Wiadomości

Loading


24.01.2020 | Jak sprawdzić baterię w telefonie? Czym się kierować przy wyborze smartfona?

Wytrzymała i mocna bateria kojarzy się nam obecnie wyłącznie z tzw. cegłami. Nowoczesne smartfony są obciążone dużą ilością aplikacji, ale pomimo naszej dużej aktywności mogą być również wydajne. Jaka moc akumulatora będzie wystarczająca?

Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach nie ma już smartfonów z dobrą baterią. Wbrew pozorom istnieją telefony, które nie rozładowują się zbyt szybko. Pojemność baterii warto sprawdzić jeszcze przed zakupem urządzenia – dzięki temu nie będziemy później rozczarowani.

Jak zwiększyć wytrzymałość baterii smartfona?

Wytrzymałość baterii zależy od wielu różnych czynników, na które mamy bezpośredni wpływ. Bateria smartfona nie wytrzyma kilkunastu godzin, jeśli spędzamy bardzo dużo czasu na portalach społecznościowych, używamy aplikacji oraz gier, a w dodatku uwielbiamy rozmawiać. Istnieje kilka trików, które pozwolą nam oszczędzić akumulator i nieco wydłużyć pracę baterii. Zużycie energii rośnie w przypadku aplikacji pracujących w tle. Należy więc wyłączyć listę aktywnych aplikacji, która znajduje się w ustawieniach urządzenia. Skutecznym sposobem na wydłużenie pracy baterii jest również zredukowanie podświetlenia ekranu. Wyświetlacz oraz motyw smartfona, jeśli są zbyt jasne, nie tylko męczą oczy, lecz także obciążają akumulator urządzenia. Dlatego też zmniejszenie jasności i uruchomienie trybu nocnego jest prostą receptą na wydłużenie czasu pracy telefonu. Nowoczesne smartfony mają coraz lepszą rozdzielczość, która – jak można się domyślić – ma duży wpływ na wytrzymałość baterii. Aby oszczędzić akumulator urządzenia, wystarczy uruchomić rozdzielczość HD. Niestety należy mieć na uwadze, że takie ustawienia wpływają na pogorszenie jakości obrazu.

Telefon z dobrą baterią w niskiej cenie

W rankingach najlepszych telefonów o wytrzymałym akumulatorze znalazło się miejsce również dla tych ze średniej i niskiej półki. Smartfon do 500 zł z dobrą baterią to m.in. model Redmi 7A 2/16 GB od Xiaomi. Pojemność baterii tego modelu wynosi aż 4000 mAh, dzięki czemu w stanie spoczynku telefon wytrzyma nie jeden, lecz kilkanaście dni. W rankingu urządzeń z dobrą baterią znalazły się także smartfony marki Samsung, Huawei czy Apple. Bardzo dobrze wypada też model Xiaomi 9T Pro, którego cena wynosi od 1400 do 1900 złotych, w zależności od pojemności pamięci GB. Wiele osób, zwłaszcza tych dużo podróżujących, zwraca uwagę nie tylko na wytrzymałość akumulatora, lecz także na możliwości aparatu. Telefon z dobrym aparatem i baterią do 1300 złotych to np. Samsung Galaxy A50. Smartfon ma rewelacyjny aparat o rozdzielczości 25 Mpx oraz pojemność akumulatora równą 4000 mAh. Dobrym rozwiązaniem będzie też model z baterią 5000 mAh, taki jak Motorola Moto G7 Power z 12 Mpx aparatem i możliwością szybkiego ładowania dzięki technologii TurboPower™. Taki telefon sprawdzi się w szczególności podczas weekendowych wyjazdów do miejsc, w których dostęp do prądu jest ograniczony.

Jak sprawdzić pojemność i stan baterii w telefonie?

Aby sprawdzić stan baterii w telefonie, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, która wyświetli wszystkie pożądane informacje. Przykładem takiego programu jest Battery Info. przeznaczona dla smartfonów z systemem Android. To bardzo prosta w użyciu aplikacja, która umożliwia sprawdzenie m.in. poziomu baterii, napięcia, temperatury akumulatora, zdrowia baterii oraz jej aktualnego stanu. Dzięki Battery Info. oszacujemy, jak sprawuje się akumulator urządzenia i czy trzeba go już wymienić. Inna aplikacja, która pozwoli sprawdzić stan baterii, to AccuBattery – jest bardziej szczegółowa i dzięki niej można m.in. oszacować przybliżoną pojemność akumulatora, ukazuje liczbę cykli ładowania, zdrowie baterii i oczywiście jej zużycie. Ponadto umożliwia ustawienie budzika w momencie, gdy bateria będzie w pełni naładowana. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego długiego ładowania. Z kolei użytkownikom telefonów marki Apple zaleca się aplikację o nazwie Battery Life, dostępną w Cydii. Ten program również zapewnia dostęp do wielu cennych informacji. Przed zakupem smartfona należy dokładnie przyjrzeć się jego parametrom, dzięki temu sprawdzimy, czy akumulator urządzenia spełni wszelkie nasze oczekiwania.

Sprawdź Virgin Mobile - Starter Virgin za 5 zł z Internetem

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć24.01.2020 | Integracja produktów firm Kaspersky oraz SolarWinds pomoże dostawcom usług zarządzanych oferować klientom zautomatyzowaną cyberochronę

Firma Kaspersky zintegrowała swoje rozwiązania cyberbezpieczeństwa z platformą SolarWinds Remote Monitoring and Management (RMM).

Dostawcy usług zarządzanych (MSP) mogą teraz wdrażać i zarządzać produktami firmy Kaspersky dla punktów końcowych u wszystkich swoich klientów za pośrednictwem jednej konsoli zarządzania SolarWinds - zarówno lokalnie, jak i w modelu SaaS - automatyzując codzienne, rutynowe zadania, takie jak monitorowanie bezpieczeństwa czy aktualizowanie antywirusowych baz danych.

Firmy wybierają dostawców usług zarządzanych, aby osiągnąć poziom cyberbezpieczeństwa niezbędny do zapewnienia ochrony danych, oszczędzić pieniądze i zmniejszyć obciążenie zasobów wewnętrznych.

Wzrost liczby klientów dostawców usług zarządzanych powoduje, że muszą oni włożyć więcej wysiłku w codzienne zarządzanie potrzebami usługobiorców w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

+ więcej...
24.01.2020 | Wydajemy coraz więcej, wymieniamy coraz częściej - Polacy i ich smartfony

Firma Digital Care zaprezentowała wyniki badania „Smart Barometr, czyli Polacy i ich smartfony” dotyczącego korzystania ze smartfonów w Polsce.

Badanie pokazuje, że często posiadamy już więcej niż jednego smartfona, a w naszych szufladach leży nawet kilka urządzeń mobilnych.

Wciąż najczęstszym uszkodzeniem telefonu jest rozbity wyświetlacz, a najwięcej wypadków naszym smartfonom zdarza się… w domu.

W celu zbadania aktualnych potrzeb klientów, Digital Care - największy na polskim rynku dostawca usług wspierających użytkowników smartfonów, zlecił przeprowadzenie badania Smart Barometr firmie Kantar. 

+ więcej...
24.01.2020 | Kierunkowy +48, +384 lub +93 – co oznaczają? Jak dzwonić za granicę?

Kierunkowy +48 obowiązuje w Polsce, +64 w Nowej Zelandii, +86 z kolei w Chinach.

Aby wykonać połączenie do państw europejskich, przed kodem kraju i numerem kierunkowym trzeba wpisać dwa zera. Inaczej wygląda sytuacja w USA, gdzie należy wybrać 011.

Jakie są numery kierunkowe do miast w Polsce? Chcąc dodzwonić się do Polski z innego państwa w Europie, przed wybraniem kodu kraju i numeru kierunkowego miasta należy wpisać 00.

Będąc zaś w USA lub Kanadzie, trzeba wcisnąć 011. Jak wyglądają numery popularnych państw na świecie oraz miast w Polsce?

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 10 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 32 Mb/s
xDSL - łącze 256 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 16 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij