Wiadomości

Loading


07.08.2020 | NETIA BUDUJE NAJNOWOCZEŚNIEJSZE DATA CENTER W AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ

Na początku 2021 roku pierwsi klienci będą mogli korzystać z usług kolokacji infrastruktury i rozwiązań chmurowych z linii NetiaNext, świadczonych w najnowocześniejszym data center Grupy Netia, zlokalizowanym zaledwie 10 km od centrum Warszawy.

Netia systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku zaawansowanych rozwiązań ICT, dla których bazą są nowoczesne centra danych (Data Center – DC). Po przejęciu na przełomie roku dużego data center w Krakowie i komercyjnym sukcesie na południu Polski, kolejnym krokiem ekspansji operatora jest nowa inwestycja w centrum kraju. W jej ramach Netia inwestuje ok. 79 mln zł w wielofunkcyjny obiekt, w którym powstaje m.in. ponad 1000 m2 powierzchni serwerowej (4 komory, pozwalające na kolokowanie blisko 520 szaf rack) i ponad 1400 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych.

- Sprzedaż usług kolokacyjnych w naszym nowym data center w Krakowie spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów instytucjonalnych. Zainteresowanie przekracza nasze oczekiwania. Obserwujemy też niesłabnący popyt na tego typu usługi w centrum kraju, dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowy obiekt również w tym regionie. Spodziewamy się, że jego pełna komercjalizacja zajmie nam kilka lat, jednak poprzednia rozbudowa DC w Warszawie przy ul. Poleczki pokazała, że nawet na tak konkurencyjnym rynku, jak warszawski, klienci doceniają nasze rozwiązania. – powiedział Aster Papazyan, Dyrektor Generalny ds. Rynku B2B, Członek Zarządu Netii.

Bezpieczeństwo i ekologia przede wszystkim

Data center w Jawczycach będzie jednym z najbezpieczniejszych obiektów w Polsce, co zostanie potwierdzone uzyskanym certyfikatem dla infrastruktury krytycznej.

Obiekt znajduje się w doskonałej lokalizacji: zaledwie 10 km od centrum Warszawy z bardzo dogodnym dojazdem, a jednocześnie w bezpiecznej odległości od jakichkolwiek czynników ryzyka, tj. stacje paliw, linie kolejowe itp.

DC Netii w Jawczycach to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, m.in. dzięki innowacyjnemu zasilaniu energetycznemu. System jest identyfikowany przez użytkownika jako pełne 2N, ale składa się z aż trzech torów zasilania. Jeden tor to klasyczny UPS, przy budowie dwóch kolejnych zastosowano DRUPSy czyli UPSy dynamiczne, które wykorzystują energię zgromadzoną w masie wirującej.

Duży nacisk został położony na efektywność energetyczną i dostosowanie maksymalnego wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Dbałość o środowisko przejawia się również poprzez wykorzystanie w DRUPS energii kinetycznej zamiast baterii, co wiążę się z brakiem potrzeby utylizacji szkodliwych odpadów.

Już w sierpniu br. Grupa Netia rozpocznie komercjalizację nowego obiektu, który zostanie oddany do użytku na początku 2021 roku. Mocną stroną nowego DC - oprócz możliwości świadczenia na najwyższym poziomie sztandarowych usług z linii NetiaNext, w tym zwłaszcza typu data center as a service (usługi kolokacji, serwerów dedykowanych) i chmurowych (m.in. wirtualne data center na bazie technologii VMware) – jest duża dostępność powierzchni biurowej, z przeznaczeniem na biura zapasowe lub miejsca pracy dla specjalistów IT w systemie tzw. hot desk’ów.

Z danych firmy analitycznej Audytel wynika, że w 2020 roku Grupa Cyfrowy Polsat - z uwzględnieniem Netii – z ok. 8000 m2 powierzchni kolokacyjnej, jest krajowym liderem rynku DC.

Sprawdź Netia - Światłowód do 1 Gb/s! 0 zł przez 3 miesiące

źródło: Netia

Kliknij aby powiększyć07.08.2020 | Przedsprzedaż smartfonów z serii Galaxy Note20 w Plusie

6 sierpnia ruszyła przedsprzedaż najnowszych smartfonów z linii Galaxy Note20 w Plusie.

Do asortymentu operatora dołączyły flagowce koreańskiego producenta: Samsung Galaxy Note20 oraz Note20 Ultra.

W ramach trwającej przedsprzedaży klienci, którzy zdecydują się na zakup najnowszego smartfona otrzymają prezent.

W ramach przedsprzedaży na klientów Plusa czeka wyjątkowa promocja. Osoby, które zdecydują się na zakup Galaxy Note20 otrzymają w prezencie Xbox Game Pass z kontrolerem i bezprzewodową ładowarką lub słuchawki Galaxy Buds+. Klienci, którzy wybiorą Samsung Galaxy Note20 Ultra mają do wyboru Xbox Game Pass z kontrolerem i bezprzewodową ładowarką lub ekskluzywne słuchawki Galaxy Buds Live.

+ więcej...
06.08.2020 | Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal pobity przez zawodnika grającego z aktywnym rozwiązaniem bezpieczeństwa firmy Kaspersky

Xiae, speedrunner, czyli profesjonalny gracz przechodzący gry na czas, pobił rekord świata w grze Doom Eternal podczas wydarzenia Break The Record: LIVE.

Zwycięzca zawodów speedrunningowych ukończył grę w jedną godzinę, osiem minut i 52 sekundy - czyli w czasie o 48 sekund krótszym niż poprzedni rekordzista.

Xiae rywalizował na sprzęcie z zainstalowanym oprogramowaniem Kaspersky Internet Security oraz włączonym trybem gracza, który nie obciąża zasobów komputera oraz blokuje komunikaty mogące przeszkadzać w grze.

Otwartą konkurencję "Break The Record: LIVE" obejrzało 196 000 unikatowych widzów.

+ więcej...
05.08.2020 | Wraca Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA w Cyfrowym Polsacie. W IPLI wybrane mecze w jakości 4K

Już dzisiaj na zieloną murawę powrócą najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie Starego Kontynentu – Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA.

Abonenci Cyfrowego Polsatu wszystkie sierpniowe mecze obejrzą w ramach pakietu Polsat Sport Premium w ramach oferty telewizji satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej OTT.

Będą one również dostępne w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA, a wybrane mecze widzowie zobaczą w jakości 4K – jako pierwszy mecz Manchester City – Real Madryt, który odbędzie się w piątek, 7 sierpnia.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 128 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 100 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij