Wiadomości

Loading


25.11.2020 | GReAT Ideas: Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Kaspersky ponownie podzielą się swoją wiedzą online

Zimą firma Kaspersky wznowi GReAT Ideas, serię wydarzeń online, za pomocą których w miłej i komfortowej atmosferze przedstawi swoje najnowsze ustalenia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pierwsze wydarzenie w sezonie zimowym zostanie zorganizowane przez badaczy bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky (GReAT), który pracuje nad wykrywaniem najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych zagrożeń na świecie, najpoważniejszego szkodliwego oprogramowania, ataków ransomware oraz kampanii cyberszpiegowskich. Pierwszy odcinek zimowego cyklu GReAT Ideas planowany jest na 2 grudnia, a kolejne dyskusje odbędą się w styczniu i lutym.

Zimowa seria rozmów online pozwoli uczestnikom zajrzeć za kulisy pracy zespołu GReAT. Zainspirowana regularnymi wewnętrznymi spotkaniami zespołu, sesja "GReAT Ideas. Powered by Croissants. Baguette edition" rozpocznie się od pogawędki przy kominku na temat niedawnych cyberincydentów, które wstrząsnęły światem. Warren Mercer, dyrektor techniczny w Cisco Talos oraz Brian Bartholomew, główny badacz bezpieczeństwa w zespole GReAT firmy Kaspersky dokonają przeglądu dominujących problemów w zakresie cyberbezpieczeństwa i przedstawią szczegóły dotyczące najbardziej skandalicznych incydentów.

W ciągu dwóch godzin eksperci z firmy Kaspersky zaprezentują swoje najnowsze badania, projekty oraz odkrycia. Pierre Delcher ujawni więcej szczegółów dotyczących najnowszego szkodliwego oprogramowania ataków na łańcuch dostaw określanych jako PowerPepper, za którymi stoi cybergang DeathStalker. Następnie, jeden z ekspertów - Iwan Kwiatkowski - zaprezentuje podstawy inżynierii wstecznej aplikacji Delphi wraz z praktycznymi przykładami na podstawie próbek pochodzących od cyberugrupowania Bahamut.

Na koniec Felix Aimé przedstawi realizowany obecnie projekt "TinyCheck", którego celem jest wspomaganie wykrywania oprogramowania stalkerware oraz innych szkodliwych programów szpiegujących zainstalowanych na urządzeniach mobilnych. Każda rozmowa potrwa 15-20 minut, a pod koniec uczestnicy będą mogli zadawać ekspertom z zespołu GReAT dowolne pytania.

Gdy uruchamialiśmy letnią serię cyklu GReAT Ideas, chcieliśmy przybliżyć do siebie członków społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem oraz wesprzeć wszystkich w czasach ograniczonej aktywności społecznej. Spotkania online miały wypełnić tę lukę oraz połączyć społeczność. Inicjatywa okazała się potrzebna i zdobyła pozytywny oddźwięk. Dlatego postanowiliśmy ją wznowić, przygotowując nową rundę jeszcze lepiej dopracowanych wydarzeń - zawierających jeszcze więcej dyskusji i praktycznych treści - powiedział Siergiej Nowikow, zastępca dyrektora zespołu GReAT firmy Kaspersky.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć25.11.2020 | T-Mobile z nagrodą „Siła przyciągania” Pulsu Biznesu

Każda organizacja potrzebuje zgranego zespołu, który pozwoli jej się prężnie rozwijać. Na drużynę stawiamy także w T-Mobile – już od samego momentu rekrutacji.

Nasza praca w tym obszarze odniosła bardzo wymierne rezultaty – według ogłoszonych dziś wyników konkursu „Siła przyciągania 2020” organizowanego przez Puls Biznesu otrzymaliśmy główną nagrodę w kategorii Candidate Experience w procesie rekrutacji!

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze – i już na tym etapie warto postarać się o jak najlepsze rezultaty.

Wie o tym każdy kandydat, coraz częściej zdają sobie z tego sprawę również firmy.

+ więcej...
24.11.2020 | W czasie pandemii wzrosty obciążenia sieci sięgają 50 proc. Rośnie zapotrzebowanie na technologię światłowodową

Lockdown i gwałtowny wzrost obciążenia sieci – spowodowany m.in. powszechną nauką i pracą zdalną – był stress testem dla operatorów i infrastruktury telekomunikacyjnej.

W sieci Orange ruch wzrósł w szczytowym momencie o ponad połowę, a w sieci mobilnej o ¼. Jak pokazują dane operatora, w kryzysowych warunkach swoją przewagę pokazał światłowód, który pozwolił użytkownikom przesyłać o ok. 30 proc. więcej danych niż starsze technologie dostępu do internetu.

– Na inwestycje w sieć światłowodową przeznaczamy 700–800 mln zł rocznie – mówi Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska.

W zasięgu tej technologii jest już prawie 5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

+ więcej...
24.11.2020 | Kaspersky ICS CERT nowym członkiem globalnej organizacji Forum of Incident Response and Security Teams (FIRST)

Po przejściu rygorystycznej oceny zespół reagowania na incydenty komputerowe w zakresie systemów przemysłowych firmy Kaspersky (ICS CERT) został oficjalnie przyjęty do FIRST - globalnego forum zespołów ds. bezpieczeństwa i reagowania na incydenty - czołowej międzynarodowej grupy technicznej złożonej z 450 rządowych i prywatnych akredytowanych zespołów CERT.

W ramach członkostwa w tej grupie firma Kaspersky będzie dzieliła się swoją wiedzą ekspercką oraz współpracowała z szerszą społecznością związaną z bezpieczeństwem IT, aby wspólnie uczynić świat bezpieczniejszym miejscem.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 400 kb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij