Wiadomości

Loading


14.01.2020 | TOP 40 Enterprise Tech, czyli najbardziej innowacyjne technologie, które zmieniają korporacje - raport The Heart, UPC Polska i PFR Ventures

40 polskich spółek oferujących rozwiązania, które wspierają korporacje w udanej transformacji cyfrowej zostało zaprezentowanych w raporcie „Enterprise Tech Polska. Technologie, które zmieniają korporacje” przygotowanym przez The Heart, UPC Polska oraz PFR Ventures.

Cyfryzacja przenika obecnie każdy obszar działalności biznesowej i jest jednym z głównych motorów napędowych rozwoju. Digitalizacja zwiększa konkurencyjność biznesu, wspiera jego efektywność, a także otwiera przed nim nieznane dotąd możliwości. Wdrożenie strategii cyfrowej pozwala także uzyskać dostęp do szerokiej wiedzy, która mądrze wykorzystana, może bezpośrednio przełożyć się na osiągane wyniki biznesowe.

Zaprezentowanych w raporcie „Enterprese Tech Polska. Technologie, które zmieniają korporacje” 40 rozwiązań odpowiada na potencjalne cyfrowe potrzeby korporacji aż w 10 obszarach. Są to: marketing, sprzedaż, obsługa klienta, rekrutacja i employer branding, zaangażowanie pracowników, Big Data, automatyzacja procesów, cyberbezpieczeństwo, finanse oraz obsługa prawna. Wszystkie przedstawione w raporcie spółki pochodzą z Polski i są relatywnie młode, ale szybko się rozwijają – mniej więcej połowa z nich podwaja swoje przychody co roku. Większość z nich nie wyszła jeszcze poza Europę, choć niektóre rozwiązania wdrażane są już w Australii czy Ameryce Południowej.

Już teraz na rynku istnieje wiele rozwiązań cyfrowych, od analizy danych, wirtualizacji, sztucznej inteligencji lub wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości po aplikacje z obszaru Internetu Rzeczy, które mogą pomóc firmom w rozwoju, znalezieniu nowych źródeł przychodów i zwiększeniu ich konkurencyjności na rynku. Wystarczy spojrzeć choćby na ostatnią, szóstą edycję programu UPC Think Big dla innowacyjnych przedsiębiorców i innowatorów społecznych, aby przekonać się, jak imponujący jest wachlarz istniejących innowacyjnych firm. W tym roku do programu zgłosiło się ponad 100 uczestników. Mam nadzieję, że lektura raportu dostarczy Państwu wielu inspiracji i będzie wsparciem w wykorzystywaniu nieograniczonego potencjału nowych technologii.

Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Wierzymy, że złote czasy dla dostawców Enterprise Tech w Polsce nadchodzą. W raporcie zaprezentowaliśmy polskie spółki, które z sukcesem otwierają drzwi do wielkich firm, zmieniają procesy i sposób pracy korporacji. Kibicujemy tym biznesom, a sami pracujemy nad budową kilkunastu nowych. Mamy nadzieję, że nasz ekosystem będzie wkrótce doceniany jako regionalne centrum rozwoju technologii, które zmieniają korporacje.

Tomasz Rudolf, CEO The Heart

Do raportu dołączona jest sekcja dotycząca corporate venture capital (CVC). To formuła, w której korporacje inwestują poprzez niezależne fundusze w mniejszościowe pakiety startupów, aby móc przyglądać się rozwijanym przez nie technologiom, a następnie wdrażać je w swojej działalności biznesowej. Z takiego modelu korzysta większość globalnych korporacji z listy Fortune500. Pierwsze fundusze w formule CVC już rozpoczęły działalność w Polsce. Myślę, że wkrótce będziemy mogli mówić o tym, że największe firmy w naszym kraju nie tylko używają rozwiązań startupów, ale także na ich bazie rozwijają swoją strategię biznesową.

Adam Matusiak, manager inwestycyjny w PFR Ventures

Wśród ujętych w raporcie rozwiązań znalazło się 11 uczestników zeszłorocznej edycji programu UPC THINK BIG: Grow Smarter z kategoriach Think Customer i Think Transformation, którzy zakwalifikowali się co najmniej do etapu półfinałów. W programie poszukiwani bylo przedsiębiorcy tworzący rozwiązania w oparciu o nowe technologie i tym samym odpowiadający na jedno z największych współczesnych wyzwań, jakim jest cyfrowa transformacja biznesu.

Sprawdź UPC - Internet 1 Gb/s już od 59,99 zł/mies. przez pierwsze 3 miesiące!

źródło: UPC

Kliknij aby powiększyć



14.01.2020 | NFC w telefonie: Co to jest? Jak płacić swoim telefonem w sklepie?

Zwiększa się popularność znacznika NFC.

To technologia wykorzystywana m.in. do dokonywania płatności poprzez zbliżenie karty lub smartfona. Jak działa NFC oraz jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie?

Technologia NFC służy do wymiany danych na niewielką odległość. Wykorzystuje się ją do płatności zbliżeniowych, udostępniania różnego rodzaju informacji, a nawet zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Co warto wiedzieć o funkcji NFC?

+ więcej...
14.01.2020 | Raport cyberbezpieczeństwa służbowych telefonów komórkowych T‑Mobile i PMR: aż 46 proc. firm przyznaje, że nie są gotowe na ataki cybernetyczne urządzeń mobilnych

Przedsiębiorstwa w Polsce cały czas niewystarczająco zabezpieczają firmowe telefony komórkowe swoich pracowników.

Sytuacja zmieniła się pozytywnie na przestrzeni ostatnich lat, jednak wciąż 10 proc. dużych firm nie posiada w swoich strukturach podmiotu odpowiedzialnego za ich ochronę.

W przypadku organizacji średniej wielkości, odsetek ten wynosi aż 23 proc.

Wyniki opublikowanego właśnie badania przeprowadzonego przez PMR Research na zlecenie T‑Mobile Polska pokazują, jak wygląda bezpieczeństwo służbowych telefonów komórkowych w polskich przedsiębiorstwach.

+ więcej...
14.01.2020 | Ericsson zbuduje badawczą sieć 5G na Politechnice Łódzkiej

Ericsson, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy oraz Politechnika Łódzka zawarły umowę z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii – obecnie Ministerstwem Rozwoju, aby utworzyć tzw. Hub innowacji Cyfrowej.

Kluczowym elementem projektu będzie budowa sieci 5G na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej.

Za sprawą ministerialnego programu „Przemysł 4.0” wspólne przedsięwzięcie instytucji ze świata nauki, biznesu i administracji otrzyma dotację w wysokości ośmiu milionów złotych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 300 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 16 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 500 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij