Wiadomości

Loading


19.04.2021 | Vodafone nawiązuje partnerstwo z Ericsson, by uruchomić największą w Europie komercyjną sieć 5G w architekturze standalone

Ericsson, Vodafone, OPPO i Qualcomm nawiązują partnerstwo, by odblokować pełny potencjał technologii 5G, uruchamiając sieć 5G SA w największych niemieckich miastach, w tym we Frankfurcie. Oprócz korzyści dla branż, rządów i przedsiębiorstw pragnących skorzystać z możliwości oferowanych przez przemysł 4.0, abonenci sieci mobilnej będą mogli cieszyć się nowymi doświadczeniami oferowanymi przez niskie opóźnienia, wysoką prędkość i przepustowość danych sieci 5G SA.

Działając całkowicie niezależnie od 4G (LTE), 5G Standalone umożliwia mniejsze opóźnienia niż obecnie wykorzystywane sieci w architekturze non-standalone i pozwala większej licznie użytkowników i połączonych obiektów na jednoczesne korzystanie z mobilnych danych.

Sieć Vodafone będzie również wspierać plasterkowanie sieci (network slicing), umożliwiające dużą elastyczność, ponieważ różne części sieci mogą zostać przydzielone różnym specyficznym zastosowaniom. Oprócz ogromnych możliwości innowacji, zużycie energii przez użytkowników telefonów komórkowych w sieci 5G Standalone jest zredukowane o prawie 20%. Dzieje się tak dlatego, ze urządzenie nie musi się już łączyć z siecią 5G i LTE jednocześnie.

„Przecieramy drogę do tego, by łączność 5G w czasie rzeczywistym po raz pierwszy zaczęła działać w Niemczech samodzielnie. Jesteśmy pierwszym operatorem sieciowym, który zrezygnuje ze wsparcia LTE dla 5G - nie w ramach wewnętrznych testów, lecz dla klientów, którzy będą mogli skorzystać z połączeń w czasie rzeczywistym w pierwszych lokalizacjach” - wyjaśnia Hannes Ametsreiter, CEO Vodafone Germany w Düsseldorfie.

W dniu premiery, 12 kwietnia, technicy współpracowali w celu przełączenia wszystkich mobilnych stacji radiowych w paśmie 3,5 GHz na 5G, podłączając je do niezależnej sieci bazowej 5G. Aby wesprzeć Vodafone w budowaniu nowej sieci 5G standalone w Niemczech, Ericsson dostarczył produkty i rozwiązania z portfolio Ericsson Radio System, a także Ericsson Cloud Core dla opartego na mikrousługach rozwiązania bazowego 5G Core w chmurze.

Dzięki wsparciu Ericsson, Vodafone jako pierwszy operator sieciowy w Europie aktywował 5G w architekturze Standalone na taką skalę.

„5G Standalone zapewnia ogromne korzyści zarówno branży, jak i konsumentom. Dzięki krótszym czasom odpowiedzi z sieci, użytkownicy mogą teraz skorzystać z możliwości oferowanych przez komunikację mobilną w czasie rzeczywistym” - wyjaśnia Arun Bansal, Prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson.

Dodaje również: „Po wspólnym uruchomieniu 5G w Niemczech, jest to naturalny kolejny krok w naszej współpracy z Vodafone. Łącząc naszą wiodącą pozycję technologiczną i dążenie do innowacji, dostarczamy prawdziwą sieć 5G, gotową, by zapewnić klientom korzyści”.

W ramach ścisłej współpracy, Ericsson i Vodafone przekształciły również centrum danych we Frankfurcie na 5G, umożliwiając przekształcanie danych w chmurze, elastycznie reagujące na rosnące potrzeby w obszarze.

Henry Duan, Wiceprezes OPPO, stwierdził: „OPPO jest dumne z faktu, że jesteśmy jedynym dostawcą urządzeń mobilnych uczestniczącym w komercjalizacji pierwszej sieci 5G SA w Europie, wypełniając nasze zobowiązanie do dostarczania klientom przełomowych technologii. Jako pionier w zakresie 5G, OPPO będzie nadal współpracować z liderami branży w celu zwiększenia dostępu do usług 5G i stworzenia bardziej unikalnych doświadczeń dla naszych użytkowników na całym świecie”.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć19.04.2021 | Warsaw Data Hub ma już certyfikat EN50600

Nowoczesne data center Orange Polska – Warsaw Data Hub – powstaje od jesieni 2020 w podwarszawskich Łazach.

Ma być gotowe do użytku już jesienią tego roku. Teraz jako unikalny tego typu obiekt w Polsce uzyskało certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600.

To potwierdzenie, że zaprojektowane rozwiązania gwarantują wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw.

Certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 norm EN 50600 został przyznany Warsaw Data Hub na etapie projektu. Zgodnie z obowiązującymi zasadami drugi etap certyfikacji – dla gotowego obiektu – zostanie przeprowadzony po zakończeniu budowy i uruchomieniu wszystkich instalacji.

+ więcej...
19.04.2021 | Wyjątkowa wiosenna promocja w Plusie: drugi smartfon za 1zł oraz 2x więcej GB w abonamencie

Wystartowała nowa, wiosenna promocja w Plusie – przy zakupie smartfona OPPO Reno4 Z 5G lub OPPO Reno5 5G na raty z ofertą abonamentową klienci otrzymują drugi smartfon OPPO A15 za 1 zł.

Dodatkowo, w wybranych abonamentach klienci dostają także podwojoną liczbę gigabajtów. OPPO Reno4 Z 5G dostępny jest za 1 zł na start i np. 36 rat po 47 zł za sprzęt, zaś OPPO Reno5 5G można nabyć za 1 zł na start i np. 36 rat po 56 zł za sprzęt.

Wszyscy, którzy zdecydują się na wybór OPPO Reno4 Z 5G lub OPPO Reno5 5G na raty i z abonamentem mogą dobrać model OPPO A15 za 1 zł.

Klienci korzystający z promocji, oprócz smartfona za złotówkę, w wybranych abonamentach otrzymują także dwa razy większe pakiety danych.

+ więcej...
16.04.2021 | Samsung Galaxy S21 5G z trzema bezpłatnymi ratami w ofercie MagentaBIZNES

W ostatnim czasie biznes w dynamicznym tempie przenosi się do internetu – tam, gdzie w bezpiecznych i komfortowych warunkach jest w stanie spotkać się ze swoimi klientami.

Aby firmy mogły zagwarantować sprawną obsługę online, potrzebują solidnego zaplecza technologicznego zarówno na poziomie sprzętu, jak i łącza internetowego.

Teraz taki zestaw zapewnia im oferta MagentaBIZNES. Klienci znajdą w nim niekończący się internet w połączeniu ze smartfonem Samsung Galaxy S21 5G z trzema ratami w prezencie.

Rozwiązania cyfrowe odgrywają w prowadzeniu działalności biznesowej coraz większą rolę. Niezawodnych technologii na wysokim poziomie potrzebują już nie tylko najwięksi gracze rynkowi, lecz także mali i średni przedsiębiorcy.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 16 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 200 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij