Wiadomości

Loading


28.10.2020 | Kaspersky zabierze głos w dyskusji na temat globalnego cyberbezpieczeństwa podczas organizowanego przez ONZ Forum Zarządzania Internetem 2020

Po raz pierwszy firma Kaspersky weźmie udział w Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum, IGF), którego organizatorem jest ONZ. Tegoroczna, piętnasta edycja konferencji odbędzie się online w dniach 2-17 listopada, a jej tematem nadrzędnym będzie internet w służbie odporności i solidarności ludzkiej. W ramach IGF 2020 firma Kaspersky przygotuje cztery punkty programu mające na celu zwiększenie świadomości, transparentności oraz współpracy międzynarodowej w walce z cyberzagrożeniami.

W 2020 roku znacząco wzrosła liczba osób, firm oraz organizacji zależnych od internetu. To, w połączeniu z gwałtownym wzrostem aktywności przestępczej online, zwiększyło znaczenie cyberbezpieczeństwa internetu. Firma Kaspersky, której wysiłki skupiają się na stworzeniu bezpieczniejszego świata, pragnie zapoczątkować globalny dialog między różnymi grupami interesariuszy dotyczący rozszerzenia współpracy międzynarodowej w celu przezwyciężenia globalnych wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego.

13 listopada w ramach IGF dyrektor generalny firmy Kaspersky, Jewgienij Kasperski, wystąpi z przemówieniem, w którym między innymi podkreśli znaczenie współpracy międzynarodowej na rzecz globalnych działań dot. cyberbezpieczeństwa. Firma poprowadzi także warsztat na temat oprogramowania stalkerware, zorganizowany wraz z organizacją Coalition Against Stalkerware. Wraz z partnerami zorganizuje również warsztat na temat gwarancji i transparentności w zakresie bezpieczeństwa łańcucha dostaw teleinformatyki (ICT). Ponadto na stoisku online zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki firmy w zakresie współpracy z różnymi interesariuszami.

Cyberbezpieczeństwo wspiera skuteczną i trwałą transformację cyfrową, która w dobie globalnej pandemii nabiera jeszcze większego znaczenia. Tym bardziej istotna staje się międzynarodowa współpraca w celu zapewnienia stabilnego i bezpiecznego rozwoju cyberprzestrzeni. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w forum IGF 2020, ponieważ po pierwsze skupia ono różne społeczności, regiony oraz różnych przywódców, umożliwiając dyskusje na temat aktualnych, palących kwestii dotyczących cyberbezpieczeństwa, a po drugie inspiruje do działania osoby posiadające uprawnienia do podejmowania decyzji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tego międzynarodowego dialogu i przyczynić się do budowy bezpiecznej i godnej zaufania cyberprzestrzeni, która jest wolna od zagrożeń i otwarta dla wszystkich - powiedział Jewgienij Kasperski.

Program IGF 2020 obejmuje ponad 200 sesji zgrupowanych wokół takich obszarów jak dane, środowisko oraz zaufanie. Ważne miejsce zajmuje również temat "współpracy cyfrowej" oraz Plan działania Sekretarza Generalnego ONZ na rzecz współpracy cyfrowej. W ramach forum odbędzie się także spotkanie "przy okrągłym stole", podczas którego przedstawiciele rządów będą dyskutować na temat zaufania w czasach pandemii wirusa powodującego COVID-19.

Niecodzienne wyzwania, z jakimi przyszło nam się mierzyć w związku z pandemią koronawirusa, z pewnością podkreśliły znaczenie powszechnego dostępu do bezpiecznego i otwartego internetu. Podczas dyskusji w ramach IGF 2020 jedni z najważniejszych przywódców i ekspertów będą omawiać szerokie spektrum skoncentrowanych na człowieku perspektyw dotyczących tego, w jaki sposób technologie cyfrowe oraz związane z nimi zasady pomagają społeczeństwom lepiej odnaleźć się w sytuacji - powiedział Chengetai Masango, szef sekretariatu IGF w zamach ONZ.

Zwykle w forum IGF bierze udział średnio ponad 3000 uczestników stacjonarnych oraz mniej więcej tyle samo uczestników online. W tym roku oczekuje się, że liczby te będą wyższe. Wśród aktywnych uczestników znajdą się osoby zajmujące wysokie stanowiska rządowe, organizacje międzynarodowe i regionalne, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, środowiska naukowego, społeczności technologicznej oraz firmy z całego świata.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć28.10.2020 | Ericsson wprowadza rozwiązanie Cloud RAN, które zwiększa elastyczność sieci

Ericsson wprowadza nowe rozwiązanie Cloud RAN (Radio Access Network), które umożliwia dostawcom usług komunikacyjnych zwiększenie elastyczności i wszechstronności swoich sieci.

Cloud RAN firmy Ericsson to oprogramowanie właściwe dla chmury, służące do obsługi funkcji obliczeniowych w sieci RAN.

Będzie ono stanowiło uzupełnienie wysokowydajnych rozwiązań w zakresie pasma podstawowego będących częścią portfolio Ericsson Radio System.

Zapewni operatorom optymalny wybór dla każdego scenariusza wdrożeniowego.

+ więcej...
28.10.2020 | Darmowe 10 GB od T-Mobile z okazji Dnia Internetu

Pomysły na urodzinowe lub świąteczne prezenty nie zawsze przychodzą łatwą. Nieco inaczej jest w przypadku Dnia Internetu – tu pomysł na prezent wydaje się oczywisty.

Solidna paczka darmowego internetu to z pewnością strzał w dziesiątkę, bo właśnie 10 bezpłatnych gigabajtów przygotowaliśmy dla naszych użytkowników T‑Mobile na kartę i abonentów MIX.

Nasi klienci mogą aktywować bonus SMS-em już od dziś do 29 października włącznie. Wielu z nas ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez dostępu do internetu.

Coraz więcej aktywności prywatnych, zawodowych czy szkolnych odbywa się właśnie w sieci.

+ więcej...
23.10.2020 | Odbierz darmowe gigabajty od T-Mobile – prezent wybrany głosami klientów

Potrzeby klientów najlepiej znają… sami klienci. Właśnie dlatego tym razem zamiast wybierać piątkowy prezent dla naszych użytkowników, zapytaliśmy ich samych, z jakiego benefitu skorzystaliby chętniej: darmowych gigabajtów czy zniżek na smartfony.

Te pierwsze okazały się zdecydowanym faworytem ankiety i już od jutra nasi klienci będą mogli aktywować bezpłatną paczkę 3 GB w ramach „Happy Fridays”.

Prezent można odebrać w aplikacji „Mój T‑Mobile” od 23 do 25 października.

Nasza cotygodniowa akcja „Happy Fridays” niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników – od początku roku aktywowali oni już ponad 10 milionów prezentów.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze :
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 3 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij