Wiadomości

Loading


28.10.2020 | Ericsson wprowadza rozwiązanie Cloud RAN, które zwiększa elastyczność sieci

  • Cloud RAN zwiększy wszechstronność sieci pod kątem zastosowania technologii 5G
  • Rozwiązanie Cloud RAN firmy Ericsson jest w pełni kompatybilne z rozwiązaniami Ericsson Radio System i obsługuje 5G zarówno w architekturze „standalone” jak i „non-standalone”.
  • Wdrażane etapowo nowe rozwiązanie pozwoli dostawcom usług na stopniowe dodawanie funkcji Cloud RAN w ramach uzupełnienia istniejących sieci 5G

Ericsson wprowadza nowe rozwiązanie Cloud RAN (Radio Access Network), które umożliwia dostawcom usług komunikacyjnych zwiększenie elastyczności i wszechstronności swoich sieci.

Cloud RAN firmy Ericsson to oprogramowanie właściwe dla chmury, służące do obsługi funkcji obliczeniowych w sieci RAN. Będzie ono stanowiło uzupełnienie wysokowydajnych rozwiązań w zakresie pasma podstawowego będących częścią portfolio Ericsson Radio System. Zapewni operatorom optymalny wybór dla każdego scenariusza wdrożeniowego.

Branża telekomunikacyjna na całym świecie wdraża sieć 5G, technologie takie jak automatyzacja i wirtualizacja, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązania Cloud RAN, będą odgrywać kluczową rolę w nieodległej ewolucji sieci. Technologie te będą sprzyjać większym możliwościom, a technologia chmury obliczeniowej będzie oferować nowe i innowacyjne alternatywy dla RAN, które będą uzupełnieniem istniejących sprawdzonych i zaufanych rozwiązań.

Cloud RAN firmy Ericsson to nowe możliwości sieciowe zarówno dla większych, jak i bardziej scentralizowanych wdrożeń sieci 5G. Pozwoli to dostawcom usług korzystać z nowych możliwości biznesowych i różnych sposobów wykorzystania 5G wewnątrz budynków, w przemyśle, w przedsiębiorstwach, na stadionach i w innych miejscach.

Wykorzystując doświadczenie firmy Ericsson w projektowaniu i wdrażaniu sieci typu cloud core, a także w zarządzaniu i organizacji (orkiestracji) usług na całym świecie, nowa oferta otwiera dostawcom usług możliwość korzystania z technologii bez ograniczeń sieciowych i czerpania korzyści z projektowania natywnego w chmurze, począwszy od aplikacji, a skończywszy na infrastrukturze. Oznacza to większą skalowalność i krótszy czas wprowadzania nowych usług na rynek przez deweloperów i przedsiębiorstwa.

Fredrik Jejdling, Wiceprezes firmy Ericsson ds. sieci biznesowych, zauważa: „5G to platforma szeroko otwarta na innowacje. Poprzez wsparcie działań rozległego ekosystemu deweloperów i przedsiębiorstw możemy współtworzyć i wprowadzać nowe innowacje w chmurze w przestrzeni sieci 5G. Dzięki technologii Cloud RAN firmy Ericsson pomagamy naszym klientom rozwijać ich sieci za pomocą technologii przyszłości, jednocześnie maksymalizując korzyści z ich bieżących inwestycji sieciowych”.

Rozwiązanie Cloud RAN będzie wprowadzane stopniowo, dopasowując się do możliwości i potrzeb dostawców usług i uzupełniając ich niestandardowe sieci 5G. W pierwszym etapie zadbamy o fundamenty, oferując rozwiązanie zweryfikowane systemowo* dla niskiego pasma 5G, które umożliwi łatwe przejście na zwirtualizowany RAN przy użyciu komercyjnych, gotowych platform sprzętowych (COTS).

Pierwszy etap obejmuje wdrożenie nowego oprogramowania Cloud RAN DU i Cloud RAN CU umożliwiającego budowę bardzo wydajnej i elastycznej architektury sieci 5G. Ponadto zostaną udostępnione nowe bramy radiowe umożliwiające pełne wykorzystanie zainstalowanej bazy zdalnych urządzeń radiowych, dzięki czemu staną się one w pełni kompatybilne z Cloud RAN. Produkty te stanowią podstawę dla przyszłych wdrożeń rozwiązań wykorzystujących środkową część pasma przesyłowego.

Cloud RAN firmy Ericsson jest w pełni kompatybilne z produktami Ericsson Radio System oraz obsługuje Ericsson Spectrum Sharing i 5G w architekturze „standalone” i „non-standalone”.

Joe Madden, główny analityk i ekspert w zakresie rozwiązań mobilnych, dodaje: „Ericsson wprowadza innowacje w technologii Cloud RAN, dodając interfejsy API wyższego szczebla do swojego portfolio sieci otwartych, co ma na celu umożliwienie poprawy poziomu obsługi klienta i obniżenie całkowitego kosztu posiadania związanego z automatyzacją sieci. Wprowadzenie nowego oprogramowania Cloud RAN DU i Cloud RAN CU zapewnia połączenie wysokiej wydajności i elastyczności”.

Wirtualizacja i obsługa wielo-domenowa stworzą również podstawę dla przyszłej otwartości RAN. Rozwiązanie Cloud RAN firmy Ericsson jest przeznaczone do obsługi architektury do zarządzania usługami i orkiestracji, w tym inteligentnego kontrolera RAN Non Real-Time (Non-RT RIC), zgodnie z interfejsami O-RAN.

Pierwszy etap rozwiązania Cloud RAN firmy Ericsson zostanie udostępniony w czwartym kwartale 2021 roku.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć28.10.2020 | Darmowe 10 GB od T-Mobile z okazji Dnia Internetu

Pomysły na urodzinowe lub świąteczne prezenty nie zawsze przychodzą łatwą. Nieco inaczej jest w przypadku Dnia Internetu – tu pomysł na prezent wydaje się oczywisty.

Solidna paczka darmowego internetu to z pewnością strzał w dziesiątkę, bo właśnie 10 bezpłatnych gigabajtów przygotowaliśmy dla naszych użytkowników T‑Mobile na kartę i abonentów MIX.

Nasi klienci mogą aktywować bonus SMS-em już od dziś do 29 października włącznie. Wielu z nas ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez dostępu do internetu.

Coraz więcej aktywności prywatnych, zawodowych czy szkolnych odbywa się właśnie w sieci.

+ więcej...
23.10.2020 | Odbierz darmowe gigabajty od T-Mobile – prezent wybrany głosami klientów

Potrzeby klientów najlepiej znają… sami klienci. Właśnie dlatego tym razem zamiast wybierać piątkowy prezent dla naszych użytkowników, zapytaliśmy ich samych, z jakiego benefitu skorzystaliby chętniej: darmowych gigabajtów czy zniżek na smartfony.

Te pierwsze okazały się zdecydowanym faworytem ankiety i już od jutra nasi klienci będą mogli aktywować bezpłatną paczkę 3 GB w ramach „Happy Fridays”.

Prezent można odebrać w aplikacji „Mój T‑Mobile” od 23 do 25 października.

Nasza cotygodniowa akcja „Happy Fridays” niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników – od początku roku aktywowali oni już ponad 10 milionów prezentów.

+ więcej...
23.10.2020 | Przekaż niewykorzystane gigabajty – Orange zamieni je na tablety dla dzieci w trudnej sytuacji

Rusza trzecia odsłona akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami”.

Klienci indywidualni mobilnych ofert na abonament w Orange mogą przekazywać niewykorzystane pakiety danych, które zostaną zamienione na tablety z internetem dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji.

Dzięki temu podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci będą mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń do nauki i zabawy w środowiskowych ogniskach wychowawczych.

Wiele dzieci zmaga się z problemami, których źródłem jest ciężka sytuacja w domu, relacje z rówieśnikami, trudności w nauce, czy radzenie sobie ze swoimi emocjami.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 600 kb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij