Wiadomości

Loading


14.09.2021 | Zyxel pomaga użytkownikom w pełni wykorzystać potencjał urządzeń nowej generacji dzięki multigigabitowym przełącznikom

Nowe niezarządzalne przełączniki Zyxel MG-105 i MG-108 pozwalają użytkownikom usprawnić działanie sieci, przejść na urządzenia o wyższej prędkości oraz przesyłać strumieniowo treści multimedialne w czasie rzeczywistym

Firma Zyxel Networks, lider w zakresie bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji i technologiach chmurowych rozwiązań sieciowych dla domu i biznesu, ogłosiła dzisiaj premierę niezarządzalnych 5- i 8-portowych przełączników MG-105 i MG-108. Ich  zadaniem jest pomóc zaawansowanym użytkownikom, twórcom treści oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w pełni wykorzystać potencjał urządzeń sieciowych wymagających przesyłania dużej ilości danych i obsługujących szybką łączność 2,5 G.

Następna generacja urządzeń sieciowych, takich jak routery Wi-Fi 6, dyski sieciowe (NAS) czy laptopy lub komputery PC do gier obsługujące prędkość 2,5 G, wymaga szybszej łączności. Wielu użytkowników ma trudności z pełnym wykorzystaniem możliwości tych urządzeń. Nowa oferta multigigabitowych przełączników Zyxel to przełomowe rozwiązania, które pozwolą użytkownikom z łatwością przejść na wyższe prędkości i osiągnąć najwyższą jakość działania sieci, dzięki czemu zyskają oni więcej czasu, aby skoncentrować się na tym, co dla nich ważne, zamiast martwić się o swoje połączenie internetowe.

Przesyłanie multimediów łatwe, jak nigdy dotąd

Przełączniki MG-105 i MG-108 są idealne dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują wysokiej prędkości do strumieniowego przesyłania treści lub wysyłania dużych plików na serwery, dyski sieciowe i inne urządzenia, a także podczas pracy w domu czy grania w gry wymagające transmisji dużej ilości danych. Ważne jest również, by przejście na wyższą prędkość nie sprawiało użytkownikom trudności, dlatego przełączniki MG-105 i MG-108 są wyposażone w porty Ethernet 2,5 G i są kompatybilne ze zwykłymi kablami Cat5e – a wszystko po to, aby użytkownicy mogli bez problemu korzystać z szybszej sieci.

Ciche, wydajne przełączniki, które działają od razu po podłączeniu

Nowa rodzina przełączników gwarantuje użytkownikom oszczędność cennego czasu przeznaczoną na ich konfigurację. Niewymagające zarządzania i działające od razu po podłączeniu przełączniki, umożliwiają natychmiastowe skonfigurowanie szybszej sieci. Ich niewielkie rozmiary, uniwersalne uchwyty ścienne i biurkowe oraz brak wiatraka sprawiają, że stanowią one dyskretny dodatek do domu lub biura, umożliwiając granie lub strumieniowe przesyłanie treści bez przerw i hałasu. Mimo swoich potężnych możliwości zużywają niewiele prądu, pomagając użytkownikom oszczędzać energię.

– Pandemia spowodowała gwałtowny wzrost popularności aktywności wymagających przesyłania dużej ilości danych – od gier i strumieniowego przesyłania treści w celach rozrywkowych poprzez internetowe zajęcia fitness i wideoblogi aż po hybrydowe modele pracy – które wymagają szybszych połączeń oraz urządzeń nowej generacji. Nawet gdy obostrzenia zostaną poluzowane, zapotrzebowanie to będzie utrzymywać się na wysokim poziomie jeszcze przez wiele lat – powiedział Crowley Wu, starszy wiceprezes strategicznego działu biznesowego Zyxel Networking. – Nowa rodzina multigigabitowych przełączników Zyxel pozwala przejść na zupełnie nowy poziom aktywności sieciowej, pozwalając wszystkim użytkownikom osiągnąć najwyższą jakość działania sieci w swoich domach i biurach.

Oprócz nowych przełączników firma Zyxel wypuściła również na rynek dwa nowe zasilacze PoE – PoE12-30W oraz PoE12-60W – cechujące się wysoką prędkością i dostarczające większą moc, co jest konieczne do przejścia na sieci Wi-Fi 6. Adapter PoE12-30W oferuje moc 30 W i łączność Ethernet 2,5 G, a PoE12-60W to moc 60 W i łączność Ethernet 5 G.

źródło: Zyxel

Kliknij aby powiększyć14.09.2021 | Integrated Solutions - dostawca rozwiązań IT z grupy Orange - ma już 10 lat

W 2011 roku firma zatrudniała 20 pracowników i wypracowała 49 mln zł przychodu.

Dziś pracuje w niej już 300 wysokiej klasy specjalistów, a przychody za rok 2020 wyniosły 731 mln zł.

To wzrost niemal piętnastokrotny. Według tegorocznej edycji rankingu TOP200 Computerworld Integrated Solutions jest m.in. 3 integratorem na polskim rynku i 2 dostawcą rozwiązań IT dla instytucji publicznych.

W ciągu ostatnich 10 lat Integrated Solutions zrealizował 13 tysięcy projektów, spośród których warto wymienić np. takie jak Mobilny Listonosz realizowany dla Poczty Polskiej, pionierski dla rynku samorządowego w Polsce projekt Cyfrowe Mazury, czy niedawny projekt systemu backupu dla banku Santander. 

+ więcej...
13.09.2021 | OPPO Reno6 5G – niecodzienny jak pierwszy śnieg latem. Pierwsze wrażenia

Do oferty sieci Plus trafił najnowszy OPPO Reno6 5G. Model ten wyróżnia się przyciągającym wzrok designem, wysoką jakością wykonywanych zdjęć i wideo, szybkim ładowaniem oraz obsługą 5G.

Smartfon ten przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie wyjątkowy wygląd urządzeń połączony z funkcjonalnością. Zaraz po wyjęciu z pudełka od razy widać, że telefon się błyszczy.

To zasługa patentu OPPO, który nosi nazwę „Reno Glow”. Specjalna powłoka przypomina fakturą zamrożone płatki śniegu. Zmieniając kąt nachylenia obudowy widać wyraźnie, jak się mieni, a dodatkowo matowy efekt zapobiega palcowaniu się tyłu urzadzenia. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach – błękitnym i czarnym.

Biorąc go w dłoń czuć, że producent nie oszczędzał na materiałach. 

+ więcej...
13.09.2021 | Kaspersky Smart Home Security: nowe rozwiązanie do ochrony urządzeń Internetu Rzeczy w inteligentnych domach

Firma Kaspersky wprowadza nowe rozwiązanie - Kaspersky Smart Home Security - które pomoże operatorom telekomunikacyjnym odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na ochronę urządzeń używanych w inteligentnych domach.

Produkt zapewnia wszechstronną ochronę przed szerokim wachlarzem potencjalnych zagrożeń - awariami urządzeń, atakami cyberprzestępczymi, podsłuchiwaniem, podglądaniem itp.

Rozwiązanie jest instalowane na routerze przez operatora telekomunikacyjnego, a użytkownik musi jedynie pobrać aplikację na smartfon, aby kontrolować i monitorować bezpieczeństwo swoich urządzeń.

Pojedyncze inteligentne urządzenia są obecnie coraz częściej zastępowane połączonym ekosystemem złożonym z kilku gadżetów sieciowych. Rynek urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) w 2020 r. odnotował wzrost na poziomie 23,1%. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,25 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 6 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 10 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij