Wiadomości

Loading


04.12.2020 | Smart City Poland Award: T-Mobile Polska zwycięża w dwóch głównych kategoriach

T-Mobile Polska od lat wspiera polskie samorządy w rozwoju inteligentnych systemów, łącząc nowoczesne technologie z potrzebami lokalnych miast i regionów. Efektem takich działań są projekty oparte na sieci NarrowBand-IoT (NB-IoT), stanowiącej bazową technologię dla systemów Internetu Rzeczy (IoT) i Inteligentnych Miast działających w standardach LTE i 5G. Dwa z takich wdrożeń docenili organizatorzy Smart City Poland Award, konkursu propagującego i nagradzającego innowacyjne rozwiązania wdrożone w jednostkach samorządu terytorialnego.

Jury konkursowe, w którego skład weszli przedstawiciele świata nauki i biznesu specjalizujący się w tematyce nowoczesnych technologii miejskich, oceniali projekty m.in. pod względem: innowacyjności i oryginalności wdrożonego rozwiązania, jego wpływu na jakość życia mieszkańców i środowisko, a także łatwości wdrożenia projektu w innych samorządach. W te potrzeby idealnie wpisują się systemy zarządzania odpadami w Wałbrzychu oraz zdalnego odczytu ciepłomierzy w PEC Geotermii Podhalańskiej, nagrodzone odpowiednio w kategoriach Ochrona środowiska oraz Innowacyjna gospodarka.

Nagroda w kategorii Ochrona środowiska
W ramach projektu wdrożono w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Wałbrzychu system, obejmujący 150 czujników zainstalowanych w kontenerach na odpady, raportujących do centralnej aplikacji, do której dostęp posiadają pracownicy MZUK odpowiedzialni za zarządzanie wywozem odpadów. Projekt w innowacyjny sposób wykorzystuje technologię Internetu Rzeczy, z zastosowaniem dedykowanej sieci NarrowBand IoT T‑Mobile Polska do optymalizacji procesu wywozu odpadów komunalnych w Wałbrzychu.

Zastosowanie czujników wykorzystujących technologię ultradźwiękową do pomiaru poziomu wypełnienia kontenerów zapewnia regularne pomiary przez wiele lat użytkowania. Umożliwia jednocześnie odejście od standardowego wywożenia odpadów zgodnie z harmonogramem na rzecz wywozu według rzeczywistych, bieżących i zmieniających się potrzeb. Dzięki dostępności aplikacji dla użytkownika przez przeglądarkę WWW, wdrożenie projektu po stronie Zamawiającego jest błyskawiczne i nie wymaga inwestycji w infrastrukturę czy sprzęt dla operatorów aplikacji.

Projekt przyczynia się do optymalizacji podstawowego z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców procesu, jakim jest zagospodarowanie odpadów komunalnych, przez co wpisuje się znakomicie w ideę Smart City.

Nagroda w kategorii Innowacyjna gospodarka
System wdrożony w PEC Geotermii Podhalańskiej w Zakopanem obejmuje dostarczenie kompletnego systemu zdalnego odczytu ciepłomierzy w technologii NB-IoT. Zrealizowany projekt zapewnił spółce Geotermia wcześniej niedostępny stały, codzienny dostęp do danych z urządzeń licznikowych zainstalowanych w węzłach sieci ciepłowniczej. Było to pierwsze w Polsce wykorzystanie do smart meteringu technologii wąskopasmowej LPWAN (ang. Low Power Wide Area Network) sieci w paśmie LTE, dedykowanej dla Internetu Rzeczy w prawie 2000 punktach pomiarowych w stolicy Tatr. Instalacja rozwiązania trwała przez 12 miesięcy od czerwca 2018 r.

Liczniki ciepła znajdują się w trudnodostępnych miejscach (np. węzły mediów w piwnicach czy podziemnych pomieszczeniach technicznych), gdzie zasięg standardowej sieci komórkowej nie dociera. Dzięki zastosowaniu nowej technologii radiowej z rodziny Low Power Wide Area Network i dedykowanych sensorów-modemów z kartami sim umieszczonych w ciepłomierzach klient otrzymuje codzienne raporty z każdego miejsca ze skutecznością bliską 100%.

Rozwiązanie promuje polską myśl techniczną (konsorcjantem w projekcie jest firma ABARO z Gdańska), chroni środowisko poprzez automatyzuję obsługi sieci ciepłowniczej oraz poprawia sprawność obsługi klientów (np. podnosząc szybkość reakcji na awarie), chroni przedsiębiorstwo przed stratami i wandalami. Zostało również docenione i zauważone przez Ministerstwo Cyfryzacji, które projekt Geotermii umieściło w raporcie "IoT w Polskiej Gospodarce" z lipca 2019.

Sprawdź T-Mobile - Gigabajty, rozmowy i sms-y bez limitu. Również z 5G

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć04.12.2020 | Zimowa niespodzianka od Cyfrowego Polsatu i IPLI. Nawet 44 dodatkowe kanały w „otwartym oknie”

Cyfrowy Polsat przygotował dla swoich abonentów zimową niespodziankę – dostęp do nawet 44 kanałów bez dodatkowych opłat aż do 10 stycznia 2021 r.

Z prezentu skorzystają abonenci telewizji satelitarnej, kablowej w technologii IPTV oraz internetowej OTT.

Będzie on również dostępny mobilnie w serwisie Cyfrowy Polsat GO z aktywną opcją ON THE GO.

Klienci sieci Plus po zalogowaniu się numerem telefonu do IPLI również otrzymają prezent – aż 38 dodatkowych kanałów TV w bezpłatnym pakiecie IPLA PLUS.

+ więcej...
04.12.2020 | Znany cybergang DeathStalker oferujący usługi hakerskie atakuje w Ameryce i Europie, wykorzystując nowe szkodliwe oprogramowanie PowerPepper

DeathStalker to zaawansowany cybergang oferujący za opłatą usługi hakerskie w celu kradzieży wrażliwych informacji biznesowych należących do firm z branży finansowej i prawniczej.

Badacze z firmy Kaspersky po raz pierwszy informowali o aktywności tych najemników w sierpniu tego roku.

Ugrupowanie znów działa, wykorzystując nowe szkodliwe narzędzie - backdoor określany przez firmę Kaspersky jako PowerPepper.

Szkodnik stosuje również kilka technik unikania wykrycia, w tym steganografię (metodę ukrywania danych w plikach graficznych). DeathStalker stanowi bardzo nietypowe ugrupowanie cyberprzestępcze.

+ więcej...
04.12.2020 | Najważniejsze trendy sieciowe w 2021 roku

Sieci oparte na chmurze, 5G, praca hybrydowa? Jakich trendów technologicznych możemy się spodziewać?

Eksperci Zyxela przewidują trendy sieciowe na przyszły rok.

Rok 2020 był rokiem znaczących zmian, zarówno pod względem zmienności rynku, jak i masowej transformacji cyfrowej wykorzystującej przejście na pracę zdalną jako okazję do zwiększania asortymentu oferowanych przez firmy produktów czy usług i utrzymania ciągłości biznesowej.

Pandemia nie spowolniła innowacji. Branża sieciowa jest stosunkowo odporna, ale także pomysłowa. Dostawcy usług zarządzanych (MSP) i integratorzy (VAR) odgrywają kluczową rolę w pomaganiu firmom w utrzymaniu ciągłości biznesowej i dostosowaniu się do nowych wyzwań.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 15  Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 700 Mb/s
xDSL - łącze 8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 3 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 9 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij