Wiadomości

Loading


12.05.2021 | Powrót do normalności: po styczniowym wzroście liczba ataków DDoS w I kwartale 2021 r. wraca do poziomu sprzed lockdownu

W pierwszych trzech miesiącach 2021 r. liczba ataków DDoS spadła o 29% w stosunku do analogicznego okresu w 2020 r. oraz zwiększyła się o 47% w porównaniu z IV kwartałem 2020 r. - wynika z danych pochodzących z rozwiązania Kaspersky DDoS Protection. Wzrost ten spowodowany był nietypowym, nagłym skokiem w styczniu, który odpowiadał za 43% wszystkich ataków w analizowanym kwartale, podczas gdy pozostałe dwa miesiące nadal były spokojne.

Na początku 2021 r. wiele osób nadal pracowało zdalnie i spędzało czas wolny w domu. Cyberprzestępcy przeprowadzali więc ataki DDoS na podmioty, które były wtedy najbardziej "kluczowe" dla użytkowników, np. na dostawców usług telekomunikacyjnych, co powodowało problemy z dostępem do internetu, lub na strony z grami online. Chociaż zasoby te nadal pozostają na celowniku cyberprzestępców, statystyki pokazują, że ogólna sytuacja dotycząca ataków DDoS stabilizuje się.

Eksperci z firmy Kaspersky tłumaczą spadek liczby ataków w porównaniu z analogicznym kwartałem poprzedniego roku nietypową aktywnością z początku 2020 r. Pospieszne przechodzenie na pracę zdalną spowodowało, że celem ataków DDoS stały się korporacyjne bramy VPN oraz zasoby online, takie jak poczta czy firmowe bazy wiedzy, które wcześniej dostępne były jedynie wewnątrz organizacji. Na przestrzeni roku firmy w większości wdrożyły ochronę dla tych elementów infrastruktury IT. W efekcie ataki DDoS na takie zasoby stały się mniej skuteczne, a ich liczba spadła, wracając w lutym i marcu 2021 r. do poziomu sprzed lockdownu.

Pod względem liczby ataków DDoS zdecydowanie wyróżnia się styczeń 2021 r. Potwierdzają to również statystyki pochodzące z systemu Kaspersky DDoS Intelligence, który przechwytuje i analizuje polecenia otrzymywane przez szkodliwe narzędzia z serwerów cyberprzestępczych. Na przykład 10 i 11 stycznia liczba zarejestrowanych ataków przekroczyła 1 800, a przez kilka dni w miesiącu wynosiła ponad 1 500.

Pierwszy kwartał 2021 r. był ogólnie rzecz ujmując spokojny, nie licząc gwałtownego wzrostu aktywności DDoS w styczniu. Skok ten mógł być spowodowany spadkiem cen kryptowalut, który skłonił niektórych cyberprzestępców do tego, by wykorzystać sieci zainfekowanych urządzeń do wysyłania śmieciowego ruchu zamiast kopania waluty. Dlatego, mimo ogólnego spadku aktywności DDoS w pierwszym kwartale, nadal zalecamy zabezpieczenie zasobów online przed tego rodzaju atakami. Jak mogliśmy się już wielokrotnie przekonać, cyberprzestępcy, którzy kierują się motywami finansowymi, mogą łatwo zmienić taktyki w zależności od okoliczności - powiedział Aleksiej Kisielew, menedżer rozwoju biznesu w zespole odpowiedzialnym za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć



12.05.2021 | DUŻO SZYBSZE WYSYŁANIE DANYCH W NETII

Netia znacząco zwiększyła prędkość wysyłania danych w szybszych wariantach usług dostępu do internetu w technologiach światłowodowych (ETTH, FTTH-GPON, HFC).

Na sieci HFC (gigabitowe sieci w Warszawie i Krakowie) wartość upload wzrosła nawet 5-krotnie i przewyższa większość analogicznych usług konkurentów.

Od 11 maja 2021 r. usługi dostępu do internetu świadczone przez Grupę Netia na bazie nowoczesnych łączy gigabitowych (ETTH, HFC, FTTH-GPON na sieci własnej oraz BSA) w opcjach: od 300 Mb/s do 1 Gb/s posiadają nowe maksymalne prędkości wysyłania danych (upload).

Najbardziej znaczące przyspieszenie nastąpiło w przypadku opcji do 1 Gb/s (z „do 100 Mb/s” na „do 300 Mb/s”) oraz opcji do 300 Mb/s w technologii HFC (z „do 10 Mb/s” na „do 50 Mb/s”).

+ więcej...
12.05.2021 | Korzyści dla domu od T-Mobile z nowym formatem komunikacyjnym

W T‑Mobile nieustannie zmieniamy się dla naszych klientów, a wraz z nadejściem prawdziwej wiosny rozkwitają pięknie nasze nowe pomysły i projekty.

Startując z najnowszym programem „Korzyści dla domu” wprowadziliśmy nowy format komunikacyjny marki – od teraz reklamy T‑Mobile zbudowane będą w oparciu o konwencję docudramy.

Kampanie przedstawiać będą rozwiązania ofertowe marki jako odpowiedź na historie i bolączki klientów. Jak to w prawdziwym życiu, również i tu znajdzie się miejsce na sporą dozę humoru.

Pierwsze produkcje są już emitowane w telewizji, internecie i social mediach. Wraz z wprowadzeniem nowego formatu reklamowego, do komunikacji wejdzie nowe hasło przewodnie, które brzmi od teraz: „Sprawdź, co nowego”.

+ więcej...
11.05.2021 | Zapłać z Play w serwisie CANAL+ online i ciesz się dostępem do seriali, filmów i sportu w atrakcyjnej cenie

Play przygotował specjalną ofertę dla fanów seriali, filmów i sportowych wrażeń. Dzięki usłudze „Zapłać z Play” abonenci operatora mogą przez 3 miesiące korzystać z dostępu do serwisu CANAL+ online już za 20 zł miesięcznie.

Fioletowy operator wciąż rozbudowuje portfolio swoich usług, umożliwiając swoim klientom rozrywkę na najwyższym poziomie: najlepsze tytuły filmowe i serialowe, a także emocjonujący sport na jednym rachunku od Play.

Dzięki opcji „Zapłać z Play” osoby posiadające abonament mogą wygodnie włączać wybrane pakiety i usługi, a ich koszt zostanie doliczony do faktury na koniec okresu rozliczeniowego.

Od lutego z tej usługi można też korzystać w serwisie CANAL+ online, a od 6 maja CANAL+ uruchamia specjalną promocję dla Klientów Play.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 6 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 1,8 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij