Wiadomości

Loading


27.01.2021 | Firmy Kaspersky oraz Waterfall zapewniają kompatybilność swoich rozwiązań w celu udoskonalenia ochrony sieci przemysłowych

Kaspersky łączy siły z Waterfall Security Solutions w celu lepszego zabezpieczania sieci przemysłowych. Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks wraz z Waterfall for Intrusion Detection Systems umożliwia nieinwazyjną inwentaryzację sieci przemysłowych, wykrywanie zagrożeń oraz wymuszoną sprzętowo ochronę przed atakami sieciowymi.

Przedsiębiorstwa przemysłowe muszą sprostać nowym wyzwaniom w zakresie cyberbezpieczeństwa, jakie pojawiają się w związku z cyfryzacją sieci technologii operacyjnej (OT). 55% organizacji uważa, że internet Rzeczy zmieni stan bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania (ICS). W kontekście tego zapotrzebowania produkty takie jak te oferowane przez firmy Kaspersky i Waterfall prezentowane są obecnie jako opłacalny sposób zapewnienia odpowiednio wczesnej ochrony przed zagrożeniami sieciowymi. Dlatego zagwarantowanie kompatybilności tych dwóch przełomowych produktów ma istotne znaczenie dla organizacji przemysłowych.

Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks wykrywa anomalie i włamania wewnątrz sieci OT, dzięki czemu przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zapobiec wszelkim negatywnym wpływom takich incydentów na procesy przemysłowe. Waterfall for Intrusion Detection Systems umożliwia sensorom wykrywającym włamania sieciowe łączenie się z sieciami OT i ICS oraz monitorowanie ich bez narażania na ryzyko operacji fizycznych. Zespół złożony z inżynierów z firm Waterfall oraz Kaspersky przeprowadził obszerne testy w celu weryfikacji kompatybilności obu produktów, aby zagwarantować zarówno technologiczne, jak i operacyjne korzyści rozwiązania końcowego.

Korzyści te obejmują rozszerzenie widoczności całkowicie odizolowanych sieci przemysłowych, możliwość analizy w czasie rzeczywistym ruchu sieciowego w celu wykrycia podejrzanych aktywności oraz możliwość połączenia sieci przemysłowych do infrastruktury monitorowania, analizy i ostrzegania przedsiębiorstwa bez ryzyka zakłóceń w procesie przemysłowym.

W firmie Kaspersky uważamy, że monitorowanie sieci przemysłowej w celu wykrywania anomalii i zagrożeń bezpieczeństwa to jedno z głównych działań w kierunku ustanowienia spójnego procesu ochrony OT. Potwierdzona kompatybilność technologii firm Waterfall oraz Kaspersky sprawi, że nasi klienci będą mogli z przekonaniem łączyć sieci przemysłowe w infrastruktury monitorowania, analizy i ostrzegania z dodatkowym poziomem ochrony granicy OT - powiedział Siergiej Pałtow z działu odpowiedzialnego za architekturę rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity.

Rozszerzenie widoczności centrów operacji sieciowych i bezpieczeństwa na sieci ICS to często pierwszy krok podejmowany przez zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo przedsiębiorstwa mające za zadanie zabezpieczenie sieci przemysłowych - powiedział Ran Pedhazur, szef działu rozwoju biznesu w firmie Waterfall Security Solutions. Cieszymy się ze współpracy z firmą Kaspersky, w ramach której dostarczamy technologię pozwalającą na widoczność ruchu i anomalii w sieci przemysłowej z poziomu rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć27.01.2021 | Integrated Solutions i BlueSoft – spółki z Grupy Orange Polska – współtworzą nowe e-usługi dla Głównego Urzędu Statystycznego

Nowy system znacząco ułatwi obywatelom, przedsiębiorcom i administracji publicznej dostęp do analiz statystycznych, które mogą być wykorzystywane np. w planowaniu inwestycji.

System „Przestrzenne Dane Statystyczne w Systemie Informacyjnym Państwa” (PDS) ma być gotowy do października br.

Wartość projektu to ponad 24 mln zł. Celem projektu jest poszerzenie zakresu oraz dostępności informacji statystycznych i metod analiz geostatystycznych wykorzystujących zasoby statystyki publicznej.

Nowe funkcjonalności pozwolą na lepsze zaspokajanie potrzeb użytkowników i poprawę funkcjonowania samej służby statystyki publicznej.

+ więcej...
27.01.2021 | Nowe oferty abonamentowe od Plusha

Plush przygotował dla swoich klientów nowe plany abonamentowe.

Od teraz klienci Plush ABONAMENT mogą skorzystać z ofert z jeszcze większą ilością gigabajtów.

Nowy abonament z pakietem 50 GB danych zapewnia dostęp do 5G od Plusa, którego zasięgiem objętych jest ponad 7 milionów Polaków we wszystkich województwach.

W odpowiedzi na rosnący ruch internetowy, Plush wprowadził nowe, atrakcyjne plany abonamentowe. Nowa oferta Plush ABONAMENT to możliwość skorzystania z umowy na czas określony (24 m-ce) lub nieokreślony.

+ więcej...
27.01.2021 | Deutsche Telekom najcenniejszą europejską marką telekomunikacyjną

Grupa Deutsche Telekom po raz kolejny została najcenniejszą europejską marką telekomunikacyjną.

Według najnowszego raportu Brand Finance Global 500 Grupa DT odnotowała również najwyższą wartość marki w swojej historii, wynoszącą 51,1 miliarda dolarów amerykańskich.

Jest to wzrost o 27,9 procent w stosunku do roku poprzedniego (39,96 USD). Po zmianach strukturalnych i odświeżeniu marki w 2008 roku Grupa Deutsche Telekom zwiększyła swoją wartość o 475 procent.

W najnowszym rankingu Brand Finance Global 500 Deutsche Telekom zajął trzecie miejsce wśród światowych firm telekomunikacyjnych, za Verizon i AT&T, a przed China Mobile.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 350 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 56 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij