Wiadomości

Loading


21.01.2021 | Firma Ericsson najlepszym pracodawcą według studentów Politechniki Łódzkiej

Studenci Politechniki Łódzkiej wybrali najlepszego pracodawcą z województwa łódzkiego w 2020 roku. Laureatem została firma Ericsson. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wręczył jej przedstawicielom pamiątkowy dyplom i szklaną statuetkę.

Konkurs wyłonił głosami studentów najbardziej ich zdaniem przyjaznego i otwartego pracodawcę z województwa łódzkiego. Rektor prof. Jóźwik, gratulując zwycięstwa zwracał uwagę, że jest ono szczególne, bo o wyborze zdecydowali studenci, a więc potencjalni pracownicy firm stających do batalii o tytuł. - Zgłosiły się 24 firmy oraz instytucje z wielu branż, różniące się potencjałem i zakresem działania. Sukces nie przyszedł łatwo, bo konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem studentów, a zacięta walka o prestiżowe wyróżnienie trwała do ostatniej chwili - mówił.

W imieniu Ericssona zwycięskie laury odebrał Stafan Znarowski, zastępca szefa R&D w Polsce, który jak sam podkreślił jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Dla firmy wielokrotnie wyróżnianej w Polsce i na świecie nagroda od studentów jest ważna i doceniana. – Otrzymaliśmy już gratulacje od naszych partnerów, do których dotarła informacja o przyznanym nam tytule „Najlepszego Pracodawcy województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej”. Liczymy na dalszą współpracę z uczelnią i zapraszamy na praktyki. Cały czas mamy dla informatyków otwarte rekrutacje.

Ericsson współpracuje przede wszystkim z wydziałem EEIA, bo jako technologiczny gigant skupia się głównie na rozwiązaniach teleinformatycznych. Jest na polskim rynku liderem przygotowań do wdrożeń technologii 5G. Na Politechnice Łódzkiej uczestniczył w tworzeniu Centrum Kompetencyjnego 5G i budowaniu badawczej sieci pilotażowej 5G. Wspólnie z uczelnią prowadzony jest doktorat wdrożeniowy, a studenci korzystają nie tylko z praktyk, ale także w projektach prowadzonych przez koła naukowe. Zdaniem Stafana Znarowskiego firma wysoko ocenia przygotowanie absolwentów naszej uczelni, ich umiejętności programistyczne i testerskie. Jest w tym też zasługa pracowników Ericssona, którzy dokładają swoją cegiełkę do zmian w programach, tak by studenci byli lepiej dopasowani do potrzeb przemysłu. - Robimy to działając m.in. w ICT Klaster – podkreślił.

Julia Chojnacka, studiująca chemię przewodnicząca Samorządu Studenckiego, choć nie widzi dla siebie możliwości pracy w zawodzie informatyka mówiła - Kontakt, który przybliża nam studentom przyszłą pracę w zawodzie jest bardzo ważny dla naszego wykształcenia i przyszłości. To taki test sprawdzający czego już się nauczyliśmy na naszej wspaniałej uczelni, a z drugiej strony także wskazanie dróg rozwoju. Dziękujemy za to.

Konkurs zainicjowany przez biuro Karier PŁ odbył się po raz drugi. Jest on elementem podkreślającym znakomitą współpracę PŁ z otoczeniem gospodarczym uczelni. Dodatkowym walorem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy studentów na temat rynku pracy, szczególnie w odniesieniu do firm działających w regionie łódzkim.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć21.01.2021 | 1000 darmowych minut na Dzień Babci i Dziadka od T-Mobile

Niektórzy twierdzą, że lepiej kolekcjonować dobre wspomnienia, a nie przedmioty, dlatego w T-Mobile chcemy dać naszym klientom okazję do stworzenia pięknych chwil podczas rozmów z ich babciami i dziadkami.

Właśnie dlatego od 20 do 22 stycznia udostępniamy pakiet 1000 bezpłatnych minut do wykorzystania przez 3 dni dla użytkowników ofert MIX i T-Mobile na kartę.

Żaden materialny, nawet najpiękniejszy prezent nie zastąpi szczerej i miłej rozmowy z ukochaną babcią i dziadkiem, a rok 2020 pokazał wszystkim, że nie ma nic cenniejszego niż bezpośredni kontakt z najbliższymi – także telefoniczny czy poprzez komunikatory internetowe.

Dlatego w T-Mobile udostępniamy klientom usług MIX i na kartę pakiet 1000 darmowych minut na długie pogawędki z osobami bliskimi ich sercom.

+ więcej...
20.01.2021 | Raport Ericsson: Czy możemy wprowadzić 5G i zmniejszyć zużycie energii?

Sektor ICT odpowiada za 1,4% światowej emisji dwutlenku węgla, ale ma możliwość 15% redukcji w innych sektorach, takich jak energetyka, przemysł czy transport.

Jeśli sieć 5G zostanie wdrożona w taki sam sposób, jak poprzednie generacje, zużycie energii gwałtownie wzrośnie.

Obecne roczne globalne koszty energetyczne związane z eksploatacją sieci komórkowych wynoszą 25 mld USD.

Zarówno z punktu widzenia wydatków, jak i śladu węglowego, zużycie energii jest jednym z największych wyzwań branży.

+ więcej...
20.01.2021 | PRZYSPIESZENIE W OFERCIE NETII

Netia zmodyfikowała swoją ofertę światłowodowego dostępu do internetu, wprowadzając opcję do 600 Mb/s za 60 zł miesięcznie.

Do 16 lutego br. zakup wybranych pakietów internetu z TV premiowany jest 3 miesiącami abonamentu na start gratis. Od 18 stycznia 2021 r. w Netii obowiązują nowe promocyjne cenniki („Nowa rozrywka III”).

Dla łączy w technologiach światłowodowych podstawowa promowana opcja prędkości, to nadal do 300 Mb/s w cenie 50 zł miesięcznie (cena dla budownictwa wielorodzinnego z umową na 24 miesiące i rabatami za e-fakturę i zgody marketingowe).

Następny w kolejności wariant, dwa razy szybciej - do 600 Mb/s zastąpił wcześniej dostępną opcję do 500 Mb/s, przy zachowaniu dotychczasowej, atrakcyjnej ceny 60 zł miesięcznie.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 20 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 64 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij