Wiadomości

Loading


23.09.2021 | Bezpieczeństwo w nowej normalności: jak radzić sobie z zagrożeniami związanymi z pracą zdalną

2020 rok przejdzie do historii jako ten, w którym miliony ludzi nauczyło się, jak to jest pracować zdalnie. Pandemia koronawirusa zmusiła pracodawców do zamknięcia biur i wypracowania elastycznych form pracy. Nie sposób określić, jak długo potrwają obostrzenia, dlatego warto już teraz rozważyć pracę zdalną, jako realną na dłuższy czas opcję z wieloma korzyściami zarówno dla pracowników, jak i przedsiębiorstw.

Pomimo że pandemia bez wątpienia przyspieszyła przejście na tryb zdalny, elastyczne formy pracy stopniowo zyskiwały na popularności przez całą minioną dekadę. Za sprawą postępu technologicznego zainteresowanie mobilnością i pracą w domu rosło na długo przed atakiem wirusa. Swoboda zapewniana przez coraz wydajniejsze i tańsze urządzenia mobilne, takie jak notebooki, komputery PC, Chromebooki, tablety i smartfony, umożliwia pracę z niemal dowolnego miejsca za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub połączenia szerokopasmowego.

Kiedy jednak pracownicy cieszą się zaletami z pracy zdalnej korzystając z publicznych i domowych połączeń szerokopasmowych, cyberprzestępcy mają czas, żeby zidentyfikować i wziąć na cel luki w zabezpieczeniach sieci. Teraz kiedy pandemia znormalizowała „hybrydowe” sposoby pracy firmy na całym świecie stały się podatne na cyberataki.

Nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa

Przed nadejściem pandemii, kiedy normą była praca w biurze, zabezpieczanie danych było stosunkowo łatwe, ponieważ pracownicy byli bezpośrednio podłączeni do sieci w centralnym biurze - za pomocą kabla Ethernet lub przez Wi-Fi. Teraz jednak „firmowa sieć” to coś, co istnieje w wielu lokalizacjach, zarówno w pracy, jak i w domu, a także w chmurze i w fizycznej siedzibie przedsiębiorstwa. W tym nowym hybrydowym świecie, w którym wszyscy codziennie, przez cały dzień zdalnie łączą się z siecią, pojawia się wiele potencjalnych okazji dla cyberprzestępców. Jeśli połączenia te nie są w pełni zabezpieczone, istnieje realne niebezpieczeństwo infiltracji.

Ponadto wiele osób pracujących obecnie zdalnie wykorzystuje komputery biurowe, firmowe laptopy, lub własne komputery domowe. Połączenia zdalne są zupełnie inne niż lokalne, dlatego we wszystkich trzech przypadkach zabezpieczenia powinny być odpowiednio skonfigurowane do użytku domowego – a to bywa niełatwe.

Dodatkowo pojawiać się mogą problemy z wiekiem i przydatnością bieżącego sprzętu – zarówno na poziomie urządzeń klienckich, jak i centrum danych. Stare serwery i sprzęt sieciowy, czy nawet same urządzenia zabezpieczające, mogą nie sprostać nowym wyzwaniom.

Ze względu na pracę hybrydową zasadniczym zmianom uległa również sama infrastruktura sieciowa, co powoduje dodatkowe wyzwania. Duża liczba osób pracujących zdalnie oznacza duże rozproszenie sieci. Nie posiada ona już definitywnej, fizycznej struktury, za to ma znacznie więcej punktów wejścia. Egzekwowanie zasad bezpieczeństwa nie jest tak łatwe, jak w przypadku, gdy wszyscy znajdują się w biurze i są połączeni lokalnie. Wdrażanie aktualizacji i zmian w oprogramowaniu i usługach zabezpieczających zajmuje również więcej czasu.

Najważniejsze jest to, że rozwój i akceptacja pracy w domu zwiększyły złożoność wyzwania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa sieci. Istnieje więcej możliwości powstania luk w cyfrowych zabezpieczeniach. Indywidualni użytkownicy mogą być celem ataków, a cyberprzestępcy wiedzą, że jeśli uda im się włamać do jednego urządzenia, będą mieli znacznie większą szansę na dostanie się do głównej sieci.

Cyberprzestępcy dostosowują się do zmian na rynku i w środowisku pracy. Doskonale zdają sobie sprawę ze zwiększonej podatności na zagrożenia, która jest wynikiem pracy w domu, i wykorzystują tę potencjalną słabość.

źródło: Zyxel

Kliknij aby powiększyć23.09.2021 | Tej jesieni postaw na dobre brzmienie: kup smartfon realme w T-Mobile i zgarnij słuchawki bezprzewodowe

Jeśli z pierwszymi opadającymi liśćmi z drzew, znacząco spadła również wydajność naszego smartfona, być może to już czas, by wymienić go na nowy.

Dla wszystkich osób planujących zakup nowego urządzenia przygotowaliśmy więc jesienną promocję. Klienci, którzy wybiorą dowolny telefon realme w T-Mobile, otrzymają w prezencie słuchawki Buds Q2 tego samego producenta.

Natomiast użytkownicy, którzy zdecydują się na model realme GT Master Edition 5G, dodatkowo mogą zgarnąć rabat w wysokości 200 zł. Promocja trwa do 4 października.

Odkrywanie jesiennych uroków staje się przyjemniejsze, jeśli np. zdjęciami pierwszych zebranych kasztanów i malowniczych koron drzew możemy podzielić się z bliskimi. 

+ więcej...
22.09.2021 | Prawdziwie nielimitowany Internet dla całej firmy w MagentaBIZNES od T-Mobile - Robert Lewandowski w kampanii promocyjnej skierowanej do firm

Nieograniczony dostęp do Internetu to dziś niezbędny element skutecznego prowadzenia biznesu.

Wybierając ofertę MagentaBIZNES przedsiębiorcy mogą korzystać z prawdziwie nielimitowanego Internetu bez limitu prędkości i danych.

T-Mobile rozpoczyna nową kampanię promocyjną ofert dla firm MagentaBIZNES. W emitowanym jej ramach w 30-sekundowym spocie reklamowym możemy zobaczyć ambasadora marki T-Mobile, Roberta Lewandowskiego, który w roli narratora towarzyszy przedsiębiorcom w ich codziennych zmaganiach z prowadzeniem biznesu.

W kampanii nacisk położono na komunikację podstawowej zalety taryf MagentaBIZNES, a więc możliwości wyboru planu bez limitu ilości danych, a w wariancie VIP także bez jakichkolwiek ograniczeń prędkości.

+ więcej...
22.09.2021 | Maneskin oraz Simple Dimple - czego dzieci szukały online tego lata?

Nowe badanie firmy Kaspersky ujawniło, jaką zawartością online najbardziej interesowały się dzieci latem 2021 r.

W okresie tym TikTok wyprzedził WhatsAppa pod względem aplikacji, którym dzieci poświęcały najwięcej czasu. Instagram nadal tracił na popularności, z kolei zyskiwał ją Konkurs Piosenki Eurowizji. Lato to najlepszy czas na odpoczynek i rozrywkę.

Nie ma szkoły, lekcji ani pracy domowej; dzieci mają zatem więcej czasu na konsumowanie różnych treści, śledzenie vlogerów, granie w gry online oraz czatowanie z przyjaciółmi.

Badacze z firmy Kaspersky przeanalizowali zanonimizowane dane dobrowolnie dostarczone przez użytkowników rozwiązania Kaspersky Safe Kids, obejmujące zapytania wyszukiwania, najpopularniejsze aplikacje dla Androida oraz kategorie stron internetowych, aby prześledzić, w jaki sposób zainteresowania i potrzeby dzieci zmieniały się na przestrzeni lata 2021 r.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 100 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 640 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij