Wiadomości

Loading


20.11.2020 | UseCrypt Messenger w ofercie Plusa

Pierwsza aplikacja, która sprawdza czy Twój telefon nie został zhakowany

Bezpieczeństwo komunikacji ma teraz wielkiego sojusznika. UseCrypt Messenger to najbardziej bezpieczny komunikator na telefony z systemami Android i iOS. Posiada własny system, który umożliwia szyfrowanie połączeń i wiadomości w standardzie HD. Sprawdza też czy telefon nie jest zhakowany. Od listopada usługa jest dostępna w specjalnej ofercie Plusa.

O UseCrypt

UseCrypt Messenger to komunikator, który zyskał światowe uznanie i jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów internetowych. O sile UseCrypt stanowią firmy i organizacje, które już wykorzystały tę technologię. Wśród nich znajdują się m.in. administracja Księstwa Monako, a renoma aplikacji została m.in. potwierdzona przez Ministerstwo Obrony Izraela, które dopuściło go do sprzedaży jako bezpieczny komunikator dla tamtejszych instytucji publicznych.

UseCrypt w Plusie

Co zyskuje klient dzięki UseCrypt Messenger?

  • Kontrola bezpieczeństwa

UseCrypt Messenger sprawdza, czy telefon nie jest zhakowany. Gdy użytkownik uruchamia komunikator, UseCrypt sprawdza, czy jest jedyną aplikacją mającą dostęp do mikrofonu oraz głośnika. Informuje także, czy na telefonie nie zostało zainstalowane złośliwe oprogramowanie.

  • Zaszyfrowana baza danych

UseCrypt Messenger jest jedyną aplikacją, która szyfruje w sposób niezależny bazę danych rozmów w telefonie, uniemożliwiając wydobycie z urządzenia treści konwersacji czy przesłanych plików. Dane są bezpieczne nawet wtedy, gdy ktoś fizycznie przejmie telefon (gdy zostanie zgubiony, pozostawiony bez opieki, oddany do serwisu lub gdy zostanie skradziony).

  • Niezależne hasło

UseCrypt Messenger jest zabezpieczony hasłem (passcode) niezależnym od systemu operacyjnego telefonu, dzięki czemu nikt poza właścicielem nie otworzy aplikacji. Dane są zabezpieczone nawet w przypadku złamania blokady ekranu telefonu (np. Face ID).

  • Nienamierzalne IP

UseCrypt Messenger nie stosuje tzw. protokołu webRTC pozwalającego na określenie IP komunikujących się ze sobą stron (np. wifi w kawiarni lub lotnisku). Co za tym idzie, żadna osoba trzecia, nie ma możliwości ustalenia, gdzie znajduje się dany rozmówca. Zamiast tego zobaczy jedynie adres IP serwera. Korzystając z UseCrypt Messengera, można być pewnym, że lokalizacja obydwu rozmówców jest całkowicie anonimowa. Na podstawie obserwacji sieci internetowej, nie ma możliwości stworzenia billingów i ustalenia gdzie, kiedy i z kim się komunikujemy.

  • Serwery nie przechowują żadnych informacji

Serwery UseCrypt Messengera nie mają technicznie możliwości zapisu i przechowywania jakichkolwiek informacji. Nie są na nich zbierane ani archiwizowane żadne dane o historii połączeń, konwersacji czy wiadomości tekstowych. UseCrypt Messenger nie przekazuje więc danych klienta trzeciej stronie oraz nie wykorzystuje ich w żaden inny sposób.

  • Panic code

UseCrypt Messenger jest wyposażony w tzw. panic code, po wpisaniu którego usuwane są wszystkie dane z komunikatora znajdujące się na telefonie. Z UseCrypt Messengerem jesteś więc zabezpieczony także wtedy, gdy (w jakiejkolwiek niespodziewanej sytuacji) będziesz zmuszony wprowadzić hasło (enter code) do aplikacji.

Aby móc w pełni korzystać z usługi, osoba, z którą chcemy się skontaktować również musi posiadać aplikację UseCrypt Messenger.

Od listopada dostępna jest specjalna promocja dla klientów Plusa, dzięki której mogą korzystać z UseCrypt za 50 zł miesięcznie (4 licencje) lub za 60 zł miesięcznie (6 licencji), podczas gdy standardowa oferta w sklepach z aplikacjami to 64,99 zł miesięcznie za jedną licencję.

Sprawdź Plus - Wszystko bez limitu i Internet do tego

źródło: Plus

Kliknij aby powiększyć20.11.2020 | T-Mobile startuje z promocjami z okazji Black Friday i Cyber Monday

Cyk, cyk, cyk… Wystartował zegar odmierzający aż 12 dni promocji w T‑Mobile z okazji zbliżających się Black Friday i Cyber Monday.

W tym roku nasi klienci indywidualni, MIX i biznesowi mogą liczyć na solidne obniżki najpopularniejszych smartfonów, a dla użytkowników T‑Mobile na kartę przygotowaliśmy bonus w postaci 20% więcej środków przy każdym doładowaniu.

Choć oficjalnie Black Friday przypada w tym roku 27 listopada, to w T-Mobile ruszamy z nietuzinkowymi promocjami już dziś.

Marzy Ci się nowy telefon za złotówkę? A może poszukujesz idealnego smartwatcha na prezent?

+ więcej...
20.11.2020 | Wirtualne karty płatnicze stopniowo zastępują plastikowe. Pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania

Na polskim rynku funkcjonuje ponad 2 mln kart wirtualnych i na razie mają one blisko 5-proc. udział w rynku kart płatniczych.

Dane NBP z II kwartału pokazują, że w dobie pandemii ich liczba zwiększyła się o 118 tys., czyli o 6,2 proc.

Wpływają na to m.in. rosnąca popularność e-commerce oraz rekomendacja, by płatności realizować bezgotówkowo i bezdotykowo. – To kwestia kilku lat, by wirtualne rozwiązania zastąpiły plastikowe – podkreśla Arkadiusz Rochala z Sodexo.

Firma właśnie wprowadziła wirtualne karty przedpłacone jako benefit dla pracowników oraz nagroda w programach wsparcia sprzedaży.

+ więcej...
20.11.2020 | Darmowe gigabajty od T-Mobile na „Happy Fridays”

W numerologii trójka jest liczbą pełną pozytywnej energii, dającą poczucie szczęścia i radości.

A takich emocji nigdy za wiele, dlatego tym razem z okazji cotygodniowej akcji „Happy Fridays” przygotowaliśmy dla naszych klientów indywidualnych darmową paczkę 3 GB internetu.

Można ją odebrać w aplikacji „Mój T‑Mobile” lub wysyłając SMS o treści „HF” na numer 80800 od 20 do 22 listopada.

Numerologia przypisuje liczbie „3” wiele znaczeń – w większości oczywiście pozytywnych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 350 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 250 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 32 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij