Wiadomości

Loading


17.02.2020 | Wyniki UPC Polska: 2019 rokiem dynamicznego wzrostu

Wprowadzenie usług komórkowych, dalsza Giga Ekspansja oraz najlepszy poziom obsługi klienta, potwierdziły pozycję UPC Polska jako najbardziej polecanego operatora i pozytywnie wpłynęły na wyniki 2019 roku. Na koniec czwartego kwartału liczba cyfrowych usług wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o 4% i wyniosła 3 167 600.

Główne wydarzenia 2019 roku:

  • Trzykrotnie szybszy wzrost liczby klientów w całym roku 2019 w stosunku do 2018: baza urosła o 36 600 do 1 483 800, w tym o 13 200 w ostatnim kwartale, który był jednocześnie 5. z rzędu z nieprzerwanym wzrostem
  • Wprowadzenie usług komórkowych - stanie się w pełni konwergentnym operatorem, dostarczającym najlepszy internet i cyfrową rozrywkę, w domu i poza domem
  • Utrzymanie pozycji najbardziej polecanego operatora
  • Umocnienie pozycji lidera gigabitowego internetu - Giga Ekspansja objęła swoim zasięgiem 2 miliony gospodarstw domowych (66% zasięgu sieci), a średnia prędkość internetu, z której korzystają klienci, wzrosła do 250 Mb/s
  • 84 000 nowych mieszkań w zasięgu sieci, która dociera już do 3 547 800 gospodarstw domowych, stanowiąc drugą co do wielkości pod względem zasięgu sieć w Liberty Global

Rok 2019 był dla nas przełomowy. Staliśmy się w pełni konwergentnym operatorem, zapewniającym klientom najlepszej jakości usługi stacjonarne i komórkowe, których filarem jest nasza nowoczesna sieć gigabitowa. Przełożyło się to na trzykrotnie szybszy wzrost bazy klientów, niż w roku 2018, a także na potwierdzenie naszej pozycji lidera w zakresie obsługi klienta. Na tych fundamentach wchodzimy w rok 2020, który będzie rokiem innowacji. Z zespołem, który jeszcze lepiej potrafi zdobywać zaufanie klientów, jesteśmy w pełni skoncentrowani na dalszym rozwoju i gotowi konkurować z największymi graczami, aby budować pozycję lidera na rynku usług konwergentnych. - Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Na koniec 2019 roku 1 483 800 klientów UPC Polska korzystało z 3,167,600 cyfrowych usług:

Internet

W IV kwartale 2019 liczba użytkowników internetu wzrosła o 18 200, do poziomu 1 229 600, co stanowi 58 100 więcej w ujęciu rok do roku. Liczba użytkowników modemu Connect Box była wyższa o 104 000 i wyniosła 704 000 na koniec 2019 roku. Wzrosty wynikały z dalszej ekspansji gigabitowego internetu oraz ciągłego zwiększania wartości dla klientów, w tym unikalnego programu podnoszenia prędkości internetu, dzięki któremu średnia prędkość, z której korzystają klienci, na koniec roku wyniosła 250 Mb/s.

Telewizja cyfrowa

Liczba subskrybentów cyfrowej telewizji wzrosła o 6 200 w IV kwartale i o 26 000 w ujęciu rocznym, co dało łącznie 1 067 000. Liczba użytkowników platformy Horizon, w porównaniu z rokiem poprzednim, była wyższa o 88 000 i wyniosła 731 000. UPC rozszerzyło także liczbę platform, na których dostępna jest aplikacja Horizon GO, pozwalająca na oglądanie ulubionych programów na wielu urządzeniach, w domu i poza domem. Obecnie z aplikacji można korzystać na Android TV, Amazon Fire TV oraz Apple TV.   

Dalszy rozwój UPC Biznes

W 2019 roku UPC Biznes odnotowało 12% wzrost przychodów w porównaniu do roku poprzedniego. Wynikał on przede wszystkim z pozyskiwania nowych klientów, których liczba wzrosła o prawie 9 000. To efekt ciągłych inwestycji w sieć, organizację sprzedaży i portfolio produktów: szybki, niezawodny internet, telewizję biznesową, usługi zwiększające cyberbezpieczeństwo w firmach, a także rozwiązania mobilne.

Najbardziej polecany operator

UPC umocniło swoją pozycję najbardziej polecanego przez klientów operatora. Dodatkowo, po raz trzeci z rzędu, firma otrzymała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2019” w kategorii „Dostawcy rozwiązań telewizyjno-internetowych”. Ponadto, bazując na nowym koncepcie, firma otworzyła 4 salony sprzedaży: w Sosnowcu, Gdańsku, Warszawie i Bydgoszczy oraz 2 wyspy: w Warszawie i Wrocławiu.

Zaangażowanie publiczne

W 6. edycji Think Big: Grow Smarter UPC wsparło przedsiębiorców oraz innowatorów społecznych, którzy tworzą rozwiązania w oparciu o nowe technologie. Jury programu zadecydowało o przyznaniu nagrody Quantum CX w kategorii Think Customer oraz Edward.AI w kategorii Think Transformation. Dodatkowo, wspólnie z Fundacją PFR, jury nagrodziło Leżę i pracuję w kategorii Think Social, a także, wspólnie z Fundacją Digital Poland, PKO Bank Polski za najbardziej inspirującą cyfrową transformację wśród korporacji. UPC Polska było również strategicznym partnerem Festiwalu Cyfryzacji – największej ogólnopolskiej inicjatywy technologiczno-edukacyjnej w kraju. W różnorodnych wydarzeniach podczas Festiwalu wzięło udział łącznie 70 tys. osób, a działania komunikacyjne dotarły do ponad 10 milionów Polaków.

Sprawdź UPC - Teraz internet światłowodowy + TV ze zobowiązaniem tylko na 12 miesięcy.

źródło: UPC

Kliknij aby powiększyć



17.02.2020 | Firma Kaspersky otrzymuje certyfikat ISO 27001 dla swoich systemów bezpieczeństwa danych

Firma Kaspersky, należąca do globalnych liderów w branży cyberbezpieczeństwa, uzyskała certyfikat ISO/IEC 27001:2013, który stwierdza zgodność z międzynarodową normą określającą najlepsze praktyki w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Certyfikat został wydany przez TÜV AUSTRIA i potwierdza, że systemy bezpieczeństwa danych firmy Kaspersky, w tym Kaspersky Security Network, spełniają wymogi najlepszych praktyk w branży.

ISO/IEC 27001 to najpowszechniej stosowana norma bezpieczeństwa informacji, opracowana i opublikowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), największy na świcie podmiot zajmujący się tworzeniem norm międzynarodowych.

+ więcej...
17.02.2020 | Rusza faza pucharowa Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Wszystkie mecze w kanałach Polsat Sport Premium oraz w serwisie IPLA

Najważniejsze rozgrywki klubowe Starego Kontynentu wracają po zimowej przerwie. Wiosną w europejskich pucharach zobaczymy ośmiu Polaków.

Pięciu z nich rywalizuje w Lidze Mistrzów, a trzech w Lidze Europy. Boiskowe poczynania wszystkich oglądać można w kanałach Polsat Sport Premium oraz w serwisie IPLA.

Wiosną pierwszym polskim piłkarzem, który usłyszy hymn Champions League będzie Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund zagra z Paris Saint-Germain (wtorek 18.02, godz. 20:15 w Polsacie Sport Premium 2).

Zespół z Zagłębia Ruhry w starciu z Neymarem, Mbappe i spółką wesprze rewelacja ostatnich miesięcy i jeden z faworytów wyścigu o koronę króla strzelców – Erling Haaland.  

+ więcej...
14.02.2020 | Nowy standard na polskim rynku telekomunikacyjnym. Można odstąpić od umowy nawet w ciągu 30 dni

Na polskim rynku telekomunikacyjnym pojawiła się możliwość, która jest już powszechna w wielu branżach, czyli 30-dniowy czas na rezygnację z zakupionych usług.

Nowa oferta T-Mobile zapewnia możliwość przetestowania i zrezygnowania z usług bez konsekwencji, jeżeli klient nie będzie z nich zadowolony.

– To jak jazda próbna przed zakupem samochodu – mówi prezes zarządu T-Mobile Polska. Operator zapowiada również komercyjne uruchomienie sieci 5G w połowie tego roku.

Do tego czasu infrastruktura sieci nowej generacji ma objąć swoim zasięgiem ponad 6 mln klientów.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 400 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 7,2 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij