi kobiet.

Telewizja Polsat nabyła dla swoich widzów prawa do pokazywania obydwu lig do 2028 roku. Nowe logo Plusa znajdzie się w nowej identyfikacji wizualnej PlusLigi – m.in. na strojach drużyn, w halach oraz w logo samej PlusLigi.

Siatkówka, którą wspierają Plus i Polsat, odnosi największe sukcesy w Polsce i na świecie wśród gier zespołowych. Zaangażowanie Plusa to wsparcie zarówno Reprezentacji Narodowych, jak i obu najwyższych krajowych lig siatkarskich.

Plus jest z siatkówką od samego początku powstania lig zawodowych, od wielu lat jest Sponsorem Tytularnym ligi mężczyzn, od samego początku jest też Sponsorem Strategicznym najwyższej ligi kobiet.

+ więcej...
27.09.2021 | Nowa kampania programu smartDOM – giga oferta sieci Plus dla klientów Polsat Box

Ruszyła nowa kampania skierowana do klientów Polsat Box – „Wybierz swoje wszystko” w ramach programu smartDOM. W dwóch spotach telewizyjnych występują m.in. Sanah i Antoni Królikowski.

W przygotowanej dla klientów Polsat Box giga ofercie Plus oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 30 GB za 30 zł miesięcznie. Do tego dwa nowoczesne telefony 5G do wyboru: Samsung Galaxy A52s 5G lub Oppo Reno5 Z 5G w supercenie.

W ramach programu smartDOM Plus przygotował wyjątkową ofertę dla klientów Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat). Ofertę wspierają dwa 30-sekundowe spoty telewizyjne zrealizowane we współpracy z agencją Freundschaft (wcześniej Scholz&Friends).

Można je oglądać w kanałach głównych i tematycznych Polsatu i TVN. Kampania prowadzona jest także w stacjach radiowych i online.

+ więcej...
23.09.2021 | T-Mobile uruchomił już ponad 3000 stacji 5G

Mamy to! Trzytysięczna stacja 5G od T-Mobile właśnie została uruchomiona! Jest to rezultat instalacji w ostatnim tygodniu kolejnych ponad 150 stacji obsługujących najnowocześniejszą technologię i intensywnej rozbudowy sieci od lipca br.

Od momentu ogłoszenia projektu rozbudowy sieci piątej generacji, zasięg 5G od T-Mobile konsekwentnie rośnie o około 120-140 stacji tygodniowo.

Dokładnie dzisiaj uruchomiona została stacja nr 3000, która zlokalizowana jest w Strubinach w gminie Zakroczym.

Pozostałe z ponad 150 aktywowanych w ostatnich dniach stacji umiejscowionych jest, m.in. w Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kaliszu, Lublinie, Pile, Poznaniu, Strzelcach Opolskich, Swarzędzu, Szczecinie, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze i kilkunastu innych miejscowościach w całej Polsce.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 400 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 8 Mb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 12 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij