Wiadomości

Loading


24.11.2020 | Kaspersky ICS CERT nowym członkiem globalnej organizacji Forum of Incident Response and Security Teams (FIRST)

Po przejściu rygorystycznej oceny zespół reagowania na incydenty komputerowe w zakresie systemów przemysłowych firmy Kaspersky (ICS CERT) został oficjalnie przyjęty do FIRST - globalnego forum zespołów ds. bezpieczeństwa i reagowania na incydenty - czołowej międzynarodowej grupy technicznej złożonej z 450 rządowych i prywatnych akredytowanych zespołów CERT. W ramach członkostwa w tej grupie firma Kaspersky będzie dzieliła się swoją wiedzą ekspercką oraz współpracowała z szerszą społecznością związaną z bezpieczeństwem IT, aby wspólnie uczynić świat bezpieczniejszym miejscem.

Firma Kaspersky, która uważa, że poprzez współpracę oraz zaufane społeczności można najskuteczniej przezwyciężać globalne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, dąży do zwiększenia wymiany informacji z innymi podmiotami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem na całym świecie, by wspólnie zwalczać cyberzagrożenia. Międzynarodowa współpraca jest szczególnie istotna w przypadku ochrony cyfrowego środowiska przemysłowego, które często reprezentuje krytyczną infrastrukturę zaspokajającą kluczowe potrzeby społeczeństw, a nawet całych narodów. Członkostwo w grupie FIRST umożliwi zespołowi ICS CERT firmy Kaspersky m.in. szybszą komunikację z najlepszymi na świecie zespołami ds. reagowania na incydenty naruszenia bezpieczeństwa, wymianę pomysłów oraz dzielenie się najlepszymi praktykami.

Z radością dołączamy do FIRST - globalnej platformy komunikacyjnej skupiającej zespoły reagowania na incydenty oraz niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa. W dobie pandemii konsekwencje incydentów naruszenia bezpieczeństwa mogą być jeszcze poważniejsze, dlatego tym istotniejsze jest to, by społeczność związana z cyberbezpieczeństwem trzymała się razem i wspólnymi siłami walczyła z cyberprzestępczością. Nasze członkostwo w FIRST świadczy również o tym, że zarówno nasza wiedza ekspercka, jak i procesy wewnętrzne spełniają najwyższe standardy w branży. Rozszerzając swoją sieć komunikacji, firma Kaspersky będzie mogła lepiej chronić organizacje przed nowymi zagrożeniami - powiedział Jewgienij Gonczarow, szef Kaspersky ICS CERT.

Serge Droz, prezes organizacji FIRST, skomentował: Firma Kaspersky zawsze była ważnym członkiem społeczności zajmującej się bezpieczeństwem IT i z radością łączymy z nią swoje siły. Należy podkreślić, że Kaspersky to jedna z pierwszych organizacji, która w pełni wspiera nasze zasady związane z etyczną współpracą w zakresie cyberbezpieczeństwa.

FIRST pragnie skupiać zespoły ds. bezpieczeństwa i reagowania na incydenty ze wszystkich państw na świecie, aby zapewnić wszystkim bezpieczne korzystanie internetu. Założone w 1990 r. Forum of Incident Response and Security Teams (FIRST) składa się z zespołów reagowania na incydenty internetowe z 540 korporacji, organów rządowych, uniwersytetów oraz innych instytucji z 95 państw w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Europie, Afryce oraz Oceanii.

Firma Kaspersky zdaje sobie sprawę, że cyberprzestępczość nie uznaje granic między państwami, dlatego stale dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą i ustaleniami technicznymi ze światową społecznością związaną z bezpieczeństwem. Jako globalna firma z branży cyberbezpieczeństwa współpracuje w ramach walki z cyberprzestępcami z globalnymi producentami rozwiązań IT oraz OT, międzynarodowymi organizacjami, takimi jak Interpol czy Europol, krajowymi oraz regionalnymi organami regulacyjnymi oraz organami ścigania, jak również innymi zespołami ds. badania cyberbezpieczeństwa oraz niezależnymi ekspertami z całego świata.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć24.11.2020 | Black Week w Plusie: przecenione smartfony, tańszy Plus Światłowód i darmowy TIDAL

Z okazji zbliżającego się Black Friday sieć Plus przygotowała specjalne promocje.

Decydując się na zakup Samsunga Galaxy S10+ w sklepie internetowym operatora, można zaoszczędzić ponad 1200 zł, a wybierając LG VELVET 600 zł.

Nowi abonenci zapłacą także mniej za Plus Światłowód.

Z kolei użytkownicy ofert abonamentowych Plusa i Plusha, którzy aktywują serwis muzyczny TIDAL do końca listopada, otrzymają darmowy dostęp do usługi przez 12 miesięcy.

+ więcej...
23.11.2020 | BLACK WEEKS W NETII

Na tzw. Black Weeks Netia przygotowała promocję, w ramach której szybsze opcje światłowodowego dostępu do internetu (do 500 Mb/s i do 1 Gb/s) - solo i w pakietach z TV - są dostępne w cenie niższych.

Dzięki temu internet do 500 Mb/s kosztuje tylko 50 zł miesięcznie, a przez 3 miesiąca na start gratis.

W ramach promocji „Szybszy Internet w niższej cenie” (obowiązuje od 20 listopada do 7 grudnia br.) Netia oferuje niższe ceny szybszych opcji dostępu do internetu w technologiach światłowodowych.

Dzięki temu dostęp do internetu z prędkością pobierania do 500 Mb/s kosztuje teraz tylko 50 zł, a opcja do 1 Gb/s zaledwie 60 zł miesięcznie (3 miesiące na start gratis, cena z rabatami za e-fakturę i zgody marketingowe).

+ więcej...
23.11.2020 | Poczta Polska: e-doręczenie to wygodna i dobrowolna usługa dla wszystkich obywateli

Sejm przyjął ustawę o doręczeniach elektronicznych. Teraz dokument czeka jeszcze na podpis Prezydenta RP.

Przyjęcie nowych rozwiązań oznacza, że komunikacja Państwo-Obywatel wejdzie w nową, cyfrową erę.

Każdy obywatel już od 1 października 2021 roku będzie mógł skorzystać z wygodnej usługi e-doręczeń, świadczonej przez Pocztę Polską.

Oznacza to, że zamiast tradycyjnego papierowego listu urzędowego, pismo zostanie przesłane w formie elektronicznej na indywidualną skrzynkę do doręczeń elektronicznych, o którą dbać będzie Poczta Polska.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 384 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 400 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij