Wiadomości

Loading


25.02.2020 | Programy do tworzenia znaków wodnych – jak w kilka sekund ochronić swoje zdjęcia przed kradzieżą w sieci?
Internet to prawdziwa kopalnia skarbów – niektórzy jednak nadzwyczaj lubią je sobie przywłaszczać. Czy zdarzyło Ci się zobaczyć swoje zdjęcie w miejscu, w którym się go wcale nie spodziewałeś? Nawet jeśli nie, prędzej czy później to nastąpi. Dlatego tak ważna jest ochrona fotografii w sieci. Służą do tego rozmaite techniki – w szczególności prym wiodą znaki wodne. Jak się sprawdzą u Ciebie?

Internet to prawdziwa kopalnia skarbów – niektórzy jednak nadzwyczaj lubią je sobie przywłaszczać. Czy zdarzyło Ci się zobaczyć swoje zdjęcie w miejscu, w którym się go wcale nie spodziewałeś? Nawet jeśli nie, prędzej czy później to nastąpi. Dlatego tak ważna jest ochrona fotografii w sieci. Służą do tego rozmaite techniki – w szczególności prym wiodą znaki wodne. Jak się sprawdzą u Ciebie?

Ochrona zdjęć w sieci – czy popełniasz ten jeden kluczowy błąd?

Mnóstwo osób umieszcza swoje zdjęcia na przeróżnych stronach bez ich odpowiedniego zabezpieczenia. Czy Ty również tak robisz? Jeśli tak, jest to poważny błąd, który skutkuje kradzieżą fotografii. By do tego nie dopuścić, warto postawić na programy do tworzenia znaków wodnych. Nie tylko są one najskuteczniejsze, ale też intuicyjne w obsłudze, przejrzyste, często bezpłatne oraz dają ogrom możliwości.

Znaki wodne, czyli watermarks, to solidna forma zabezpieczeń. Nałożenie ich na publikowane zdjęcia wyklucza możliwość wykorzystania fotografii bez zgody właściciela. Chociaż niektórzy szukają różnych obejść, wykadrowanie czy usunięcie znaku wodnego, skutkuje znacznym pogorszeniem jakości. W ten sposób obraz jest niezdatny do dalszych publikacji.

Warto pamiętać, by znaki wodne umieszczać w przemyślany sposób, dopasowując je do tła i rodzaju zdjęcia. Służą do tego specjalistyczne programy, takie jak Visual Watermark, które można obsługiwać na komputerze – nie w przeglądarce internetowej. Dzięki Visual Watermark przesyłane fotografie pochodzą prosto z dysku, a nie przez na przykład wolne łącze. Wysyłanie kilkudziesięciu zdjęć trwa nawet 6-razy krócej niż przez sieć. Do tego dochodzi 260 wbudowanych czcionek i mnóstwo możliwości modyfikacji logo.

Programy do tworzenia znaków wodnych – ochroń swoje zdjęcia w kilka sekund!

Niektóre osoby wolą jednak pracować w programach, które działają bezpośrednio w przeglądarce. Są one równie wydajne, a przesyłanie i pobieranie przebiega błyskawicznie. Jest to również dobra opcja dla tych, którzy nie chcą zajmować miejsca na dysku. W ten sposób z łatwością dodasz znaki wodne nawet do… 50 000 zdjęć.

W takich programach możliwość konfiguracji jest dowolna – w kilka sekund przesyłasz zdjęcia, a logo kreujesz w wybrany sposób. Ogrom kolorów, rozmiarów czcionki, do tego funkcje przezroczystych znaków wodnych i automatyczne pozycjonowanie to szereg korzyści. Takie opcje ma między innymi program Watermarkly, który jest darmowy i ma dodatkowe funkcje premium.

Bardzo korzystny jest import zdjęć nie tylko z komputera, ale też Dropboxa i Dysku Google. To dodatkowe udogodnienie, dzięki któremu w kilka sekund prześlesz zdjęcia z wybranej lokalizacji wprost do programu. Takie możliwości ma na przykład Make Watermark, oferujący kompleksowy zestaw narzędzi. Z ich pomocą umieścisz znak wodny w dowolnym miejscu, określając formę krycia.

Warto chronić zdjęcia w sieci – przede wszystkim chodzi o Twoją prywatność i własność. Ponadto znak wodny jest reklamą. Klienci szybciej do Ciebie dotrą, jeśli poznają logo. Tym bardziej że projektowanie własnego znaku wodnego – jak widać na powyższych przykładach – jest intuicyjne, a nawet bezpłatne. Pamiętaj też, by publikować tylko obrazy o niższej rozdzielczości. W ten sposób złodziej nie otrzyma dostępu do oryginału.

 

Kliknij aby powiększyć25.02.2020 | Fałszywe bilety na festiwal Burning Man

26 lutego rozpoczyna się oficjalna sprzedaż biletów na festiwal Burning Man - trudne do zdefiniowania, a zarazem niezwykle popularne wydarzenie społecznościowo-artystyczne, które trwa tydzień i odbywa się co roku na pustyni w Nevadzie.

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli stronę phishingową poświęconą festiwalowi, za pośrednictwem której od końca stycznia realizowano sprzedaż fałszywych biletów za 225 dolarów, czyli dwukrotnie taniej niż w oficjalnej sprzedaży.

Phishing - rodzaj cyberataku przeprowadzanego w celu zdobycia poufnych danych poprzez podszywanie się pod legalne organizacje - to jedna z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przez cyberprzestępców w celu gromadzenia danych, które mogą zostać następnie wykorzystane do uzyskania dostępu do kont finansowych ofiar.

+ więcej...
25.02.2020 | Nowe Plany Firmowe w Orange – zamieniaj, dodawaj i odejmuj paczki usług, tak jak potrzebujesz

W prowadzeniu skutecznego biznesu dobrze być gotowym na zmieniające się okoliczności. W nowych Planach Firmowych właściciele mogą dopasowywać usługi do swoich aktualnych potrzeb. 

To pierwsza oferta na rynku, w której przedsiębiorcy w cenie abonamentu mogą wybierać spośród paczek różnych usług i zamieniać je w trakcie obowiązywania umowy.

W paczkach mają do wyboru mi.in. usługi: Orange Smart Care Premium, CyberTarczę i pakiet połączeń międzynarodowych.

W każdym Planie Firmowym są nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy w Polsce oraz paczka GB w Polsce i Unii Europejskiej zależna od wybranego planu.

+ więcej...
24.02.2020 | Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK.

Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża.

Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze :
Telewizja kablowa: - łącze 300 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 256 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij