Wiadomości

Loading


30.09.2020 | ESOLEO będzie budować największą farmę fotowoltaiczną w Polsce

ESOLEO Sp. z o. o. jako lider konsorcjum ESOLEO i Przedsiębiorstwo Remontowe PAK SERWIS Sp. z o.o. podpisały w środę 23 września umowę na realizację w formule „pod klucz” zadania inwestycyjnego pod nazwą „Transformacja energetyczna w regionie – budowa farmy fotowoltaicznej na rekultywowanych terenach Kopalni Adamów o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 70 MWp zostanie wybudowana na działkach o powierzchni ok. 100 ha, na zrekultywowanych gruntach, które uprzednio eksploatowano w procesie wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teren znajduje się w granicach administracyjnych gminy Brudzew.

ESOLEO od stycznia br. jest spółką z Grupy Cyfrowy Polsat i oferuje instalacje fotowoltaiczne dla konsumentów i biznesu.

Budowa farmy dla ZE PAK i rozwijanie kompetencji fotowoltaicznych przez ESOLEO w innych spółkach Grupy jest dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że oferta naszego konsorcjum została wybrana przez ZE PAK. Mamy tu przykład idealnej synergii – naszego doświadczenia w budowie farm fotowoltaicznych oraz PAK Serwisu w realizacji inwestycji na średnim i wysokim napięciu – powiedział Mariusz Klimczak, Prezes Zarządu ESOLEO.

Stawiamy na sprawdzonych partnerów technologicznych w tym projekcie. Dostawcą modułów fotowoltaicznych będzie TALESUN, a falowniki dostarcza HUAWEI – w oparciu o ich rozwiązania technologiczne budujemy też instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy z naszą ofertą mogą się także zapoznać w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu – dodaje Krzysztof Dziaduszyński, Członek Zarządu ESOLEO.

ESOLEO uruchomiło niedawno centrum szkoleniowe dla swoich instalatorów w centralnej Polsce. Dynamicznie rosnąca sprzedaż oraz projekty farm, nad którymi pracujemy dla naszych klientów, wymagają coraz większej liczby wysoko wykwalifikowanych ekip monterskich, które mają kompleksową wiedzę i wyposażenie zgodne z najwyższymi standardami. Stąd opracowaliśmy autorskie tygodniowe szkolenie praktyczne dla instalatorów, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Inwestujemy we własną flotę aut z nowoczesnym sprzętem instalatorskim – podsumował Mariusz Klimczak.

Farma fotowoltaiczna w Brudzewie w planowanej dacie zakończenia jej budowy będzie największą farmą PV w Polsce. Jej moc będzie ponad 18,5 razy większa od mocy największej działającej obecnie w Polsce elektrowni fotowoltaicznej znajdującej się w Czernikowie koło Torunia, której moc zainstalowana wynosi 3,77 MW. ESOLEO w sektorze biznesowym realizuje też m.in. elektrownie fotowoltaiczne na 200 sklepach dla DINO Polska.

Sprawdź Plus - Najlepszy zasięg i najlepszy Internet LTE według Klientów

źródło: Plus

Kliknij aby powiększyć30.09.2020 | Chocianów stanie się smart dzięki T-Mobile

Na mocy umowy pomiędzy T‑Mobile Polska, a położonym w województwie dolnośląskim miastem i gminą Chocianów, firma wdroży szereg nowoczesnych rozwiązań smart city, poprawiających życie i bezpieczeństwo mieszkańców.

W pierwszym etapie projektu zostanie zainstalowany system kamer miejskiego monitoringu.

To odpowiedź na potrzeby mieszkańców postulujących o skuteczny monitoring i poprawę bezpieczeństwa w mieście.

Wdrażany przez T‑Mobile system wideodetekcji oraz wideoanalizy obrazu jest oparty o najnowocześniejsze algorytmy behawioralne oraz elementy sztucznej inteligencji.

+ więcej...
30.09.2020 | Gala KSW 55 w PPV w Cyfrowym Polsacie i IPLI

W Cyfrowym Polsacie i IPLI ruszyła sprzedaż gali KSW 55, która odbędzie się 10 października br. w łódzkiej Wytwórni.

W walce wieczoru, po niemal roku nieobecności, wystąpi legenda organizacji KSW Mamed Khalidow, a jego rywalem w rewanżu będzie Scott Askham.

Cena realizowanego wyłącznie w systemie „pay-per-view” (PPV) wydarzenia to 40 zł.

Będzie je można obejrzeć na dekoderach satelitarnych, do odbioru telewizji kablowej IPTV i telewizji internetowej OTT oraz na urządzeniach mobilnych.

+ więcej...
30.09.2020 | NETIA AUTOMATION – CYFROWY ASYSTENT DLA KAŻDEGO

Netia Automation, to nowa zaawansowana usługa ICT Netii z linii NetiaNext, która w innowacyjny sposób adresuje kwestię usprawnienia i przyspieszenie procesów biznesowych.

Jest to prawdopodobnie pierwsza tego typu oferta na świecie, która - dzięki unikatowemu sposobowi rozliczeń - zapewnia każdemu pracownikowi dostęp do cyfrowego pomocnika.

Netia Automation, to przyjazne w użyciu rozwiązanie robotów softwareowych klasy RPA (Robotic Process Automation), pozwalające automatyzować powtarzalne czynności, ze szczególnym naciskiem na samodzielne „programowanie” robotów przez poszczególnych pracowników (Robotic Desktop Automation).

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 4,5 Mb/s
xDSL - łącze 100 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 3 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 400 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij