Wiadomości

Loading


09.06.2021 | T-Mobile Polska napędzane zieloną energią

Od 1 stycznia 2022 roku T-Mobile Polska wykorzystywać będzie energię pochodzącą z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii), dostarczaną przez firmę Respect Energy S.A. Strony podpisały dwuletnią umowę, na mocy której operator zakupi prąd produkowany w sposób zeroemisyjny.

T-Mobile od lat realizuje działania związane z realizacją strategii środowiskowej, mającej na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla czy oszczędzanie zasobów. Podpisana umowa jest zatem kolejnym krokiem na drodze do neutralności klimatycznej przedsiębiorstwa.

– Dbałość o zrównoważony rozwój to dla nas nie tylko część umacniającego się trendu proekologicznego, to filar naszej filozofii działania. Już od wielu lat sukcesywnie wprowadzamy rozwiązania, które pomagają chronić piękno naszej planety. Wprowadziliśmy m.in. modernizacje naszej floty samochodowej, wyposażając ją w pojazdy hybrydowe i elektryczne oraz inicjatywę STOP PLASTIC, eliminującą plastikowe torby w naszych sklepach. To jednak zaledwie część naszych działań - mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska. Zgodnie z nową strategią chcemy spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich już w ciągu najbliższych 5 lat, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładano pierwotnie. Tak ambitne cele klimatyczne możemy zrealizować tylko dzięki współpracy z partnerami, którzy podobnie jak my, wierzą, że wspólnymi siłami możemy zadbać o środowisko naturalne zarówno dla nas, jak i przyszłych pokoleń – podkreśla Maierhofer.

Respect Energy S.Azaznacza, że tylko w 2020 roku klienci firmy korzystający z zielonej energii przyczynili się do redukcji dwutlenku węgla aż o 373 124 ton.

– Cieszymy się, że kolejne firmy decydują się na odbiór energii, która jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby naszej planety. Dzięki takim decyzjom, jakie podjął m.in. T-Mobile Polska, jesteśmy w stanie przeciwdziałać największemu wyzwaniu ostatnich dekad, czyli kryzysowi klimatycznemu. Odpowiedzialny i świadomy biznes to przyszłość całego rynku, a odbiór prądu ze źródeł odnawialnych już wpisuje się w filozofię wielu czołowych spółek. Współpraca z T-Mobile to kolejny krok do osiągnięcia neutralności emisyjnej, a w dalszej perspektywie, życia bez widma degradacji środowiska – zaznacza prezes zarządu Respect Energy S.A., Sebastian Jabłoński.

T-Mobile Polska dokłada starań, aby wdrażać i promować postawy proekologiczne, zarówno wśród pracowników, jak i klientów. W tym roku aż 19 inicjatyw koncernu zostało opisanych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największym w kraju przeglądzie projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju, a już wkrótce zostanie opublikowany kolejny raport społeczny spółki.

Respect Energy S.A, jest jednym z liderów w segmencie zielonej energii, prowadzącego działalność w aż 21 krajach na terenie Europy i współpracującego z grupą ponad 450 wytwórców oraz 12 tys. klientów. Jak podkreślają władze spółki, wybudowanie największej elektrowni fotowoltaicznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej w pomorskim Zwartowie, pozwoli zapobiec przedostaniu się do atmosfery aż 5 mln emisji do 2050 roku.

Sprawdź T-Mobile - Szybki Internet domowy z routerem lub modemem

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć09.06.2021 | Niezawodna komunikacja niejedno ma imię. Recenzja e-hulajnogi FIAT F500-F85

Ma kółka, piękny czerwony kolor, pozwoli szybko dojechać w każde miejsce w mieście… oczywiście Fiat F500-F85!

Tyle że tym razem mamy propozycję dla osób, które chętnie zamienią cztery kółka na dwa, nie tracąc przy tym na komforcie i stylu, a wszystko za sprawą hulajnogi elektrycznej marki popularnego włoskiego producenta dostępnej w ofercie sieci Plus.

Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie budziło zdziwienie i mało kto myślał o nim poważnie w kontekście codziennego środka transportu, ale w ostatnich latach hulajnogi elektryczne przeżyły prawdziwy boom, a w dużych miastach na porządku dziennym funkcjonują stosowne wypożyczalnie.

Jeśli jednak kiedykolwiek z jakiejś korzystaliście, to z pewnością dobrze wiecie, że urządzenia są tam w różnym stanie, a koszty sprawiają, że można je traktować jedynie jako okazjonalną przyjemność.

+ więcej...
09.06.2021 | Fotowoltaika od Orange Energia

Ruszył pierwszy etap sprzedaży instalacji fotowoltaicznych od Orange Energia. Do końca czerwca Orange Energia oferuje gwarantowany rabat do 5000 zł na instalację.

Korzystanie z rozwiązania od Orange to 100% energii wyprodukowanej z własnej instalacji do użytku w gospodarstwie domowym.

To czysta energia ze słońca, która znacząco obniża ślad węglowy generowany przez gospodarstwo domowe.

Oferta Fotowoltaiki od Orange Energia jest adresowana do każdego, bez względu na to od jakiego sprzedawcy kupuje dziś energię.

+ więcej...
09.06.2021 | W T-Mobile połączenia między Polską a Wielką Brytanią za grosze! W wakacje startuje nowa promocja na usługi roamingowe i międzynarodowe

Wielka Brytania opuściła wprawdzie Unię Europejską, ale my nadal potrzebujemy być w kontakcie z bliskimi z tego kraju!

Czy to z Londynu, Edynburga czy Belfastu, dzwoń bez przeszkód do rodziny i znajomych na Wyspach oraz w Polsce.

Już od pierwszego lipca klienci T-Mobile będą mogli skorzystać z promocji oferującej m.in. tańsze połączenia i SMSy roamingowe na terenie Zjednoczonego Królestwa oraz kierowane do krajów UE/EOG.

Ponad 800 tysięcy Polaków zamieszkuje obecnie tereny Wielkiej Brytanii, z czego większość wciąż posiada rodzinę i przyjaciół w kraju. A to oznacza szczególną potrzebę kontaktu i rozmów z bliskimi mieszkającymi w Polsce.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij