Wiadomości

Loading


15.11.2019 | Fajne Granty T‑Mobile - rusza kolejna edycja programu grantowego dla najmłodszych miłośników nowych technologii

Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja wyjątkowego programu Fajne Granty T‑Mobile. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i sprawia, że mnóstwo młodych osób zaczyna fascynować się programowaniem. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury. Co można zdobyć? Nowoczesny sprzęt i bezcenną wiedzę!

Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T‑Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. W ramach Fajnych Grantów można otrzymać środki i sprzęt, który pozwoli zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych technologii.

- W jednej z poprzednich edycji chłopcy z Łomży zrobili ekorobota – robota ze śmieci. Elementy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasowały, po dołączeniu kilku części elektronicznych, które mogli kupić dzięki przyznanemu grantowi, przekształciły się w coś spektakularnego!
- mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo Polska.

Stwórz technologiczne pudełko!

Kto z nas nie lubi rozpakowywać pudełka, w którym kryje się coś ciekawego? Wyzwaniem, które czeka na uczestników tegorocznej edycji programu, jest wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Warunek konieczny: wszystko musi zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku!

Aby zgłosić się do programu, wystarczy zebrać pasjonatów nowych technologii i wspólnie wymyślić scenariusz zajęć oraz stworzyć listę niezbędnych materiałów. Swój pomysł należy opisać w zgłoszeniu.

Następnie Komisja Grantowa, złożona z ekspertów z branży nowych technologii oraz przedstawicieli instytucji wspierających nowoczesną edukację, przydzieli środki na realizację najlepszych scenariuszy. Zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek (o wymiarach 53x43x28,5 cm, wielkość walizki transportowej) sprzętem o wartości do 1000 złotych każde. Zawartość pudełek powinna być identyczna. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo wraz z dokumentacją rozliczeniową, aby otrzymać zwrot kosztów. Wszystkie przesłane pudełka wezmą udział w drugim etapie rozgrywki.

Impuls do wszechstronnego rozwoju

Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu już po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie partnera, firmie T‑Mobile Polska.

- Fajne Granty to program, który zachęca uczestników do nauki kreatywnego myślenia i współpracy. Dzięki niemu powstanie solidna baza wiedzy, z której każdy będzie mógł skorzystać. Dla tych młodych osób to także szansa na podzielenie się swoją pasją ze światem i pokazanie, że programowanie może być dobrą zabawą i otwiera wiele możliwości rozwoju
- podsumowuje Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T‑Mobile Polska.

– Jako firma technologiczna chcemy wspierać akcje i pomysły związane z kodowaniem, gdyż jednym z filarów naszej działalności jest digital responsibility. Troska o świadome korzystanie z nowych technologii i umiejętność wykorzystywania ich do rozwoju, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, jest dla nas niezwykle istotna.

Zgłoszenia do programu Fajne Granty T‑Mobile przyjmowane są do 13.12.2019 r.

Sprawdź T‑Mobile - Prezenty na święta w supercenach

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyć



15.11.2019 | Kaspersky przeniesie dane klientów z USA oraz Kanady do Szwajcarii i otworzy w Brazylii swoje czwarte centrum transparentności

Kaspersky kontynuuje proces przenoszenia do Szwajcarii swojej infrastruktury przetwarzania i przechowywania danych - koncentrując się teraz na klientach ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Ponadto firma ogłosiła plany otwarcia pierwszego latynoamerykańskiego centrum transparentności w Sao Paulo, w Brazylii, które ma nastąpić w styczniu 2020 r.

Jako globalny lider w branży cyberbezpieczeństwa, firma Kaspersky zawsze dążyła do zapewnienia wiarygodnej i silnej ochrony danych swoich klientów.

Ponadto nieustannie podejmuje wysiłki, aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów poprzez tworzenie skutecznej ochrony danych opartej na cyfrowym zaufaniu. 

+ więcej...
14.11.2019 | Jesienne żniwa: połowa ataków DDoS w trzecim kwartale miała miejsce we wrześniu

Badacze z firmy Kaspersky podsumowali ewolucję ataków DDoS w trzecim kwartale 2019 r. Liczba ataków zwiększyła się o jedną trzecią w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz analogicznym okresem w 2018 r. 

Przyrost ten spowodowany był w głównej mierze gwałtownym wzrostem szkodliwej aktywności jesienią. To właśnie we wrześniu miało miejsce aż 53% ataków DDoS odnotowanych w badanym kwartale.

Za zwiększony odsetek ataków DDoS odpowiada duża liczba dość prostych działań cyberprzestępców.

Odmienna sytuacja miała miejsce w poprzednich kwartałach tego roku, gdy całkowity wzrost wynikał z wyższej liczby wyrafinowanych ataków DDoS skoncentrowanych na warstwie aplikacji i przeprowadzanych zwykle przez "profesjonalnych" cyberprzestępców. 

+ więcej...
14.11.2019 | Polska 13. najszybciej rozwijającym się rynkiem e-handlu na świecie. Firmy muszą jednak szukać nowych usług, żeby się wyróżnić

Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. W przyszłym roku jego wartość ma przekroczyć 60 mld zł, zakupy online robi już co drugi Polak, a branża wciąż ma przed sobą duży potencjał do rozwoju. 

Nic dziwnego, że konkurencja na rynku się zaostrza. Firmy działające w e-commerce muszą szukać swoich nisz i nowych usług, które pozwolą im lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów.

A te związane są głównie z jak najkrótszym czasem dostawy. W Polsce wystartowała właśnie pierwsza platforma online, która pozwala na automatyczną wycenę i zlecenie wysyłki palet w transporcie detalicznym.

To rozwiązanie może podnieść konkurencyjność zwłaszcza małych i średnich firm, skracając proces wynajmowania zewnętrznego transportu.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 512 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij