Wiadomości

Loading


13.01.2021 | Plus wprowadza nowe plany abonamentowe przeznaczone dla 5G

Wraz z rozwojem najszybszej i największej zasięgowo sieci 5G w Polsce, Plus wprowadza nowe oferty internetowo-głosowe oraz czysto internetowe – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Dzięki nowym taryfom i dużym pakietom danych klienci będą mogli w komfortowy sposób korzystać z najnowocześniejszego internetu w technologii 5G od Plusa.

5G jako standard

W 2021 roku sieć 5G Plusa będzie powszechnie dostępna i nie będzie już wyłącznie nowinką technologiczną. Coraz większa liczba osób w zasięgu, a także szerokie portfolio urządzeń 5G powoduje, że sieć piątej generacji stanie się standardem i codziennością. Obecnie Plus oferuje największy zasięg internetu 5G, z którego może korzystać już ponad 7 milionów Polaków we wszystkich 16 województwach. W nadchodzących miesiącach operator planuje objąć zasięgiem sieci 5G 2600 MHz TDD łącznie ponad 11 milionów mieszkańców Polski.

Komfortowe korzystanie z sieci 5G przez cały okres trwania umowy z maksymalną szybkością technologiczną do 600 Mb/s zapewnią nowe taryfy dedykowane sieci 5G. Z nowych taryf można również korzystać, będąc w zasięgu starszych technologii internetu mobilnego.

5G w smartfonie w taryfach z usługami głosowymi i internetowymi

Dla tych, którzy dostęp do 5G chcą mieć na wyciągnięcie ręki operator przygotował nowe propozycje abonamentów internetowo-głosowych.

Trzy nowe warianty abonamentu zapewnią dostęp do sieci 5G oraz nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów wraz z dużymi pakietami danych, które pozwolą w pełni cieszyć się z zalet nowej technologii:

  • 25 GB za 60 zł/mies. – dla osób, którym zależy na szybkim i swobodnym surfowaniu w internecie,
  • 100 GB za 90 zł/mies. – dla tych, którzy intensywnie korzystają z internetu w smartfonie oraz często korzystają z niego jako routera,
  • 150 GB za 120 zł/mies. dla osób, które potrzebują jak największej ilości danych.

Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez 4 miesiące.

5G w taryfach internetowych – jeszcze więcej internetu z 5G w Plusie przez cały okres trwania umowy

Miniony rok pokazał, jak ważny w codziennym zastosowaniu jest szybki i niezawodny internet. Dzięki niemu możemy pracować i uczyć się bez konieczności dojazdów do biura czy szkoły. Dla wszystkich, którzy chcą, by sieć 5G na stałe zagościła w ich domach Plus przygotował jeszcze większe paczki internetu w nowych taryfach internetu mobilnego.

  • 500 GB 5G za 100 zł/mies.,
  • 1000 GB 5G za 200 zł/mies.

Dla klientów, którzy zmienią dostawcę internetu na Plusa abonament jest darmowy przez 3 miesiące. Ofertę jak zawsze można przetestować przez 15 dni (w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł).

Nowe oferty dla firm z dostępem do 5G przez cały okres trwania umowy

Taryfy internetowo-głosowe dla firm

Wraz z planami poszerzania zasięgu najnowocześniejszej w Polsce sieci 5G od Plusa rośnie jej dostępność dla biznesu. Dzięki technologii superszybkiego dostępu do internetu przedsiębiorcy mogą efektywnie realizować projekty, nawet z poziomu swojego smartfona. Z myślą o nich Plus wprowadził 3 nowe warianty abonamentu głosowego z dostępem do sieci 5G i nowymi pakietami danych oraz standardowo z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami oraz MMS-ami.

  • Wszyscy, którzy prowadzą firmę mogą rozpocząć przygodę z 5G już od 60 zł netto/mies. z pakietem 35 GB.
  • Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pakiet 120 GB w cenie 90 zł netto/mies., mogą wykorzystywać internet 5G jako podstawowy dostęp do internetu w swoim mobilnym biurze.
  • Dla klientów, którzy prowadzą cały biznes za pośrednictwem smartfona, a tym samym wyjątkowo intensywnie korzystają z internetu, Plus przygotował abonament za 120 zł netto z ogromną paczką danych 180 GB.

Taryfy internetowe dla firm

Osoby prowadzące firmę, dla których nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu jest stała obecność w sieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa stabilne i szybkie łącze internetowe.

Plus wychodzi do nich z propozycją nowych ofert mobilnego internetu dedykowanych dla 5G:

  • 600 GB - w cenie 100 zł + VAT/mies.,
  • 1200 GB - w cenie 200 zł + VAT/mies.

Mechanizm promocji z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące jest taki sam, jak dla klientów indywidualnych – do 3 miesięcy za darmo przy zmianie dostawcy internetu. Ofertę jak zawsze można przetestować przez 15 dni (w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł netto).

Portfolio sprzętów – pierwszy w Polsce smartfon 5G za mniej niż 1000 zł

W ofercie Plusa jest już blisko 20 smartfonów i routerów 5G, w tym najtańszy na rynku i dostępny na wyłączność pierwszy smartfon 5G w cenie poniżej 1000 zł – realme 7 5G. Dzięki dużemu wyborowi sprzętów z różnych półek cenowych, 5G może stać się technologią dla każdego, powszechnie dostępną i do codziennego użytku.

Sprawdź Plus - Internet światłowodowy do 1 Gb/s

źródło: Plus

Kliknij aby powiększyć12.01.2021 | Polskie małe i średnie firmy toczą w sieci nierówną walkę z globalnymi gigantami. Potrzebne są nowe regulacje rynku

– Pandemia zmieniła polski rynek e-commerce pod względem wartości, która teraz jest szacowana na ok. 100 mld zł, jak i wielkości, ponieważ do końca roku powstało prawie 11 tys. nowych sklepów internetowych – wskazuje prezes Izby Gospodarki Elektronicznej Patrycja Sass-Staniszewska.

Wiele firm – głównie małych i średnich – musiało przenieść się z dnia na dzień do internetu, żeby przetrwać pandemię i lockdown.

E-commerce to dla nich ogromna szansa, ale też wiele wyzwań, związanych chociażby z konkurencją z globalnymi gigantami sprzedażowymi, które często stosują nieuczciwe praktyki, by utrzymać niskie ceny i wysoką sprzedaż.

Z danych Gemiusa dla e-Izby wynika, że zakupy w internecie robi już 73 proc. polskich internautów, co oznacza rekordowy wzrost o 11 pkt proc. względem ubiegłego roku.

+ więcej...
12.01.2021 | Co trzeci start-up pozytywnie ocenia wpływ pandemii na swoją działalność. Rosną szanse na pojawienie się pierwszego polskiego „jednorożca”

Pandemia może okazać się katalizatorem wzrostu dla wielu polskich start-upów. Z badania Fundacji Startup Poland wynika, że miała ona pozytywny wpływ na działalność 34 proc. tego typu firm.

– Perspektywy na 2021 rok dla start-upów są takie, że będziemy wychodzili z pandemii i ten rok będzie temu poświęcony – wskazuje Tomasz Snażyk, prezes Fundacji Startup Poland.

Branża w tym roku liczy na większe środki w ramach finansowania start-upów. To z kolei może przełożyć się na powstanie pierwszego polskiego „jednorożca”.

Do tej pory żadna z polskich firm nie osiągnęła wyceny na poziomie 1 mld dol., chociaż np. Litwa czy Estonia już takie przedsiębiorstwa mają.

+ więcej...
12.01.2021 | Brakujące ogniwo: badacze z firmy Kaspersky łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem Kazuar

W połowie grudnia 2020 r. firmy FireEye, Microsoft oraz SolarWinds poinformowały o wykryciu dużego, wyrafinowanego ataku na łańcuch dostaw, w którym wykorzystano nieznane wcześniej szkodliwe oprogramowanie - Sunburst - i którego ofiarą padli klienci oprogramowania Orion firmy SolarWinds.

Eksperci z firmy Kaspersky zidentyfikowali różne podobieństwa w kodzie pomiędzy szkodnikiem Sunburst oraz znanymi wersjami backdoora Kazuar, zapewniającego atakującym zdalny dostęp do urządzeń ofiar.

Nowe ustalenia ujawniają szczegóły, które mogą pomóc badaczom w dochodzeniach związanych z tym atakiem.

Badając backdoora wykorzystanego przez szkodnika Sunburst, eksperci z firmy Kaspersky odkryli wiele cech wspólnych ze szkodnikiem Kazuar, który został wcześniej zidentyfikowany jako backdoor napisany przy użyciu platformy .NET Framework.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 700 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 30 Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 100 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij