Wiadomości

Loading


28.10.2020 | Czy internet może być miejscem bezpiecznym dla dzieci? T-Mobile podpowiada, jak wspierać dziecko w bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii

Swobodny dostęp do nowoczesnych technologii stał się w ostatnich miesiącach naturalnym elementem życia i funkcjonowania dzieci i młodzieży. Lekcje online, czat z przyjaciółmi, przeglądanie social mediów, gry wideo – wszystko to jest teraz pod ręką, ale istotne jest zachowanie rozsądku w korzystaniu z tych udogodnień. T‑Mobile proponuje rozwiązanie wspierające bezpieczeństwo dzieci w cyfrowym świecie.

Internet stwarza wiele możliwości, m.in. udostępniając odpowiedzi na prawie wszystkie pytania świata, podpowiada inspirujące tematy, umożliwia „zwiedzanie” bez wychodzenia z domu i daje dostęp do różnorodnej rozrywki. Dzieci i młodzież z pokolenia Z, czują się w tym wirtualnym świecie jak ryba w wodzie. Nie oznacza to niestety, że są świadomi wszystkich zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w tej cyfrowej rzeczywistości, a także tego ile czasu powinni na tę aktywność poświęcać.

Podstawą jest oczywiście rozmowa z dzieckiem i wyjaśnienie mu zasad odpowiedniego korzystania z sieci internetowej, ale jak można wesprzeć opiekunów w tym działaniu? Jak ustalić reguły dostępu do internetu, zwłaszcza w momencie, gdy dziecko spędza przed komputerem i smartfonem kilka godzin dziennie uczestnicząc m.in. w lekcjach online?

T-Mobile oferuje usługę „Dzieci w sieci”, umożliwiającą zdalne zarządzanie treściami, które młodzi użytkownicy smartfonów przeglądają online. Jego działanie jest proste, a zarazem skuteczne – po wprowadzeniu wieku dziecka rozwiązanie samo zaproponuje, które strony zablokować, co może stanowić duże ułatwienie dla opiekunów. Wykorzystując dedykowaną platformę, rodzic może następnie samodzielnie zmodyfikować listę i dodać kolejne adresy lub odblokować część z nich. W panelu można również określić porę dnia, w której dziecko może korzystać z internetu.

Na co warto zwrócić uwagę dzieciom podczas korzystania z internetu?

Nowe znajomości w sieci
Dziecko powinno mieć świadomość, że nie wszystko w sieci jest prawdą, a nie każda osoba jest tą, za którą się podaje. Należy pamiętać o tym, że do wszystkich osób poznanych w internecie należy mieć ograniczone zaufanie.

Prywatność to przeszłość
Internet i media społecznościowe sprzyjają temu, że wiele osób rezygnuje ze swojej prywatności, dzieląc się każdym szczegółem swojego życia, oznaczając w konkretnych miejscach, czy wrzucając prywatne zdjęcia i filmy. Dzieci powinny wiedzieć, że są dane, których pod żadnym pozorem nie można publikować w sieci – takie, jak adres zamieszkania, czy numer telefonu.

Nic w internecie nie ginie
Warto uczulić dziecko, że wszystkie treści zamieszczone w sieci pozostają tam na zawsze – nawet po usunięciu z profilu na portalu społecznościowym, dane pozostają obecne na serwerach. Dlatego trzeba się naprawdę zastanowić przed udostępnianiem jakichkolwiek informacji bądź zdjęć.

Dostęp do prywatnego profilu
Jeśli dziecko posiada swojego maila bądź profil w mediach społecznościowych – a na pewno w dobie lockdownu wielu nastolatków komunikowało się z przyjaciółmi w ten sposób – powinno posiadać trudne do odgadnięcia hasło, a na pewno nie przekazywać go nawet najbardziej zaufanym kolegom czy koleżankom. Może się bowiem zdarzyć, że trafi ono w niepowołane ręce, a ktoś opublikuje obraźliwe wpisy, filmiki bądź zdjęcia na profilu społecznościowym naszego podopiecznego. Podczas rejestracji rodzice mogą oczywiście pomóc wybrać odpowiednie opcje chroniące prywatność młodego użytkownika.


Coś, co jest oczywiste dla dorosłych, niejednokrotnie osobom z pokolenia Z wydaje się nieistotne. Tak jest na przykład w temacie pobierania plików z internetu. Rodzice się bardziej wyczuleni, czy plik pochodzi ze sprawdzonej strony i czy nie zainfekuje komputera – dziecko niejednokrotnie klika po prostu „akceptuj”, chcąc zaktualizować np. ulubioną grę, a wówczas z internetu pobiera się wirus lub ściągane są nielegalne treści. Dlatego właśnie tak ważna jest rozmowa i uświadamianie najmłodszym, ale też i tym starszym, jak mądrze korzystać z sieci internetowej.

Szkolenia dla nauczycieli z zagrożeń w sieci – zapisy trwają

T-Mobile wraz z Fundacją Digital University prowadzą ogólnopolski projekt edukacyjny B.Net, w ramach którego przeprowadzonych zostanie kilkadziesiąt szkoleń dla nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych, mających na celu rozwój cyfrowych umiejętności i wzrost świadomości na temat zagrożeń w sieci.

Sprawdź T-Mobile - Internet Światłowodowy

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć28.10.2020 | Kaspersky zabierze głos w dyskusji na temat globalnego cyberbezpieczeństwa podczas organizowanego przez ONZ Forum Zarządzania Internetem 2020

Po raz pierwszy firma Kaspersky weźmie udział w Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum, IGF), którego organizatorem jest ONZ.

Tegoroczna, piętnasta edycja konferencji odbędzie się online w dniach 2-17 listopada, a jej tematem nadrzędnym będzie internet w służbie odporności i solidarności ludzkiej.

W ramach IGF 2020 firma Kaspersky przygotuje cztery punkty programu mające na celu zwiększenie świadomości, transparentności oraz współpracy międzynarodowej w walce z cyberzagrożeniami.

W 2020 roku znacząco wzrosła liczba osób, firm oraz organizacji zależnych od internetu.

+ więcej...
28.10.2020 | Ericsson wprowadza rozwiązanie Cloud RAN, które zwiększa elastyczność sieci

Ericsson wprowadza nowe rozwiązanie Cloud RAN (Radio Access Network), które umożliwia dostawcom usług komunikacyjnych zwiększenie elastyczności i wszechstronności swoich sieci.

Cloud RAN firmy Ericsson to oprogramowanie właściwe dla chmury, służące do obsługi funkcji obliczeniowych w sieci RAN.

Będzie ono stanowiło uzupełnienie wysokowydajnych rozwiązań w zakresie pasma podstawowego będących częścią portfolio Ericsson Radio System.

Zapewni operatorom optymalny wybór dla każdego scenariusza wdrożeniowego.

+ więcej...
28.10.2020 | Darmowe 10 GB od T-Mobile z okazji Dnia Internetu

Pomysły na urodzinowe lub świąteczne prezenty nie zawsze przychodzą łatwą. Nieco inaczej jest w przypadku Dnia Internetu – tu pomysł na prezent wydaje się oczywisty.

Solidna paczka darmowego internetu to z pewnością strzał w dziesiątkę, bo właśnie 10 bezpłatnych gigabajtów przygotowaliśmy dla naszych użytkowników T‑Mobile na kartę i abonentów MIX.

Nasi klienci mogą aktywować bonus SMS-em już od dziś do 29 października włącznie. Wielu z nas ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez dostępu do internetu.

Coraz więcej aktywności prywatnych, zawodowych czy szkolnych odbywa się właśnie w sieci.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 9 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 256 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 3 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 30 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij