Wiadomości

Loading


27.01.2021 | Integrated Solutions i BlueSoft – spółki z Grupy Orange Polska – współtworzą nowe e-usługi dla Głównego Urzędu Statystycznego

Nowy system znacząco ułatwi obywatelom, przedsiębiorcom i administracji publicznej dostęp do analiz statystycznych, które mogą być wykorzystywane np. w planowaniu inwestycji. System „Przestrzenne Dane Statystyczne w Systemie Informacyjnym Państwa” (PDS) ma być gotowy do października br. Wartość projektu to ponad 24 mln zł.

Celem projektu jest poszerzenie zakresu oraz dostępności informacji statystycznych i metod analiz geostatystycznych wykorzystujących zasoby statystyki publicznej.

Nowe funkcjonalności pozwolą na lepsze zaspokajanie potrzeb użytkowników i poprawę funkcjonowania samej służby statystyki publicznej.

Liderem Konsorcjum, które podpisało umowę z GUS i będzie realizować projekt jest Integrated Solutions. W skład Konsorcjum wchodzą także: Esri Polska, GISPartner oraz Billennium. Konsorcjantów w realizacji projektu wspiera trzech podwykonawców – BlueSoft, GeoTechnologies. oraz SAS Institute.

Produktami projektu będzie 6 e-usług publicznych:

Źródło: GUS

Integrated Solutions zaprojektuje, dostarczy i wdroży infrastrukturę/platformę sprzętowo-systemowo-narzędziową Systemu PDS. Jako lider konsorcjum odpowiada także za zarządzanie całym projektem i integrację rozwiązania, na bazie komponentów wytworzonych przez wszystkie podmioty konsorcjum.

BlueSoft wnosi kompetencje eksperckie z zakresu budowy systemów informatycznych i będzie realizował pod kierownictwem IS prace w tym obszarze.

Obie spółki są częścią Grupy Orange Polska.

Efektem realizacji projektu PDS będzie wsparcie analityczne dla użytkowników portalu w podejmowaniu decyzji biznesowych związanych z informacją przestrzenną.

Projektowane usługi pozwolą na praktyczne zastosowanie analiz geostatystycznych, w tym o charakterze data mining, zarówno w działaniach komercyjnych, jak również prowadzonych przez administrację rządową i samorządową oraz sferę naukową. Funkcjonalności systemu umożliwią przeprowadzanie niedostępnych wcześniej analiz na zbiorach danych przestrzennych oraz zasobach statystyki publicznej, pozwalając uzyskać niedostępne dotąd wyniki, a także zoptymalizować procesy biznesowe, wzbogacając w sposób istotny system informacyjny państwa.

Produkty projektu, z uwagi na ich innowacyjny i unikalny charakter, mogą być także wykorzystywane w badaniach naukowych do analizy relacji pomiędzy zjawiskami z różnych dziedzin badawczych.

Sprawdź Orange - Czas na internet domowy, czas na rabaty bez wychodzenia z domu!

źródło: Orange

Kliknij aby powiększyć



27.01.2021 | Nowe oferty abonamentowe od Plusha

Plush przygotował dla swoich klientów nowe plany abonamentowe.

Od teraz klienci Plush ABONAMENT mogą skorzystać z ofert z jeszcze większą ilością gigabajtów.

Nowy abonament z pakietem 50 GB danych zapewnia dostęp do 5G od Plusa, którego zasięgiem objętych jest ponad 7 milionów Polaków we wszystkich województwach.

W odpowiedzi na rosnący ruch internetowy, Plush wprowadził nowe, atrakcyjne plany abonamentowe. Nowa oferta Plush ABONAMENT to możliwość skorzystania z umowy na czas określony (24 m-ce) lub nieokreślony.

+ więcej...
27.01.2021 | Deutsche Telekom najcenniejszą europejską marką telekomunikacyjną

Grupa Deutsche Telekom po raz kolejny została najcenniejszą europejską marką telekomunikacyjną.

Według najnowszego raportu Brand Finance Global 500 Grupa DT odnotowała również najwyższą wartość marki w swojej historii, wynoszącą 51,1 miliarda dolarów amerykańskich.

Jest to wzrost o 27,9 procent w stosunku do roku poprzedniego (39,96 USD). Po zmianach strukturalnych i odświeżeniu marki w 2008 roku Grupa Deutsche Telekom zwiększyła swoją wartość o 475 procent.

W najnowszym rankingu Brand Finance Global 500 Deutsche Telekom zajął trzecie miejsce wśród światowych firm telekomunikacyjnych, za Verizon i AT&T, a przed China Mobile.

+ więcej...
26.01.2021 | Prawie 5 mln Polaków nie korzysta z komputera i internetu. Podatek od smartfonów i laptopów jeszcze pogłębi problem cyfrowego wykluczenia

W Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a pod względem wykluczenia cyfrowego sytuacja wygląda gorzej tylko w sześciu krajach Europy.

Jedną z głównych przyczyn są zbyt wysokie koszty sprzętu i dostępu do sieci.

Tymczasem planowane przez rząd rozszerzenie opłaty reprograficznej na nowe urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, może dodatkowo wywindować ich ceny o kilkaset złotych.

– W tej pandemicznej sytuacji, kiedy z dnia na dzień przestawiliśmy się na nauczanie zdalne, zamknęliśmy seniorów w domu i przenieśliśmy szereg usług do online’u, podnoszenie cen na urządzenia typu smartfon czy laptop jest błędem – podkreśla Michał Herde z Federacji Konsumentów.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 7 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij