Wiadomości

Loading


17.09.2021 | Kaspersky publikuje swój pierwszy raport dotyczący transparentności

Dążąc do większej transparentności, Kaspersky opublikował informacje na temat zapytań dotyczących danych oraz ekspertyzy technicznej otrzymanych od agencji rządowych, organów ścigania oraz użytkowników w 2020 r. i pierwszej połowie 2021 r.

Wraz ze wzrostem znaczenia technologii we współczesnym życiu pojawia się potrzeba większej transparentności oprogramowania, z którego korzystamy, łącznie z rozwiązaniami bezpieczeństwa. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, firma Kaspersky opublikowała swój pierwszy raport o transparentności, w którym wyjaśnia użytkownikom, w jaki sposób odpowiada na zapytania od agencji rządowych i organów ścigania, jak również precyzuje swoje podejście do bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników.

Liczba cyberataków zwiększa się z każdym rokiem, stanowiąc zagrożenie dla właściwego rozwoju i wykorzystywania technologii cyfrowych. W efekcie wzrasta potrzeba współpracy w społeczności IT. Aby móc skutecznie zwalczać nieznającą granic cyberprzestępczość oraz sprawić, by użytkownicy czuli się bezpieczni, chronieni i pewni w cyberświecie, firma Kaspersky współpracuje z organami ścigania z całego świata.

W nowym raporcie Kaspersky przedstawił podejście do zapytań kierowanych do firmy przez agencje rządowe oraz organy ścigania z całego świata z dwóch kategorii: dane użytkowników oraz ekspertyza techniczna. Firma ujawniła również informacje dotyczące liczby takich zapytań według państwa dla 2020 r. oraz pierwszej połowy 2021 r.:

  • W 2020 r. Kaspersky otrzymał 160 zapytań od rządów i organów ścigania z 15 państw. 132 z nich dotyczyło nieosobowych informacji technicznych i ekspertyzy. Wszystkie zapytania dotyczące danych użytkowników (28) zostały rozpatrzone i odrzucone przez firmę z powodu braku danych lub niespełnienia prawnych wymogów weryfikacyjnych.
  • W pierwszej połowie 2021 r. Kaspersky otrzymał 105 zapytań od rządów i organów ścigania z 17 państw. 40% z nich zostało rozpatrzonych i odrzuconych z powodu braku danych lub niespełnienia prawnych wymogów weryfikacyjnych. Łącznie 89 zapytań otrzymanych w pierwszej połowie tego roku dotyczyło nieosobowych informacji technicznych oraz ekspertyzy.

Kaspersky nigdy nie daje dostępu organom ścigania ani organizacjom rządowym do danych użytkowników ani swojej infrastruktury. Firma dostarcza informacje o takich danych na żądanie, jednak żadna osoba trzecia nie może bezpośrednio ani pośrednio uzyskać dostępu do infrastruktury czy danych, a wszystkie zapytania przechodzą obowiązkową weryfikację prawną, zanim zostaną przyjęte lub odrzucone.

Dane użytkowników obejmują informacje, które klienci dostarczają firmie Kaspersky, korzystając z jej produktów i usług. Dane te zależą od usług, produktów i funkcji wykorzystywanych przez użytkowników i są chronione zgodnie z polityką prywatności firmy. Jako podmiot działający w branży cyberbezpieczeństwa, Kaspersky nie przetwarza ani nie posiada dostępu do danych zawartości (tego, co tworzą lub komunikują użytkownicy), które zwykle stanowią przedmiot zainteresowania organów ścigania jako dowód elektroniczny.

Zapytania dotyczące ekspertyzy technicznej obejmują nieosobowe informacje techniczne wygenerowane i dostarczone przez badaczy bezpieczeństwa z firmy Kaspersky oraz algorytmy uczenia maszynowego. Mogą to być skróty MD5 szkodliwego oprogramowania, wskaźniki infekcji (IoC), informacje dotyczące mechanizmu działania cyberataków, wyniki inżynierii wstecznej szkodliwego oprogramowania, informacje statystyczne oraz inne rezultaty dochodzeń i badań.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć17.09.2021 | Poczta Polska: studia EMBA z Zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi od października na AMW w Gdyni

Już w październiku ruszają studia podyplomowe Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” organizowane przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni w partnerstwie z Pocztą Polską S.A.

Pierwszy zjazd słuchaczy nowych studiów został zaplanowany na 9 i 10 października br. Liczba miejsc na kierunku jest ograniczona.

Studia realizowane będą w trybie stacjonarnym na terenie kampusu akademickiego w Gdyni oraz w Warszawie lub, jeżeli nastąpi taka konieczność ze względów pandemicznych, w trybie zdalnym.

Łącznie studia obejmą 16 zjazdów. Pierwszy z nich zaplanowany został na weekend 9 i 10 października br. Uruchomienie studiów MBA w Akademii Marynarki Wojennej będącej jedną z najbardziej znanych i cenionych uczelni w Polsce, wychodzi naprzeciw potrzebom szeroko rozumianego rynku IT. 

+ więcej...
16.09.2021 | Bo markę i jej wartość tworzą ludzie – T-Mobile świętuje 25-lecie i przeznacza 5 mln zł na urodzinowe premie dla swoich pracowników i współpracowników

Dwudziestopięcioletnią historię T-Mobile Polska moglibyśmy opisać długą listą usług, które – bardzo często jako pierwsi – uruchamialiśmy na polskim rynku.

Moglibyśmy skupić się na miliardowych inwestycjach infrastrukturalnych wdrażanych każdego roku.

Albo na milionach zadowolonych klientów czy ponad 2 tysiącach modeli urządzeń, które były dostępne w naszej ofercie.

Ale żadnej z tych rzeczy nie moglibyśmy opisywać, gdyby nie nasi pracownicy i współpracownicy, których wieloletnie zaangażowanie pozwalało nam te działania realizować. 

+ więcej...
16.09.2021 | Trzy raty gratis na OPPO A54 5G w T-Mobile

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów z dostępem do sieci 5G, a jej zasięg obejmuje coraz większy obszar naszego kraju.

Dlatego dla tych, którzy stawiają na nowoczesne urządzenia i korzystne warunki umowy przygotowaliśmy świetną ofertę.

W jej ramach nasi klienci – decydując się na smartfon OPPO A45 5G w wybranych taryfach – nie zapłacą ani złotówki za pierwsze trzy raty.

Nasza sieć 5G nieustannie się rozrasta – klienci T-Mobile mogą korzystać już z 2600 stacji obsługujących sieć piątej generacji. Poszerza się też rynek urządzeń 5G, dlatego obecnie w naszej ofercie znajduje się ponad 40 modeli urządzeń z dostępem do tej nowoczesnej technologii. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 45 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 30 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 350 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij