Wiadomości

Loading


30.09.2020 | Konferencja Security Analyst Summit wraca październiku w formule online

Badacze z firmy Kaspersky zapraszają specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa do udziału w drugiej tegorocznej odsłonie konferencji Security Analyst Summit (SAS)@Home, która odbędzie się w dniach 6-8 października 2020 r. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią druga tegoroczna edycja odbędzie się, podobnie jak poprzednia, online.

Security Analyst Summit (SAS) to coroczne wydarzenie, które od ponad 11 lat przyciąga wysokiej klasy badaczy szkodliwego oprogramowania, organy ścigania z całego świata, zespoły reagowania na incydenty komputerowe oraz kadrę kierowniczą wysokiego szczebla z sektora usług finansowych, technologii, opieki zdrowotnej, środowiska akademickiego oraz agencji rządowych. Konferencja SAS gromadzi czołowych specjalistów zajmujących się wyszukiwaniem zagrożeń, którzy w przyjaznej atmosferze dyskutują na temat globalnych cyberzagrożeń w nieustannie zmieniającym się świecie.

Nadchodząca konferencja odbędzie się w dniach 6-8 października 2020 r., w godzinach 17:00-20:00. Omówione zostaną jedne z najważniejszych kwestii oraz trendów w zakresie cyberbezpieczeństwa, z jakimi zmagał się świat w tym trudnym dla wszystkich roku, a program przewiduje wystąpienia czołowych badaczy bezpieczeństwa z różnych stron świata. Zaprezentowane zostaną nowe, niepublikowane badania, nowe narzędzia oraz techniki służące do badania zagrożeń i wiele więcej.

Jak zwykle uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję obcowania z najlepszymi na świecie badaczami oraz osobami kształtującymi opinie w zakresie cyberbezpieczeństwa, udziału w rozmowach oraz obejrzenia wartościowych prezentacji tematycznych.

Omówione zostaną następujące tematy:

  • zagrożenia APT,
  • wyszukiwanie nowych zagrożeń,
  • wyłaniające się zagrożenia,
  • luki w zabezpieczeniach.

Ten rok pokazał, że elastyczność i łatwość przystosowania się mają istotne znaczenie w każdym aspekcie życia, łącznie z cyberbezpieczeństwem. Przekonaliśmy się również, jak ważne w społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem jest dzielenie się wiedzą - co oznacza, że wciąż potrzebne są wysokiej klasy konferencje online prezentujące wartościowe treści. Chociaż początkowo planowaliśmy zorganizować naszą konferencję w tradycyjnym formacie, rzeczywistość podyktowała inne rozwiązanie. Postanowiliśmy więc zorganizować drugą konferencję SAS@Home, podczas której zapewnimy okazję do jeszcze szerszej wymiany wiedzy, rozmów z osobami ze środowiska, udziału w rozwijających sesjach szkoleniowych oraz poznania niesamowitych rezultatów badań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wersja online konferencji będzie bardziej dostępna i zachęci do udziału szersze grono osób związanych z bezpieczeństwem. Oprócz regularnych uczestników zapraszamy również młodych badaczy, w tym tych, którzy dopiero zaczynają karierę w branży cyberbezpieczeństwa i nigdy wcześniej nie uczestniczyli w tradycyjnej odsłonie konferencji Security Analyst Summit. Teraz mają szansę poznać unikalną atmosferę, z jakiej słynie SAS - powiedział Siergiej Nowikow, zastępca dyrektora Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) w firmie Kaspersky.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć29.09.2020 | Przedsprzedaż nowych flagowców z obsługą 5G w Plusie

Plus poszerza portfolio urządzeń o kolejne smartfony z obsługą 5G na częstotliwości 2,6 GHz.

Dwa najnowsze flagowe modele: Motorola razr 5G i Samsung Galaxy S20 FE 5G dostępne są obecnie w przedsprzedaży.

Przy zakupie każdego z nich do odbioru jest dodatkowy prezent.

Osoby, które zdecydują się na zakup Samsunga Galaxy S20 FE 5G w ramach trwającej przedsprzedaży, odbiorą w prezencie zestaw gracza: kontroler MOGA XP5-X + 3-miesięczny Xbox Game Pass Ultimate lub czarną opaskę Galaxy Fit2. Wybierając Motorolę razr 5G, otrzymają natomiast bluzę z najnowszej kolekcji Roberta Kupisza.

+ więcej...
29.09.2020 | Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks

Zyxel Networks prezentuje dwa nowe modele punktów dostępowych Wi-Fi 6: WAX610D i NWA210AX, tworząc najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio produktów sieciowych przeznaczonych dla sektora małych i średnich firm.

Wprowadzenie nowego standardu Wi-Fi 6 zapewnia wiele korzyści, w tym większą prędkość i lepsze połączenie.

Jednak ze względu na redukcję kosztów niektóre istniejące punkty dostępowe Wi-Fi 6, przeznaczone dla małych i średnich firm, obsługują tylko nowy standard sieci WLAN 5 GHz.

Oznacza to, że gdy użytkownicy są podłączeni do częstotliwości 2,4 GHz ich połączenie na tych punktach dostępu zostanie obniżone do przestarzałej dziesięcioletniej technologii Wi-Fi 4, która zapewnia niższe prędkości i wolniejsze połączenia.

+ więcej...
29.09.2020 | Niezbędnik rodzica, czyli nowa aplikacja „Bezpieczna Rodzina” w Play

Według danych Play aż 80 proc. dzieci używa smartfonów samodzielnie zarówno do nauki, pozostawania w kontakcie z bliskimi, jak i rozrywki.

Taki sam odsetek rodziców odczuwa w związku z tym potrzebę ochrony swoich pociech przed niebezpieczeństwami, jakie kryje w sobie internet.

Z pomocą przychodzi Play z nową kompleksową usługą ,,Bezpieczna Rodzina’’, dzięki której dorośli będą mieli dostęp nie tylko do informacji o lokalizacji dziecka, ale także do ustawień zapewniających jego bezpieczeństwo w sieci.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które samodzielnie korzystają z telefonu, stało się priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla Play, który wspiera rodziny w przestrzeganiu wspólnie ustalonych zasad korzystania z telefonu.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 6 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 256 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 3,1 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij