Wiadomości

Loading


03.05.2021 | Poczta Polska i MON rozwijają współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa

W dniu 30 kwietnia 2021 r. Minister Obrony Narodowej RP reprezentowany przez Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Prezes Poczty Polskiej podpisali porozumienie o współpracy w zakresie obrony cyberprzestrzeni.

Biorąc pod uwagę, że MON współtworzy krajowy system cyberbezpieczeństwa, a Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym (w rozumieniu ustawy prawo pocztowe) realizując m.in. zadania wykonywane na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego, współpraca obu instytucji przyczyni się do znaczącego podniesienia poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP.

Podejmowane wspólnie działania obejmować będą w szczególności wymianę informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz informacji o zagrożeniach. Porozumienie dotyczy także korzystania z doświadczeń i wiedzy przez organizację wspólnych szkoleń oraz wzajemne kierowanie personelu do odbycia praktyk, a także współorganizowanie wizyt studyjnych i konferencji. Dokument obejmuje także współpracę w obsłudze incydentów cyberbezpieczeństwa, dzięki organizacji wspólnych ćwiczeń z zakresu reagowania na incydenty, jak również zaawansowaną analizę złośliwego oprogramowania i analizę podatności, w tym podejmowanie działań w zakresie ograniczania skutków tych incydentów.

Gwarantem realizacji zadań zawartych w porozumieniu z ramienia NCBC jest Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego MON (CSIRT) funkcjonujący w ramach Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

- Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dla państwa i obywateli. Robimy to nie tylko poprzez stałe monitorowanie resortowych sieci teleinformatycznych i zapobieganie incydentom, ale też przez aktywną wymianę wiedzy, informacji i doświadczeń z naszymi partnerami, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi. CSIRT MON we współpracy z pozostałymi podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w trybie ciągłym, 24/7/365 prowadzi dynamiczną analizę ryzyka i reaguje na zgłoszone incydenty. Podpisane porozumienie pozwoli na wymianę wiedzy i własnych doświadczeń oraz informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni pomiędzy zespołami – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

- Dzięki zawartemu porozumieniu wzmacniamy partnerstwo związane z dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, także w domenie cyber. Przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z rosnącym znaczeniem technologii cyfrowych, w ciągu najbliższych lat należeć będzie do podstawowych zadań Poczty, zwłaszcza w kontekście wdrażania nowej strategii spółki, do której filarów zaliczamy m.in. zwiększenie udziału w rynku usług cyfrowych. Porozumienie umożliwi nam wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk. Ważną rolę w naszej współpracy będą odgrywały szkolenia, stałe zwiększanie świadomości użytkowników o zagrożeniach oraz możliwych sposobach obrony, a także budowanie zasobów eksperckich zdolnych stawić czoła wyzwaniom w obszarze cyberbezpieczeństwa – podkreślił Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Strony zadeklarowały również współpracę w zakresie inicjowania i prowadzenia projektów, a także wymiany związanych z nimi doświadczeń, dobrych praktyk i standardów. W obszarze zainteresowania stron znajdą się przede wszystkim projekty IT i te związane z cyberbezpieczeństwem, mające na celu zapewnianie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności dla wykorzystywanych systemów i narzędzi.

- Poczta Polska musi uwzględniać w swym działaniu elementy cyberbezpieczeństwa - zagrożenia cały czas rosną, dlatego warto walczyć o zaufanie klientów, dbając o ich poczucie bezpieczeństwa. Poczta Polska ma potencjał do tego, by być jednym z najważniejszych podmiotów w cyfrowej transformacji Państwa. By ten cel osiągnąć musi także dołączyć do liderów rynku w obszarze cyberbezpieczeństwa. Współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej będzie miała kluczową rolę w tym procesie – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

źródło: Poczta Polska

Kliknij aby powiększyć



30.04.2021 | 10 GB na majówkę dla klientów T-Mobile na kartę i MIX

Podczas zbliżającego się weekendu majowego warto się zrelaksować– bez względu na pogodę – czy to na świeżym powietrzu, czy w domowych pieleszach.

Taki wypoczynek z pewnością umilą odpowiednie aplikacje sportowe, turystyczne czy rozrywkowe.

Aby móc łatwo i płynnie z nich korzystać przygotowaliśmy dla użytkowników T‑Mobile na kartę i MIX bezpłatny pakiet 10 GB do wykorzystania przez 5 dni. Będzie można go aktywować SMS‑em od 30 kwietnia do 3 maja.

Majówka to świetna okazja, aby spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu lub po prostu błogo poodpoczywać w zaciszu czterech kątów. Choć każdy ma swoje podejście do sportu czy wypoczynku na świeżym powietrzu, to z pewnością wszystkim się przyda odpowiedni pakiet gigabajtów.

+ więcej...
30.04.2021 | Nowa oferta Play – MIX z dodatkowymi gigabajtami w prezencie

Dostępna w Play oferta MIX pojawiła się w odświeżonej, atrakcyjnej wersji.

Klienci nowej oferty mogą skorzystać z benefitów w postaci darmowych pakietów danych w zestawach z nowoczesnymi smartfonami.

MIX w Play to rozwiązanie, w którym można wybrać jedną z dostępnych ofert – S, M, L lub L Extra wraz z nowoczesnym smartfonem już od 1 zł, a za to wszystko płacić wygodnymi miesięcznymi doładowaniami – jak w ofercie na kartę.

Play cały czas dba o atrakcyjność swojej oferty, aby dostosować ją do swoich klientów. Od teraz w taryfie MIX L z miesięcznym doładowaniem 50 zł dostępne jest nawet 9 GB, a w pakiecie MIX L EXTRA klienci otrzymują obecnie 11 GB.

+ więcej...
30.04.2021 | Globalna sieć dla opieki zdrowotnej – zdalne usługi medyczne bez granic

Jak dowiodła niedawna historia, epidemie i pandemie stanowią poważne zagrożenie i mogą mieć ogromne skutki nawet w wysokorozwiniętych krajach.

Szybkie i skoordynowane działania mają kluczowe znaczenie, ponieważ choroby zakaźne, takie jak COVID-19, grypa pandemiczna, ptasia grypa, świńska grypa i Ebola, mają zasięg globalny.

Ericsson wraz z innymi głównymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w ramach programu TM Forum Catalyst zbadał szczegółowo w jaki sposób telekomunikacja może pomóc branży opieki zdrowotnej w stworzeniu globalnej sieci.

Rezultatem programu ma być stworzenie przyszłościowego środowiska sieciowego opartego na technologii 5G, które pozwala pracownikom służby zdrowia na dostęp i interakcję ze sobą w skali globalnej, potencjalnie umożliwiając bardzo szybką reakcję i współdzielenie usług medycznych, gdy są one najbardziej potrzebne.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 600 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij