Wiadomości

Loading


22.07.2021 | Co dziesiąty incydent naruszenia cyberbezpieczeństwa w firmach jest uznawany za poważny

Ze zanonimizowanych metadanych dostarczonych dobrowolnie przez klientów usługi Kaspersky MDR wynika, że jeden na dziesięć (9%) możliwych do uniknięcia incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa może spowodować poważne zakłócenia lub nieautoryzowany dostęp do zasobów klienta. Przeważająca większość incydentów (72%) miała średni poziom krytyczności. To oznacza, że zagrożenia te, gdyby nie zostały wykryte przez technologie bezpieczeństwa, wpłynęłyby na wydajność zasobów lub mogłyby doprowadzić do nadużycia danych.

Cyberataki stają się coraz bardziej złożone i wykorzystują techniki pozwalające uniknąć wykrycia przez podstawowe rozwiązania bezpieczeństwa. Wykrywanie takich zagrożeń i zapobieganie im to zadanie dla zaawansowanych specjalistów zajmujących się wyszukiwaniem zagrożeń, którzy potrafią dostrzec podejrzane działania, zanim wyrządzą szkodę firmie. Firma Kaspersky przeanalizowała zanonimizowane incydenty zidentyfikowane przy pomocy usługi Kaspersky MDR w IV kwartale 2020 r. w celu ustalenia, jak szeroko rozpowszechnione oraz krytyczne były wykryte incydenty.

Badanie wykazało, że niemal każda branża, z wyjątkiem mediów oraz transportu, odnotowała w analizowanym okresie krytyczne incydenty. Najczęściej dotyczyły one organizacji z sektora publicznego (41% wszystkich wykrytych krytycznych incydentów dotyczyło tej branży), branży IT (15%) oraz finansowej (13%).

Niemal jedną trzecią (30%) takich krytycznych incydentów stanowiły ataki ukierunkowane wykorzystujące czynnik ludzki. Prawie jedną czwartą (23%) - infekcje przy użyciu newralgicznego szkodliwego oprogramowania, w tym ransomware. W 9% przypadków cyberprzestępcy zdobyli dostęp do firmowej infrastruktury IT przy użyciu socjotechniki, wykorzystując braki wiedzy personelu atakowanych firm w zakresie podstawowych zasad cyberhigieny.

Eksperci z firmy Kaspersky zauważyli również, że aktualne zaawansowane ataki APT są zwykle wykrywane wraz z pozostałościami po wcześniejszych skomplikowanych działaniach cyberprzestępców. To sugeruje, że jeśli organizacja reaguje na atak, często pada ofiarą ponownych szkodliwych działań, prowadzonych najprawdopodobniej przez tego samego sprawcę. Ponadto w organizacjach, które doświadczyły ataków APT, eksperci często identyfikowali ślady symulacji zachowania antagonistycznego, takiego jak atakowanie własnej organizacji w celu wykrycia jej słabości oraz podatności czy ocena operacyjnych możliwości zabezpieczeń firmy poprzez symulację wyrafinowanych ataków.

Z naszego badania wynika, że ataki ukierunkowane są dość powszechne - zetknęła się z nimi ponad jedna czwarta (27%) organizacji. Dobra wiadomość jest taka, że organizacje, które są bardziej narażone na takie incydenty, wiedzą o tym zagrożeniu i są na nie przygotowane. Organizacje te korzystają z usług, które pomagają im ocenić swoje możliwości obrony, takich jak "red teaming" (celowe atakowanie własnej organizacji w celu wykrycia słabości, zanim zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców), jak również z pomocy ekspertów, którzy wiedzą, jak powstrzymać atakujących - powiedział Gleb Grycaj, szef działu odpowiedzialnego za usługi cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć22.07.2021 | Samsung Galaxy S20 FE w superprzecenie w T-Mobile

Dla wszystkich klientów indywidualnych, którzy szukają aktualnie topowego telefonu w atrakcyjnej cenie, przygotowaliśmy świetną okazję, w której pierwsze skrzypce odgrywa Samsung Galaxy S20 FE.

Model ten do 3 sierpnia włącznie będzie dostępny w T-Mobile z rabatem w wysokości aż 500 zł, czyli za 1999 zł.

Z promocji można skorzystać w sklepie internetowym oraz naszych salonach stacjonarnych.

Dodatkowo z ofertą GIGAlato z 200 GB można otrzymać kolejne 200 zł zniżki na urządzenie – wówczas cena końcowa modelu Samsung Galaxy S20 FE wyniesie zaledwie 1799 zł.

+ więcej...
22.07.2021 | Zwierzostan – nowy, własny program dokumentalno-przyrodniczy IPLI

Już w poniedziałek, 26 lipca br. użytkownicy serwisu rozrywki internetowej IPLA będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek nowego programu „Zwierzostan”.

Nowy format będzie poświęcony zwierzętom hodowlanym oraz ludziom, którym ich los nie jest obojętny.

Program dokumentalno-przyrodniczy „Zwierzostan” powstał we współpracy IPLI oraz m.in. największego w Polsce stowarzyszenia pomagającego zwierzętom hodowlanym - Otwarte Klatki.

Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy o życiu zwierząt, charakterystyce poszczególnych gatunków oraz wpływie hodowli przemysłowej na środowisko. 

+ więcej...
22.07.2021 | Sieć LTE w T-Mobile ponownie przyspiesza

Technologia LTE jest nadal najpopularniejszą technologią transmisji danych w sieciach mobilnych i odpowiada za ponad 90% ogółu przesyłanych danych w T-Mobile.

Przeznaczenie częstotliwości uwalnianych podczas wyłączania sieci 3G na sieć LTE zwiększyło jej pojemność i osiągane w niej prędkości.

Wyłączanie przestarzałych technologii i zastępowanie ich nowszymi rozwiązaniami to proces naturalny i oczekiwany przez klientów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w T-Mobile większe możliwość sieci LTE, a także 5G, uzyskujemy, wyłączając coraz rzadziej używaną sieć 3G, w której przesłanych jest już mniej niż 3% danych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 35 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze :
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij