Wiadomości

Loading


16.04.2021 | Wzrost popularności głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain

W okresie od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r. trzykrotnie wzrosła w stosunku do poprzedniego roku liczba głosowań za pośrednictwem Polys - opartej na technologii blockchain platformie do głosowania online stworzonej przez Kaspersky Innovation Hub. Dwa dominujące wcześniej sektory - placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe - nadal znajdują się na prowadzeniu pod względem udziału w łącznej liczbie głosowań za pośrednictwem tego narzędzia, jednak udział pozostałych sektorów uległ wyraźnym zmianom.

Z powodu lockdownu, który do marca 2020 r. wprowadziło ponad 100 krajów, wiele aspektów naszej codziennej rutyny, łącznie z pracą, zakupami oraz spotkaniami towarzyskimi, zostało przeniesionych do świata online. Trend ten dotyczył również wspólnego podejmowania decyzji. Z badania obejmującego zanonimizowane sesje na platformie do głosowania Polys wynika, że ludzie zaczęli częściej korzystać z tego narzędzia.

Aby określić, w jakim stopniu pandemia wpłynęła na przeprowadzanie zdalnych głosowań, badacze przeanalizowali dane statystyczne dla trzech miesięcy przed wprowadzeniem globalnych obostrzeń, począwszy od grudnia 2019 r., gdy w wielu organizacjach omawiane są wyniki z końca roku oraz plany na najbliższą przyszłość. Dane te zostały następnie porównane z wynikami dla okresu od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r.

W badanym okresie najaktywniejszym segmentem pod względem głosowań online okazała się edukacja - 60% sesji głosowań przeprowadzono właśnie w organizacjach z tej branży, podczas gdy rok temu było to 43%. Na drugim miejscu znalazły się organizacje pozarządowe, które odpowiadały za 17% sesji głosowań za pośrednictwem platformy Polys, o dwa punkty procentowe więcej niż rok wcześniej. Z 6% do 10% wzrósł udział głosowań online w organizacjach rządowych oraz partiach, które stanowiły trzeci najaktywniejszy segment.

Nie jest to jedyna zmiana zaobserwowana na przestrzeni roku. W związku z koniecznością unikania dużych zgromadzeń udział głosowań podczas imprez publicznych stanowił mniej niż 1%, podczas gdy wcześniej kategoria ta stanowiła 7% sesji. Eksperci zauważyli również, że liczba głosowań w sprawie lokalnych inicjatyw spadła z 3% w okresie od grudnia 2019 r. do lutego 2020 r. do 1% w późniejszych miesiącach 2020 r., co sugeruje wstrzymywanie tego rodzaju projektów w okresie pandemii. Jednak od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r., gdy wznowiono dyskusje na temat lokalnych inicjatyw, ich udział ponownie wyniósł 3%.

Odnotowaliśmy wzrost zainteresowania i zaufania do głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain. W minionym roku ludzie nie tylko wrócili do naszej platformy, ale również zachęcali do jej testowania swoich przyjaciół i znajomych. Zauważyliśmy na przykład, że w ślad za głosowaniami online w sektorze edukacji z naszej platformy zaczęły również korzystać lokalne firmy. W warunkach dobrowolnej izolacji bezpieczne głosowanie online stało się niemal jedynym sposobem na kontynuowanie wspólnych działań, przyspieszając proces wprowadzania tego rodzaju technologii - powiedział Aleksander Sazanow, szef działu rozwijającego projekt Polys.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć16.04.2021 | Integrated Solutions z Grupy Orange Polska zmodyfikował centralny system backupu w Santander Bank Polska

To największy zrealizowany projekt backupowy w całej dotychczasowej historii Integrated Solutions. Dzięki modyfikacji Bank będzie w stanie sprostać masowemu przyrostowi danych.

Wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń firmy Dell gwarantuje, że dane są zabezpieczone na najwyższym osiągalnym obecnie poziomie.

Bank w swej działalności nieustannie polega na złożonej, nowoczesnej infrastrukturze IT, która obecnie przechowuje terabajty danych.

Rozwój działalności biznesowej i postępująca cyfryzacja procesów w ostatnich latach powodują szybki przyrost ilości danych, a to oznacza coraz większe wyzwania także w tworzeniu zapasowych kopii danych przetwarzanych w systemach banku.

+ więcej...
16.04.2021 | Odbierz bezpłatną paczkę 3 GB od T-Mobile na Happy Fridays

Choć kwietniowa aura bywa nieprzewidywalna, to jedno jest pewne – piątek w T‑Mobile to dzień prezentów, które zawsze poprawiają humor.

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla naszych klientów indywidualnych paczkę 3 bezpłatnych gigabajtów, dzięki której będą mogli dłużej cieszyć się ulubionymi serialami czy podcastami podczas kapryśnej pogody.

Prezent można aktywować w aplikacji „Mój T‑Mobile” lub poprzez SMS między 16 a 18 kwietnia. W tym roku w kwietniu możemy naocznie zweryfikować stare przysłowie o zmienności pogody.

Słońce zachęcające do długich spacerów przeplata się ze śniegiem i deszczem. Bez względu na aurę w T‑Mobile stawiamy na sprawdzone rozwiązania, które umilą naszym użytkownikom każdy dzień. W ramach naszej cyklicznej akcji „Happy Fridays” klienci indywidualni oferty abonamentowej, użytkownicy MIX i na kartę mogą odebrać pakiet 3 GB do wykorzystania w kraju.

+ więcej...
15.04.2021 | Uwaga na SMS-y od internetowego kasyna

W ostatnich dniach zespół CERT T-Mobile zaobserwował masowo rozsyłane SMS-y, przekierowujące do nielegalnej strony z grami hazardowymi.

Wiadomość zachęca do zdobycia bonusów powitalnych i kliknięcia w link, który następnie odsyła nas do domeny internetowego kasyna. Działalność takich stron, zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku, jest nielegalna.

Gra w nieautoryzowanym przez Ministerstwo kasynie jest także niezgodna z prawem i może skutkować karą grzywny.

Mając na uwadze dobro naszych klientów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy wszelkich wiadomościach zachęcających do szybkiego wzbogacenia się.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 9 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 12 Mb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 700 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij