Wiadomości

Loading


17.09.2021 | Poczta Polska: studia EMBA z Zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi od października na AMW w Gdyni

Już w październiku ruszają studia podyplomowe Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” organizowane przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni w partnerstwie z Pocztą Polską S.A. Pierwszy zjazd słuchaczy nowych studiów został zaplanowany na 9 i 10 października br. Liczba miejsc na kierunku jest ograniczona.

Studia realizowane będą w trybie stacjonarnym na terenie kampusu akademickiego w Gdyni oraz w Warszawie lub, jeżeli nastąpi taka konieczność ze względów pandemicznych, w trybie zdalnym. Łącznie studia obejmą 16 zjazdów. Pierwszy z nich zaplanowany został na weekend 9 i 10 października br.

Uruchomienie studiów MBA w Akademii Marynarki Wojennej będącej jedną z najbardziej znanych i cenionych uczelni w Polsce, wychodzi naprzeciw potrzebom szeroko rozumianego rynku IT. Studia mają się przyczynić do wypełnienia luki związanej z odczuwalnym deficytem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym tych posiadających kompetencje zarządcze. Tymczasem liczba uczelni oferujących specjalizację z tego zakresu wciąż pozostaje niewystarczająca.

Tematyka studiów została podzielona na 9 bloków przedmiotowych, w ramach których odbędzie się ponad 40 zajęć tematycznych z obszarów m.in. cyberbezpieczeństwa, IT, prawa, ekonomii, HR i marketingu. Słuchacze EMBA zdobędą wiedzę z zakresu m.in. finansów dla kadry zarządczej, prawnych aspektów zarządzania usługami kluczowymi, prawa gospodarczego, komunikacji kryzysowej i PR, a także zarządzania ryzykiem dla bezpieczeństwa informacji. Dodatkowo słuchacze poznają nowoczesne metody doskonalenia organizacji, zapoznają się z technicznymi i organizacyjnymi zagadnieniami monitorowania bezpieczeństwa informacji, kryminologicznymi aspektami cyberprzestępczości, dezinformacją i wojną informacyjną. Posiądą wiedzę dotyczącą monitorowania oraz reagowania na incydenty, a także z obszaru zarządzania projektami i usługami. Ponadto Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, partner studiów, zaprosi słuchaczy do uczestnictwa w grze symulacyjnej Cybertwierdza.

– Poczta Polska posiada szerokie doświadczenie związane z oferowaniem samodzielnie i w ramach grupy kapitałowej szeregu usług pocztowych, logistycznych, ubezpieczeniowych czy finansowych, adresowanych do klienta biznesowego i odbiorcy indywidualnego. Nasze usługi przechodzą nieustanną i dynamiczną transformację, także cyfrową. Od 2021 r. Spółka pełnić będzie także rolę Narodowego Operatora Cyfrowego. Mając powyższe na uwadze, zdecydowaliśmy się na stworzenie studiów, które odpowiadają zarówno na nasze potrzeby, jak i szerzej – na potrzeby coraz bardziej cyfrowej gospodarki. Dzięki partnerstwu Poczty Polskiej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, które zaowocowało uruchomieniem studiów z Zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi, nasi pracownicy zyskują dostęp do eksperckiej wiedzy oraz doświadczenia ludzi świata nauki i uznanych praktyków. Dbamy o to, by wszelkie procesy związane z cyfryzacją usług i rozwojem technologicznym w Spółce szły w parze z podnoszeniem kwalifikacji i kompetencji naszej kadry – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.

Poczta Polska S.A. pełnić będzie merytoryczny nadzór nad studiami jako największa firma infrastrukturalna w Polsce, świadcząca – w szerokim i coraz bardziej rozległym zakresie – usługi cyfrowe na rzecz państwa i obywateli. Ponadto partnerami kierunku EMBA w AMW w Gdyni są także m.in. Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni czy ISSA Polska, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów zajmujących się ochroną systemów informacyjnych.

– Naszym zamysłem było przygotowanie studiów odpowiadających na realne potrzeby w obszarze edukacji i coraz wyższe oczekiwania wobec kadry zarządczej pracującej w obszarze cyberbezpieczeństwa. Nasze studia przygotowaliśmy w partnerstwie z jednym z operatorów usług kluczowych, czyli Pocztą Polską, która daje gwarancję, że program jest dopasowany i do rynku, i do potrzeb organizacji o kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa charakterze. Prowadzącymi zajęcia są uznani eksperci i praktycy. Na realizację programu przewidzieliśmy 256 godzin zajęć, powiązanych ze sobą w sposób spójny i logiczny, ale także praktyczny i ciekawy – zaznacza kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Studia potrwają dwa semestry, a ich zwieńczeniem będzie przygotowanie i obrona przez słuchaczy pracy zaliczeniowej. Oferta dydaktyczna skierowana jest w szczególności dla pracowników i kadry zarządzającej kluczowych przedsiębiorstw, które w coraz większym stopniu narażone są na ataki cyberprzestępców, ale także sektora wojskowego i administracji państwowej oraz samorządów.

Uruchomienie studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” jest kolejnym etapem realizacji porozumienia, które 15 września ub.r. zawarły ze sobą Poczta Polska i Akademia Marynarki Wojennej.

źródło: Poczta Polska

Kliknij aby powiększyć16.09.2021 | Bo markę i jej wartość tworzą ludzie – T-Mobile świętuje 25-lecie i przeznacza 5 mln zł na urodzinowe premie dla swoich pracowników i współpracowników

Dwudziestopięcioletnią historię T-Mobile Polska moglibyśmy opisać długą listą usług, które – bardzo często jako pierwsi – uruchamialiśmy na polskim rynku.

Moglibyśmy skupić się na miliardowych inwestycjach infrastrukturalnych wdrażanych każdego roku.

Albo na milionach zadowolonych klientów czy ponad 2 tysiącach modeli urządzeń, które były dostępne w naszej ofercie.

Ale żadnej z tych rzeczy nie moglibyśmy opisywać, gdyby nie nasi pracownicy i współpracownicy, których wieloletnie zaangażowanie pozwalało nam te działania realizować. 

+ więcej...
16.09.2021 | Trzy raty gratis na OPPO A54 5G w T-Mobile

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów z dostępem do sieci 5G, a jej zasięg obejmuje coraz większy obszar naszego kraju.

Dlatego dla tych, którzy stawiają na nowoczesne urządzenia i korzystne warunki umowy przygotowaliśmy świetną ofertę.

W jej ramach nasi klienci – decydując się na smartfon OPPO A45 5G w wybranych taryfach – nie zapłacą ani złotówki za pierwsze trzy raty.

Nasza sieć 5G nieustannie się rozrasta – klienci T-Mobile mogą korzystać już z 2600 stacji obsługujących sieć piątej generacji. Poszerza się też rynek urządzeń 5G, dlatego obecnie w naszej ofercie znajduje się ponad 40 modeli urządzeń z dostępem do tej nowoczesnej technologii. 

+ więcej...
16.09.2021 | Polys firmy Kaspersky najbardziej innowacyjną platformą eDemocracy

System do głosowania online Polys opracowany przez Kaspersky Innovation Hub zdobył wyróżnienie 2021 Digital Democracy Innovations przyznane przez Solonian Democracy Institute.

Doceniono udaną implementację tej platformy oraz masowe wykorzystywanie systemu do głosowania opartego na technologii Blockchain, która odpowiada na wiele obecnych wyzwań dotyczących tworzenia bezpiecznej demokracji online.

W raporcie "Digital Democracy 2021" Solonian Democracy Institute ocenił 22 narzędzia eDemocracy z 14 państw pod względem takich kryteriów jak funkcjonalność, możliwość realizacji, studia przypadków czy bezpieczeństwo.

Podczas selekcji instytut skoncentrował się wyłącznie na rozwiązaniach, które zostały solidnie zaprojektowane i mają udokumentowaną udaną implementację.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 21 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 24 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij