Wiadomości

Loading


12.11.2019 | Firma Kaspersky identyfikuje nowego backdoora Titanium wykorzystywanego w atakach znanego ugrupowania Platinum w regionie Azji i Pacyfiku

Eksperci z firmy Kaspersky przedstawiają najnowsze doniesienia dotyczące aktywności Platinum - jednego z najbardziej zaawansowanych pod względem technicznym ugrupowań APT, które tradycyjnie koncentruje się na regionie Azji i Pacyfiku. Podczas analizy zidentyfikowano nowego backdoora o nazwie Titanium.

Zaawansowana, długotrwała, ukierunkowana kampania Titanium składa się z serii etapów "zrzucania", pobierania oraz instalowania, po których następuje umieszczenie trojana backdoora w atakowanym urządzeniu. Główne wektory infekcji obejmują między innymi lokalne strony intranetu z wykorzystaniem szkodliwego kodu w celu rozpoczęcia infekcji oraz szkodliwe archiwum, które można pobrać przy pomocy BITS Downloadera.

Backdoor potrafi przyjmować wiele różnych pleceń, w tym między innymi:

  • Odczytaj dowolny plik z systemu plików i prześlij go do centrum kontroli (C&C)
  • Zrzuć lub usuń plik w systemie plików
  • Zrzuć plik i uruchom go
  • Uruchom wiersz poleceń i prześlij wyniki wykonania do centrum kontroli (C&C)
  • Uaktualnij parametry konfiguracji (z wyjątkiem klucza szyfrowania AES)

Omawiany szkodnik ukrywa się na każdym etapie, podszywając się pod często wykorzystywane programy, takie jak popularne oprogramowanie DVD czy antywirusowe. Główne cele ataków w ramach kampanii Titanium były zlokalizowane w Azji Południowej i Południowowschodniej - dotychczas zidentyfikowano około sześciu instytucji wojskowych i rządowych.

Nasze badania po raz kolejny wskazują na to, że cyberprzestępcy, zgodnie z zeszłorocznymi przewidywaniami, wypłynęli na szersze wody, w związku z czym dzieje się wiele interesujących rzeczy, tzn. pojawiają się nowe ataki, kampanie oraz modyfikacje szkodliwego oprogramowania, które należy dopiero wykryć. Zidentyfikowany przez nas backdoor jest interesujący ze względu na możliwość wprowadzenia interaktywnego modułu, który umożliwia osobom atakującym wykorzystanie zdalnego trybu wiersza poleceń w celu wysyłania danych wyjściowych uruchomionego programu do centrum kontroli oraz otrzymywania od niego w sposób dynamiczny wszelkich żądanych danych wejściowych - powiedział Władimir Kononowicz, badacz bezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

Produkty firmy Kaspersky wykrywają i blokują omawiane zagrożenie.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć



12.11.2019 | Internet mobilny dla studenta ze sprzętami do mobilnej rozrywki: Acer Nitro 5, Huawei MateBook D15.6, Samsung Tab A 10.1 2019

Początek roku akademickiego to dla studentów nie tylko czas poszukiwania mieszkania, ale także związany z tym wybór najkorzystniejszej oferty internetowej.

Dla osób mieszkających na stancji lub w akademiku idealnym rozwiązaniem jest internet mobilny, do którego w ofercie Plusa możecie dobrać nowoczesne i funkcjonalne sprzęty.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki przegląd proponowanych urządzeń: Acer Nitro 5, Samsung Tab A 10.1 2019, Huawei MateBook D15.6.

W abonamencie Plusa, w zależności do wybranego pakietu, dostajecie od 30 do 100 GB internetu.  

+ więcej...
08.11.2019 | E-umowa w Orange także przy zakupie urządzeń. Wygodnie i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu

Orange Polska od ubiegłego roku umożliwia podpisanie lub przedłużenie umowy na mobilne usługi abonamentowe w formie e-umowy.

Teraz to rozwiązanie jest dostępne także dla tych klientów, którzy wraz z usługami Orange kupują smartfon czy inne urządzenia na orange.pl lub poprzez infolinię.

E-umowę przy zakupie usług z urządzeniami mogą podpisywać klienci indywidualni – zarówno nowi, jak również przedłużający umowę i przenoszący numer z oferty na kartę na abonament.

+ więcej...
08.11.2019 | Pierwszy telefon komórkowy – historia od telefonów cegieł po dotykowe

Kto wynalazł telefon komórkowy? Niektórzy uznają, że to dzieło Martina Coopera z Motoroli, inni za twórcę urządzenia uważają Ericssona.

Dużym przełomem był jednak projekt Nokii, która wprowadziła usługi telefonii komórkowej. Jak wyglądały telefony z ubiegłego wieku?

Nokia stworzyła model Mobira Cityman, a Motorola DynaTAC. Firma Nokia nie tylko stworzyła pierwszy telefon komórkowy, który miał najbardziej zbliżony wygląd do współczesnych urządzeń, lecz także umożliwiła rozmowy w standardzie GSM.

Jak wyglądały kolejne telefony komórkowe?

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 56 kb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 24 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij