Wiadomości

Loading


23.02.2021 | Jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych? Na czym polega miękki i twardy reset?

Zastanawiasz się, jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych? Odpowiedź zależy od tego, jaka firma wyprodukowała Twojego smartfona, na jakim pracuje on oprogramowaniu i jaki jest jego model. Inaczej może wyglądać reset telefonu Huawei, Samsung, LG, a jeszcze inaczej urządzenia Xiaomi.

Reset telefonu najczęściej wykonuje się, gdy urządzenie zaczyna działać zbyt wolno, zawiesza się lub użytkownik chce usunąć dane z pamięci.

Miękki i twardy reset telefonu
Resetowanie telefonu polega na zakończeniu jego pracy i ponownym załadowaniu oprogramowania. Rozróżnia się dwa sposoby resetu – twardy i miękki. Miękki reset to wyłączenie i ponowne włączenie smartfona. Najczęściej można tego dokonać, wciskając właściwy przycisk w telefonie lub wyjmując i ponownie wkładając baterię.

Twardy reset (ang. hard reset) to przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie. Wskutek tego procesu wszystkie dane (np. pliki i aplikacje) z urządzenia zostają usunięte, a indywidualne ustawienia sprowadzone do podstawowych. Taki zabieg często jest wykonywany, gdy użytkownik chce sprzedać telefon i pozbyć się wszelkich swoich danych z jego pamięci. Twardy reset znany jest także jako formatowanie urządzenia. Jeżeli chcesz wykonać hard reset, a jednocześnie zostawić kopię danych, możesz przed jego rozpoczęciem zrobić kopię zapasową (tzw. backup).

Jak zresetować telefon Samsung?
Zablokowanego smartfona Samsung możesz zrestartować, wciskając jednocześnie przycisk głośności i „home”. Czynność tę wykonaj, gdy telefon będzie wyłączony i trzymaj przyciski aż do momentu, w którym urządzenie zacznie wibrować.

Jeżeli szukasz rozwiązania, jak zresetować Samsung Galaxy, wyłącz urządzenie i naciśnij jednocześnie „home”, „Vol. Up” i „blokadę”. Przyciski puść dopiero wtedy, gdy smartfon zacznie się uruchamiać. Następnie za pomocą klawiszy pogłaśniania i przyciszania z menu wybierz „wipe data” i zatwierdź, klikając „home”.

Jak zresetować telefon Huawei?
Telefony Huawei są bardzo powszechne na rynku smartfonów. Firma jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń telekomunikacyjnych. W przypadku awarii ścieżka do zresetowania smartfona jest intuicyjna. Na początku wejdź w panel ustawień i kliknij zakładkę „kopia zapasowa i resetowanie”. Następnie wybierz opcję „przywróć ustawienia fabryczne”. Telefon samoistnie się wyłączy, a potem uruchomi ponownie.

Jak zresetować telefon LG?
Telefony wyprodukowane przez LG zresetujesz, korzystając z blokady ekranu usuwania. Uruchom urządzenie, korzystając z aplikacji Dr.Fone – Android Unlock. Następnie naciśnij przycisk „odblokuj” i połącz swojego smartfona z komputerem. Wybierz opcję „początek” i zacznij proces resetowania. Ustaw szczegółowe dane swojego modelu i przejdź do trybu pobierania. Na każdym kroku program będzie Cię instruował o kolejnych etapach. Kiedy proces resetowania telefonu się zakończy, aplikacja w automatyczny sposób uruchomi urządzenie. Na koniec wciśnij przycisk „usuń”, aby zdjąć blokadę i odzyskać dostęp do swojego smartfona.

Jak zresetować Sony Xperia?
Twardy reset w Sony Xperia możesz zrobić na dwa sposoby. Jeżeli urządzenie reaguje na dotyk i jest włączone, wejdź w panel ustawień i wybierz zakładkę „prywatność” lub „kopia zapasowa i resetowanie” (sekcje mogą się różnić zależnie od modelu telefonu). Następnie kliknij „ustawienia fabryczne” lub „przywracanie ustawień fabrycznych” i wybierz „zresetuj telefon”. Niektóre urządzenia mogą dodatkowo zażądać podania kodu PIN. Telefon samoistnie się wyłączy i po chwili ponownie uruchomi.

W sytuacji, gdy Twój smartfon jest zablokowany i nie działa w nim funkcja dotyku, możesz skorzystać z jednoczesnego wciśnięcia klawiszy „power” ,„Vol. Up” i „Vol. Down”. Przytrzymuj je razem przez 5 sekund. Niektóre telefony Sony Xperia mają też specjalny przycisk „off” do szybkiego resetowania urządzenia.

Jak zresetować Androida?
Proces resetowania telefonu może zależeć od modelu i producenta lub oprogramowania operacyjnego. Jeżeli masz telefon z Androidem, twardy reset możesz wykonać, wchodząc w „ustawienia” i wybierając zakładkę „system”. Potem przejdź do sekcji „kopia zapasowa i resetowanie” lub „kopia zapasowa i przywracanie” (nazwa może różnić się zależnie od modelu urządzenia). W kolejnym kroku wybierz opcję „przywróć ustawienia fabryczne”. Po naciśnięciu przycisku, telefon automatycznie się wyłączy i uruchomi ponownie.

Jeśli Twój telefon z Androidem jest zablokowany i nie reaguje na dotyk, możesz skorzystać ze sposobu restartowania wyłączonego urządzenia. Wciśnij jednocześnie kombinację przycisków awaryjnego uruchamiania urządzenia, np. „home”, „Vol. Up” i „blokadę”. Przyciski puść dopiero, gdy urządzenie uruchomi panel menu. Przyciskami pogłaśniania i przyciszania wybierz „wipe data” lub „factory reset” i zatwierdź komunikat „Yes – delete all user data”, klikając „home”.

Sprawdź Virgin Mobile - najtańsza oferta na kartę

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć19.02.2021 | Seniorzy stopniowo niwelują cyfrową lukę pokoleniową

Umiejętności cyfrowe stopniowo przestają być atrybutem młodego pokolenia.

Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy smartfon, seniorzy początkowo pozostawali w tyle za młodymi.

Jednak z biegiem lat stopniowo nadrabiali te zaległości. W rzeczywistości zbliżyli się nawet do zamknięcia cyfrowej luki pokoleniowej.

Jednak wybuch pandemii spowolnił dotychczasowy trend, mimo iż jak wynika z badania Ericsson Consumer Lab, seniorzy w ostatnich latach wyraźnie rozbudowali swoje cyfrowe kompetencje i częściej korzystali ze smartfonów, które w najbliższym czasie będą coraz częściej działać w sieciach 5G.

+ więcej...
19.02.2021 | 60 darmowych minut lub SMS-ów na Happy Fridays od T-Mobile

Zima za oknem to nie problem, by pozostać w bliskim kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi.

Zwłaszcza, że w ten weekend, od 19 do 21 lutego, nasi klienci, w ramach akcji Happy Fridays, mogą aktywować darmowy pakiet 60 minut wymiennych na SMS-y do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Wystarczy skorzystać z aplikacji Mój T-Mobile lub wysłać SMS-a. Rozmowy nocą czy poranne SMS-y?

Zarówno dla tych, którzy lubią długie telefoniczne rozmowy, jak i dla tych, którzy wolą pisać SMS-y, przygotowaliśmy kolejny bonus w ramach „Happy Fridays”.

+ więcej...
19.02.2021 | Wiosenna ramówka Telewizji Polsat w IPLI Przedpremiery seriali i cały sezon najnowszego tytułu Komisarz Mama

Użytkownicy serwisu internetowego IPLA mogą już oglądać najnowsze seriale oraz produkcje rozrywkowe z wiosennej oferty programowej Telewizji Polsat.

Wśród nowości będzie można zobaczyć, przed emisją w telewizji i bez reklam, trzy seriale: „Kowalscy kontra Kowalscy”, „Piękni i bezrobotni” oraz „Komisarz Mama”, który dostępny jest od razu w całości.

Ze znanych i lubianych pozycji pojawią się kolejne odcinki seriali: „Przyjaciółki”, „Pierwsza Miłość” i „Gliniarze”.

Wszystkie premiery można znaleźć w pakiecie IPLA PREMIUM, jeszcze zanim trafią na antenę. Do serwisu trafią również emocjonujące programy, do których bez wątpienia należą „Love Island. Wyspa Miłości” czy „Ninja Warrior Polska”.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 400 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 45 Mb/s
xDSL - łącze 12 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 1,5 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij