Wiadomości

Loading


02.08.2021 | Operacja GhostEmperor: zaawansowane cyberataki na chińskojęzyczne cele przy użyciu nieznanego rootkita

Zaawansowane cybergangi nieustannie szukają nowych, bardziej wyrafinowanych sposobów przeprowadzania ataków. Dlatego badacze z firmy Kaspersky monitorują ich działania mające na celu odświeżanie i uaktualnianie szkodliwych zestawów narzędzi. W najnowszym raporcie poświęconym ewolucji ataków APT badacze z firmy Kaspersky ujawniają m.in. szczegóły unikatowej, długotrwałej operacji GhostEmperor, w której wykorzystano luki w zabezpieczeniach Microsoft Exchange w celu atakowania dużych podmiotów. W operacji użyto zaawansowanych narzędzi i nie wykazywała ona podobieństwa do działania żadnego znanego ugrupowania cyberprzestępczego.

GhostEmperor to chińskojęzyczne ugrupowanie przestępcze wykryte przez badaczy z firmy Kaspersky, które skupia się głównie na celach zlokalizowanych w Azji Południowowschodniej, łącznie z kilkoma podmiotami rządowymi oraz firmami telekomunikacyjnymi.

Ugrupowanie to wyróżnia się ze względu na wykorzystywanie nieznanego wcześniej rootkita trybu jądra systemu Windows. Rootkity to narzędzia zapewniające zdalny dostęp do atakowanych serwerów charakteryzujące się możliwościami w zakresie unikania wykrycia. W celu obejścia mechanizmu kontroli certyfikatów cyfrowych systemu Windows szkodnik GhostEmperor stosuje komponent projektu open-source o nazwie "Cheat Engine". Ten zaawansowany zestaw narzędzi jest unikatowy i badacze z firmy Kaspersky nie widzą żadnego podobieństwa między nim a znanymi ugrupowaniami cyberprzestępczymi. Przypuszcza się, że był on stosowany co najmniej od lipca 2020 r.

Wraz z ewolucją technik wykrywania i ochrony ewoluują również ugrupowania APT, które na bieżąco odświeżają i aktualizują swoje zestawy narzędzi. GhostEmperor jest dobrym przykładem tego, w jaki sposób cyberprzestępcy szukają nowych technik ataków oraz nowych luk w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać. Stosując nieznanego wcześniej, wyrafinowanego rootkita, cyberprzestępcy dołączyli nowe problemy do istniejącego już trendu ataków na serwery Microsoft Exchange - powiedział David Emm, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

W drugim kwartale 2021 r., oprócz wzrostu liczby ataków na serwery Microsoft Exchange, eksperci z firmy Kaspersky zidentyfikowali również następujące trendy w krajobrazie zagrożeń APT:

  • Wzrosła liczba ugrupowań APT, które w celu uzyskania dostępu do atakowanych sieci wykorzystują exploity, czyli narzędzia wykorzystujące luki w zabezpieczeniach (także dnia zerowego, dla których nie istnieją jeszcze poprawki bezpieczeństwa) do wykonywania szkodliwych działań.
  • Ugrupowania APT wciąż inwestują w odświeżanie swoich zestawów narzędzi: nie tylko włączają do nich nowe platformy, ale również wykorzystują dodatkowe języki, jak w przypadku szkodliwego oprogramowania stworzonego przez cybergang WildPressure w języku Python dla systemu macOS.
  • Oprócz głośnych ataków na łańcuch dostaw eksperci z firmy Kaspersky zaobserwowali równie skuteczne, mniej zaawansowane ataki, które wskazują na to, że niepozorne kampanie nadal stanowią znaczące zagrożenie dla bezpieczeństwa.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć



02.08.2021 | IPLA pokaże wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi

W sezonie 2021/22 wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie IPLA (od 1 września br. Polsat Box Go).

Po raz pierwszy dostęp do transmisji będą mogli uzyskać kibice mieszkający za granicą. IPLA (od 1 września br. Polsat Box Go) pokaże 309 spotkań w sezonie, w tym mecze emitowane na kanałach Polsatu Sport.

Produkcja sygnału ze wszystkich spotkań odbywać się będzie przy wykorzystaniu wielu kamer, co podniesie jakość transmisji i umożliwi wdrożenie systemu VAR. Komentarz meczowy zapewnią dziennikarze i eksperci Polsatu Sport, między innymi Bożydar Iwanow, Marcin Feddek czy Tomasz Łapiński.

W trakcie pierwszych kolejek nowego sezonu użytkownicy serwisu IPLA (od 1 września br. Polsat Box Go) w Polsce będą mogli wykupić dostęp do każdego pojedynczego spotkania w cenie 10 zł. 

+ więcej...
02.08.2021 | Sprawdź doładowania cykliczne w T-Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę

W T-Mobile i Heyah stawiamy nie tylko na wysoką jakość usług, ale także wygodę naszych użytkowników. Dlatego wprowadziliśmy nową opcję doładowań cyklicznych dla klientów T-Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę.

Dzięki niej mogą oni ustawić dogodną dla siebie kwotę zasilenia raz, a potem swobodnie korzystać z usług, bez przeklikiwania się przez stronę w celu ponownego doładowania konta.

To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku telekomunikacyjnym. Subskrypcyjne modele płatności za produkty nie bez powodu zyskują na popularności.

Zapewniają one sporą wygodę dostępu do usług bez konieczności stałego przejmowania się płatnościami. Właśnie takie rozwiązanie – jako pierwszy operator na polskim rynku telekomunikacyjnym – wprowadziliśmy dla klientów ofert T-Mobile na kartę, Heyah na kartę i MIX, oferując przy tym dużą swobodę doboru opcji do swoich potrzeb.

+ więcej...
02.08.2021 | JESZCZE BOGATSZA OFERTA NETIA TV

Od sierpnia oferta telewizyjna Netii została poszerzona o sześć kanałów tematycznych produkcji Canal+.

Po zmianach najbogatszy pakiet TV w ofercie Netii zawiera aż 189 kanałów, większość w HD, natomiast pełna oferta, wraz z kanałami premium, to obecnie ponad 230 pozycji.

W dniu 1 sierpnia br. najbogatszy wariant aktualnej oferty telewizyjnej Netii (trzy pakiety bazowe - SML, z odpowiednio 77, 99 i 189 kanałami TV oraz bogata oferta kanałów premium) został wzbogacony o 6 kanałów tematycznych produkcji Canal+: Ale Kino+ HD (pozycja 142 EPG), Canal+ Domo HD (pozycja 87), Canal+ Kuchnia HD (pozycja 88), Minimini+ HD (pozycja 99), Planete+ HD (pozycja 47), Teletoon+ HD (pozycja 116).

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 250 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 150 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 5 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij