Wiadomości

Loading


23.02.2021 | Czym jest tethering i jak z niego korzystać?

Wyobraź sobie sytuację, w której pracujesz nad jednym z ważniejszych projektów w swoim życiu. Nadchodzi dzień ukończenia i wysyłki zlecenia do klienta, a Ty niespodziewanie nie możesz kontynuować swojej pracy przez nagłą awarię sieci. Właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi tethering, czyli przenośny hotspot. Jest to możliwość udostępnienia połączenia internetowego przez telefon do Twojego tabletu lub komputera.

Co to jest tethering?
Tethering jest metodą udostępnienia internetu z telefonu do innych urządzeń. Korzystając z tego rozwiązania, możesz utworzyć punkt dostępu swoich danych sieciowych dla komputera stacjonarnego, laptopa, innego telefonu lub tabletu. Telefon komórkowy z dostępem do internetu pełni wówczas funkcję modemu. Połączenie między smartfonem a innym urządzeniem może być przewodowe lub bezprzewodowe. Przy pierwszym sposobie możesz wykorzystać np. łącze USB, a przy drugim Wi-Fi lub Bluetooth. Funkcję tetheringu możesz włączać w telefonach z systemem operacyjnym Android lub iOS, a połączenie wykorzystuje mobilną transmisję danych.

Hotspot przydaje się nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu. Dzięki tej opcji możesz dalej przeglądać ulubione strony internetowe lub oglądać filmy i seriale, nawet jeżeli Twój dostawca internetu ma przerwę w usłudze. Korzystając z tetheringu możesz np. udostępnić znajomym sieć w trakcie wspólnej podróży pociągiem.

Rodzaje tetheringu: USB, Wi-Fi i Bluetooth
Wiesz już, że tethering może być przewodowy lub bezprzewodowy. Masz trzy sposoby utworzenia punktu dostępu. Pierwszym z nich jest hotspot USB. Opcję tę możesz uruchomić, podłączając telefon za pomocą kabla USB do innego urządzenia z Wi-Fi. Następnie, na telefonie, z którego udostępniasz sieć, wybierz „tethering przez USB” i poczekaj chwilę, aż komputer lub tablet wyszuka nazwy smartfona wśród aktywnych modemów. Korzystając z tego sposobu, zyskujesz najbardziej stabilne i najszybsze połączenie z internetem, w porównaniu z pozostałymi rodzajami hotspota. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość wydłużania czasu pracy smartfona. Jest on bowiem stale podłączony do komputera, dzięki czemu jego bateria ładuje się na bieżąco i nie ma obaw o to, że wyczerpie się w trakcie korzystania z sieci.

W drugim sposobie możesz skorelować dwa urządzenia, korzystając z funkcji Bluetooth. Rozpocznij od włączenia tej opcji w smartfonie i tablecie lub laptopie, a następnie wybierz „tethering przez Bluetooth” w swoim telefonie. Dla zachowania płynności i ciągłości połączenia sprzęty powinny znajdować się w niewielkiej od siebie odległości.

Trzecim sposobem jest hotspot Wi-Fi. To rozwiązanie umożliwi Ci połączenie się z każdym urządzeniem z kartą sieciową. Warunkiem jest jednak to, że sprzęty będą znajdować się w zasięgu sieci. Dla utworzenia takiego punktu dostępu włącz dane komórkowe w smartfonie i aktywuj hotspot w ustawieniach. Zależnie od modelu urządzenia i systemu operacyjnego zakładka może nazywać się „hotspot osobisty”, „tethering osobisty”, „przenośny router Wi-Fi”, „most Wi-Fi”, „tethering danych mobilnych” lub „punkt dostępu”. Smartfon zażąda ustalenia nazwy i hasła dostępu, które będzie trzeba wpisać w urządzeniach odbierających połączenie. Wykorzystując hotspot Wi-Fi, możesz obsługiwać jednocześnie kilka sprzętów.

O czym warto pamiętać, korzystając z tetheringu?
Jeżeli decydujesz się na uruchomienie hotspota w swoim smartfonie, pamiętaj, że połączenie wykorzystuje transfer danych. Jeżeli Twój pakiet nie jest nieograniczony, przekroczenie limitu będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami za korzystanie z sieci operatora. Dane mobilne mogą zużyć się szczególnie szybko, jeżeli będziesz ściągać pliki muzyczne czy oglądać filmy lub seriale.

Użytkowanie tetheringu nie będzie możliwe, jeśli podejmiesz próbę połączenia z internetem poza zasięgiem sieci obsługiwanej przez Twojego operatora. Musisz też pamiętać, że hotspot wpływa na szybkie rozładowywanie się baterii. Mając to na uwadze, wybieraj tethering przez USB lub od razu podłącz smartfona do ładowarki na czas udostępniania sieci.

Nawiązywanie połączeń za pomocą tetheringu jest bezpieczne i skuteczne. Nie musisz obawiać się, że sieć jest przypadkowa i może okazać się szkodliwa dla Twoich sprzętów, jak te darmowe dostępne np. w restauracjach czy hotelach. Dla własnego bezpieczeństwa i ochrony swoich danych sieciowych ustaw nazwę i unikatowe hasło, które będzie chronić dostęp do Twojej sieci i uniemożliwiać połączenie z nią innym użytkownikom. To szczególnie przydatne np. gdy zapomnisz wyłączyć opcję hotspota mobilnego w swoim telefonie.

Sprawdź Virgin Mobile - Wybierz ofertę Internetu Mobilnego

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć23.02.2021 | Jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych? Na czym polega miękki i twardy reset?

Zastanawiasz się, jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych?

Odpowiedź zależy od tego, jaka firma wyprodukowała Twojego smartfona, na jakim pracuje on oprogramowaniu i jaki jest jego model.

Inaczej może wyglądać reset telefonu Huawei, Samsung, LG, a jeszcze inaczej urządzenia Xiaomi.

Reset telefonu najczęściej wykonuje się, gdy urządzenie zaczyna działać zbyt wolno, zawiesza się lub użytkownik chce usunąć dane z pamięci.

+ więcej...
19.02.2021 | Seniorzy stopniowo niwelują cyfrową lukę pokoleniową

Umiejętności cyfrowe stopniowo przestają być atrybutem młodego pokolenia.

Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy smartfon, seniorzy początkowo pozostawali w tyle za młodymi.

Jednak z biegiem lat stopniowo nadrabiali te zaległości. W rzeczywistości zbliżyli się nawet do zamknięcia cyfrowej luki pokoleniowej.

Jednak wybuch pandemii spowolnił dotychczasowy trend, mimo iż jak wynika z badania Ericsson Consumer Lab, seniorzy w ostatnich latach wyraźnie rozbudowali swoje cyfrowe kompetencje i częściej korzystali ze smartfonów, które w najbliższym czasie będą coraz częściej działać w sieciach 5G.

+ więcej...
19.02.2021 | 60 darmowych minut lub SMS-ów na Happy Fridays od T-Mobile

Zima za oknem to nie problem, by pozostać w bliskim kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi.

Zwłaszcza, że w ten weekend, od 19 do 21 lutego, nasi klienci, w ramach akcji Happy Fridays, mogą aktywować darmowy pakiet 60 minut wymiennych na SMS-y do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Wystarczy skorzystać z aplikacji Mój T-Mobile lub wysłać SMS-a. Rozmowy nocą czy poranne SMS-y?

Zarówno dla tych, którzy lubią długie telefoniczne rozmowy, jak i dla tych, którzy wolą pisać SMS-y, przygotowaliśmy kolejny bonus w ramach „Happy Fridays”.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 8 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij