Wiadomości

Loading


30.10.2020 | Bezpieczeństwo danych nabiera znaczenia w czasach przyspieszonej cyfryzacji - T-Mobile buduje w Warszawie nowoczesne data center dla swoich klientów

Firmy, szukając sposobów na usprawnienie działalności czy nawet utrzymanie ciągłości biznesowej w obecnej sytuacji, coraz chętniej sięgają po rozwiązania cyfrowe. By zapewnić swoim klientom dostęp do bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań ICT, T‑Mobile kontynuuje inwestycje w kolejny nowoczesny obiekt przetwarzania danych, który już w przyszłym roku udostępni swoim klientom.

T-Mobile dysponuje kilkunastoma centrami przetwarzania danych w całej Polsce, regularnie inwestując w rozwój możliwości swoich obiektów. W ostatnim czasie rozbudowane zostały centra danych we Wrocławiu i Krakowie, a na Dolnym Śląsku wprowadzono usługę biura zapasowego. Kolejną inwestycją jest budowa nowoczesnego obiektu, który będzie się mieścił w Warszawie. Budynek będzie miał łączną powierzchnię przekraczającą 4300 m2, z czego na powierzchnię komercyjną przeznaczono 1700 m2. Generalnym Wykonawcą budowy obiektu jest firma Strabag. Dokonano właśnie wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

Nowe centrum przetwarzania danych T‑Mobile będzie spełniało wysokie standardy bezpieczeństwa. Projekt został uznany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną za zgodny ze standardem ANSI/TIA 942 na poziomie Rated-3, co oznacza, że wszystkie obszary działania data center zostały ocenione na wysokim poziomie niezawodności. Kolejnym potwierdzeniem jakości nowego centrum danych będzie kolejna certyfikacja, tym razem już jako działającego obiektu w 2021. Planowana jest również certyfikacja zgodnie z europejską normą EN 50600.

Obiekt będzie niezwykle energooszczędny. Jego współczynnik PUE (ang. Power Usage Effectiveness) określający proporcje całkowitej energii elektrycznej zużywanej na zasilanie centrum danych do energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia informatyczne, wyniesie 1,3, co stawia go na równi z najbardziej nowoczesnymi obiektami przetwarzania danych. Cała energia, która zasila obiekty Data Center T‑Mobile Polska pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Umiejscowienie obiektów data center w różnych regionach Polski pozwala klientom na podzielenie swoich zasobów na kilka obiektów, które są połączone poprzez Data Center Network Fabric w technologii VxLAN. Co więcej, T‑Mobile dysponując własną infrastrukturą sieciową i centrów danych, umożliwia swoim klientom budowę bezpiecznych systemów w modelu Disaster Recovery, które zapewniają ciągłość działania ich biznesu.

W ofercie T‑Mobile znaleźć można szeroką gamę profesjonalnych i kompleksowych usług przetwarzania danych i bezpieczeństwa, na które składają się: zaawansowana oferta hostingu serwerów dedykowanych i chmury publicznej, produkty z obszaru chmury prywatnej i hybrydowej oraz backup. Operator oferuje ponadto kompleksowe usługi transmisji danych i cyberbezpieczeństwa, w tym np. ochronę antyDDoS, zarządzany Firewall i WAF, a także całodobowy monitoring T‑Mobile Security Operations Center. Klienci mogą także samodzielnie lub dzięki pracy dedykowanego zespołu T‑Mobile uzyskać kopie zapasowych danych. Wszystkie tego typu kompleksowe rozwiązania dają gwarancję stabilnego i bezpiecznego prowadzenia biznesu.

Sprawdź T‑Mobile - Doładuj konto i korzystaj z nielimitowanych SMS-ÓW, MMS-ÓW & 30 GB

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyć



29.10.2020 | Wyniki Orange Polska: świetny kwartał dla światłowodu i usług mobilnych. Firma podtrzymuje całoroczny cel wzrostu EBITDAaL

W trzecim kwartale Orange Polska osiągnął bardzo dobre wyniki komercyjne i solidne wyniki finansowe.

Zapotrzebowanie na szybki internet było rekordowe – liczba klientów Orange Światłowodu zwiększyła się aż o 54 tysiące.

Dzięki kolejnym inwestycjom, w zasięgu jest już 4,8 mln domów i mieszkań. Przybyło także 110 tysięcy klientów abonamentowych mobilnych usług głosowych.

Rentowność operacyjna EBITDAaL utrzymała się na poziomie wyniku z trzeciego kwartału ubiegłego roku. Firma podtrzymuje całoroczne przewidywania wzrostu w tym zakresie.

+ więcej...
29.10.2020 | T-Mobile poprawia zasięg w górach – dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Tatrzańskie szlaki i ich malownicze krajobrazy m.in. Doliny Pięciu Stawów Polskich są niezwykle atrakcyjne dla miłośników górskich wycieczek.

W tych pięknych miejscach warto jednak zadbać o dobre przygotowanie i zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ zmieniające się warunki pogodowe, mogą sprzyjać wypadkom i innym niebezpieczeństwom.

W przypadku zagrożenia, niezakłócona komunikacja i możliwość wezwania natychmiastowej pomocy na górskich szlakach ma ogromne znaczenie.

Z drugiej strony, zapewnienie dobrego zasięgu na tak trudnym terenie nie jest łatwe. W tym celu, T-Mobile wzmacnia sygnał przy często uczęszczanych szlakach i schroniskach.

+ więcej...
28.10.2020 | Czy internet może być miejscem bezpiecznym dla dzieci? T-Mobile podpowiada, jak wspierać dziecko w bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii

Swobodny dostęp do nowoczesnych technologii stał się w ostatnich miesiącach naturalnym elementem życia i funkcjonowania dzieci i młodzieży.

Lekcje online, czat z przyjaciółmi, przeglądanie social mediów, gry wideo – wszystko to jest teraz pod ręką, ale istotne jest zachowanie rozsądku w korzystaniu z tych udogodnień.

T‑Mobile proponuje rozwiązanie wspierające bezpieczeństwo dzieci w cyfrowym świecie. Internet stwarza wiele możliwości, m.in. udostępniając odpowiedzi na prawie wszystkie pytania świata, podpowiada inspirujące tematy, umożliwia „zwiedzanie” bez wychodzenia z domu i daje dostęp do różnorodnej rozrywki.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 64 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 4,5 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij