Wiadomości

Loading


21.07.2021 | Sprawna sieć, zdrowy pacjent. Rozwiązania sieciowe Zyxel wspierają działalność CDT MEDICUS

Zyxel Networks wspólnie z System-3 Sp. z o.o. wdrożył rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych i transportu danych medycznych w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym MEDICUS w Lubinie. Ujednolicono oraz zwiększono przepustowość i stabilność sieci Wi-Fi, by usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT.

Zabezpieczenie sieci komputerowych placówek medycznych jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania całej służby zdrowia. Gromadzenie i przesyłanie elektronicznej dokumentacji medycznej, e-zwolnień, e-recept, czy wyników badań, np. z rezonansu, RTG jest elementem koniecznym do prowadzenia efektywnej diagnostyki i obsługi klienta. Ponadto dokumentacja związana ze stanem zdrowia pacjentów stanowi informacje głęboko spersonalizowane i wrażliwe, które należy chronić. W placówkach medycznych, gdzie do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, istotnym aspektem jest stabilność łącza oraz szybkość transferu.

Kluczowym założeniem wdrożenia było zapewnienie przepustowej sieci bezprzewodowej na trzech kondygnacjach Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDICUS z jednoczesnym zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa gromadzonych danych pacjentów.

Realizację zadania poprzedziła analiza szczegółowych planów budynku. Wyzwaniem okazała się konstrukcja żelbetowa oraz duża liczba specjalistycznych urządzeń medycznych np. rezonans magnetyczny, których działanie zakłóca wydajną pracę bezprzewodowych punktów dostępowych.

- Branża ochrony zdrowia stawia szczególne warunki każdej eksploatowanej w niej aparaturze. Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej w placówkach medycznych kluczowe znaczenie ma szybkość i niezawodność zastosowanych rozwiązań oraz kwestie związane bezpieczeństwem i ochroną danych pacjentów. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Realizacja i korzyści z wdrożonego rozwiązania

Priorytetem realizacji było zwiększenie przepustowości i stabilności sieci Wi-Fi, by z jednej strony umożliwić szybszy transfer danych medycznych, a z drugiej - zapewnić ich bezpieczeństwo. Serwer główny został wyposażony w kartę 10 Gbit, co zwiększyło ogólną wydajność sieci dzięki dziesięciokrotnie większej przepustowości. Specjaliści z System-3 Sp. z o.o. i Zyxel Networks, na podstawie planów budynku, oszacowali ilość i rodzaj wykorzystanych przełączników. W realizacji wykorzystano przełączniki Zyxel serii XGS2210, które dzięki zastosowaniu 10-gigabitowych portów uplink SFP+, zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami oraz punkty dostępowe z serii NWA5123 umożliwiające przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 1300Mbit/s. Dzięki zastosowaniu rozwiązania chmurowego Nebula sterowanie i zarządzanie kompatybilnymi punktami dostępowymi może się odbywać zdalnie z dowolnego miejsca.

- Rozwiązania oferowane przez Zyxel umożliwiły wdrożenie bezpiecznej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury sieci bezprzewodowej, co jest niezwykle ważne w przypadku usług medycznych. Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną integrację oraz ułatwiło zarządzanie całą infrastrukturą i sprawną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości – powiedział Kamil Stefański Kierownik IT - Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDICUS.

źródło: Zyxel

Kliknij aby powiększyć21.07.2021 | Startuje nowa odsłona nielimitowanego internetu domowego w T-Mobile

Podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, jak i w przyjemnym spędzaniu czasu wolnego ważny jest dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu.

Dlatego niezależnie od lokalizacji w T-Mobile dobierzemy naszym klientom najlepszą ofertę, zapewniając im nielimitowany internet w korzystnej cenie. Jak to możliwe?

20 lipca wystartowaliśmy z nową ofertą nielimitowanego internetu domowego już od 40 zł miesięcznie, wprowadzamy do oferty urządzenia wzmacniające sygnał i oferujemy większe rabaty na usługi w ramach „Korzyści dla domu”.

W wielu miejscach w Polsce kluczem do szybkiego internetu jest odpowiednia lokalizacja – w T-Mobile chcemy zapewnić naszym klientom dostęp do niezawodnego internetu niezależnie od tego, gdzie mieszkają. 

+ więcej...
20.07.2021 | T-Mobile nagrodzony tytułem #FriendlyWorkplace

T-Mobile stale podejmuje działania, których celem jest zbudowanie otwartego i przyjaznego miejsca pracy.

W tym celu realizowanych jest wiele inicjatyw takich jak projekt Diversity wspierający różnorodność czy powołanie specjalnego zespołu w HR o nazwie „Dream Workplace”, którego największym priorytetem jest zadbanie o to, by T-Mobile było wymarzonym miejscem pracy.

Efekty tych działań zostały docenione nagrodą specjalną Friendly Workplace 2021 za budowanie kultury organizacyjnej w oparciu o wartości etyczne, poszanowanie idei work-life balance, a także zaangażowanie na rzecz tworzenia zdrowego, przyjaznego miejsca pracy.

+ więcej...
20.07.2021 | Co szósty użytkownik aplikacji do randkowania online padł ofiarą doxingu

Od kilkudziesięciu lat świat szybko podąża w kierunku cyfryzacji, która wkracza również do sfery randkowania.

W niektórych państwach aplikacje randkowe stały się najpopularniejszym sposobem na poznanie nowych osób.

Trudno też wyobrazić sobie komunikację współczesnych par bez mediów społecznościowych.

Istnieje jednak druga strona medalu: kiedy miłość przenosi się do świata cyfrowego, powstaje zagrożenie związane z gromadzeniem i publicznym ujawnieniem danych osobowych (zjawisko to nosi nazwę "doxing"). 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 400 kb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij