Wiadomości

Loading


20.11.2020 | Ericsson ConsumerLab: wartość rynku konsumenckiego 5G wyniesie 31 bilionów dolarów do roku 2030

  • Do roku 2030 rynek 5G może przynieść branży ICT łączne przychody w kwocie wynoszącej do 31 bilionów dolarów
  • Do roku 2030 dostawcy usług komunikacyjnych (CSP) mogą uzyskać do 3,7 bln dolarów łącznych przychodów od konsumentów korzystających z 5G
  • Do roku 2030 rzeczywistość rozszerzona (AR) może stanowić ponad połowę wszystkich wydatków konsumentów na media immersyjne

Według nowego raportu Ericsson ConsumerLab „Wykorzystanie potencjału klienta 5G”, do roku 2030 globalny rynek konsumencki 5G może być wart 31 bilionów dolarów. Raport szacuje, że dostawcy usług komunikacyjnych (CSP) mogą uzyskać 3,7 bln USD z tej sumy - liczba ta może jeszcze wzrosnąć, gdy pojawią się nowe możliwości związane z usługami cyfrowymi.

Raport szacuje również, że do roku 2030 dostawcy usług komunikacyjnych, poprzez proaktywne łączenie i marketing zastosowań 5G, mogą wygenerować nawet 131 miliardów dolarów samych przychodów z usług cyfrowych. Około 40 procent tych prognozowanych przypada na wydatki konsumentów na udoskonalone usługi wideo, rzeczywistość rozszerzoną (AR), rzeczywistość wirtualną (VR) i gry w chmurze w sieciach 5G.

Raport przewiduje, że do roku 2030 rzeczywistość rozszerzona (AR) może stanowić ponad połowę wszystkich wydatków konsumentów na media immersyjne - począwszy od gier, a skończywszy na innych obszarach, takich jak zakupy, edukacja i produktywność.

Kluczowe ustalenia obejmują również wpływ COVID-19, i podkreślają to, w jaki sposób pandemia wpłynęła na gotowość konsumentów do zapłacenia wyższej ceny za 5G. Na początku 2019 roku przeciętny konsument był skłonny zapłacić za 5G cenę o 20 procent wyższą. Pod koniec roku liczba ta spadła do 10 procent. Jednak jedna trzecia z pierwszych użytkowników na całym świecie nadal skłonna jest zapłacić cenę o 20 procent wyższą. Według raportu, tak wysoki poziom zainteresowania wczesnych użytkowników mógłby przyczynić się do ożywienia gospodarczego.

Raport przewiduje również, że do roku 2030, poprzez proaktywne zachęcanie konsumentów do przyjęcia 5G, dostawcy usług komunikacyjnych mogą zwiększyć średni przychód z sieci 5G na użytkownika (ARPU) o 34%. Takie działania mogą sprawić, że złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) przychodów od konsumentów korzystających z 5G może wynieść 2,7 procent, przy podejściu pasywnym, w ciągu całej dekady, wzrost przychodów wyniesie zaledwie 0,03.

Jasmeet Singh Sethi, Head of ConsumerLab, Ericsson Research, stwierdził: „Firma Ericsson po raz pierwszy przedstawiła prognozę przychodów na rynku konsumenckim 5G, który stanowi podstawową działalność dostawców usług komunikacyjnych. Poprzez nasze badania podkreśliliśmy rolę rozwoju przypadków użycia, innowacji taryfowych, wysokiej jakości zasięgu 5G oraz partnerstw ekosystemowych w uruchomieniu prawdziwego potencjału tego rynku. Oczywiste jest, że w ciągu najbliższej dekady sieć 5G stworzy ogromne możliwości dla dostawców usług komunikacyjnych. Ze względu na to, że ta podróż już się rozpoczęła, ci dostawcy, którzy szybko i proaktywnie rozwijają swoje oferty konsumenckie mają wyższe prawdopodobieństwo odniesienia większych korzyści”.

W raporcie podkreślono również rolę technologii, takich jak obliczenia brzegowe i plasterkowanie sieci, w umożliwieniu dostawcom zapewnienia przychodów od konsumentów korzystających z 5G. Mogą one pochodzić z podstawowych usług cyfrowych, takich jak gry w chmurze i aplikacje rzeczywistości rozszerzonej lub dodatkowych usług cyfrowych, takich jak łączność samochodów oraz powiązane funkcje bezpieczeństwa.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć20.11.2020 | UseCrypt Messenger w ofercie Plusa

Pierwsza aplikacja, która sprawdza czy Twój telefon nie został zhakowany. Bezpieczeństwo komunikacji ma teraz wielkiego sojusznika.

UseCrypt Messenger to najbardziej bezpieczny komunikator na telefony z systemami Android i iOS.

Posiada własny system, który umożliwia szyfrowanie połączeń i wiadomości w standardzie HD.

Sprawdza też czy telefon nie jest zhakowany. Od listopada usługa jest dostępna w specjalnej ofercie Plusa.

+ więcej...
20.11.2020 | T-Mobile startuje z promocjami z okazji Black Friday i Cyber Monday

Cyk, cyk, cyk… Wystartował zegar odmierzający aż 12 dni promocji w T‑Mobile z okazji zbliżających się Black Friday i Cyber Monday.

W tym roku nasi klienci indywidualni, MIX i biznesowi mogą liczyć na solidne obniżki najpopularniejszych smartfonów, a dla użytkowników T‑Mobile na kartę przygotowaliśmy bonus w postaci 20% więcej środków przy każdym doładowaniu.

Choć oficjalnie Black Friday przypada w tym roku 27 listopada, to w T-Mobile ruszamy z nietuzinkowymi promocjami już dziś.

Marzy Ci się nowy telefon za złotówkę? A może poszukujesz idealnego smartwatcha na prezent?

+ więcej...
20.11.2020 | Wirtualne karty płatnicze stopniowo zastępują plastikowe. Pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania

Na polskim rynku funkcjonuje ponad 2 mln kart wirtualnych i na razie mają one blisko 5-proc. udział w rynku kart płatniczych.

Dane NBP z II kwartału pokazują, że w dobie pandemii ich liczba zwiększyła się o 118 tys., czyli o 6,2 proc.

Wpływają na to m.in. rosnąca popularność e-commerce oraz rekomendacja, by płatności realizować bezgotówkowo i bezdotykowo. – To kwestia kilku lat, by wirtualne rozwiązania zastąpiły plastikowe – podkreśla Arkadiusz Rochala z Sodexo.

Firma właśnie wprowadziła wirtualne karty przedpłacone jako benefit dla pracowników oraz nagroda w programach wsparcia sprzedaży.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 300 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 128 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij