Wiadomości

Loading


16.10.2019 | Bezpieczniejsza sieć w małej i średniej firmie dzięki nowej usłudze Zyxel SecuReporter Cloud Analytics

Usługa Zyxel SecuReporter Cloud Analytics optymalizuje monitorowanie i raportowanie zagrożeń sieci firmowej. Znacząco wpływa na wykrywanie zagrożeń i zapobieganie im. Ta usługa wizualnej analizy zagrożeń upraszcza złożone i czasochłonne monitorowanie sieci.

Zyxel prezentuje nowe zaawansowane funkcje usługi w chmurze SecuReporter, która stanowi integralny element zapór sieciowych Zyxel ATP. Od października 2019 roku będzie dostępna dla wszystkich zapór sieciowych USG z rocznym pakietem licencji. Usługa pomoże małym i średnim firmom oraz dostawcom usług zarządzanych (MSP) w podjęciu szybkich działań przeciwko zagrożeniom sieciowym.

Ze względu na nieustanny rozwój ataków cybernetycznych małe i średnie firmy oraz MSP znajdują się pod ogromną presją. Muszą zachować kontrolę nad zagrożeniami wpływającymi na sprawne funkcjonowanie ich sieci.

W przypadku małych i średnich firm brak czasu i wiedzy jest często główną barierą w identyfikowaniu zagrożeń i zarządzaniu nimi, podczas gdy MSP borykają się z problemami związanymi z czasem i zasobami, chroniąc ogromną liczbę zarządzanych przez siebie sieci.

Zyxel SecuReporter jest usługą opartą na chmurze. Została zaprojektowana do zbiorczego podglądu analiz i raportów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, a także gromadzenia i korelowania danych o zagrożeniach. Informacje o bezpieczeństwie prezentowane są w wersjach graficznych, na wykresach i w tabelach, które są łatwe do zrozumienia i interpretacji.

Precyzyjne informacje ułatwiają przeciwdziałanie zagrożeniom

Nowo dodane funkcje zapewniają zaawansowaną funkcjonalność i zwiększają możliwości analizy oraz raportowania. Wszystko po to, by móc bardziej świadomie podejmować działania dotyczące ochrony sieci. Sandboxing, filtrowanie botnet i analiza reputacji IP* stanowią podstawę kompleksowej analizy zagrożeń. Rozszerzone możliwości pozwolą użytkownikom z łatwością uruchamiać szczegółowe raporty, identyfikować botnety oraz odkrywać, który wewnętrzny host został zaatakowany i identyfikować jakie zagrożenie zaatakowało sieć.

Przegląd zagrożeń w jednym panelu zarządzania

Założeniem rozwiązania było maksymalne ułatwienie czytelności raportów i analiz. Intuicyjny panel zarządzania i kompleksowa funkcja raportowania łączy inteligentne zabezpieczenia i automatyczną korelację danych z analizą ruchu w czasie rzeczywistym. Raporty można dostosowywać i generować je w razie potrzeby lub według harmonogramu: codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Różne poziomy ochrony zapewniają użytkownikom większe możliwości analiz dostosowaną do ich potrzeb. Widok „organizacyjny” zapewnia analizę zagrożeń w jednym panelu i obejmuje raport dotyczący jednej lub wielu firm. Widok „mapy” pokazuje plan wszystkich podłączonych urządzeń, dzięki czemu można je łatwo zlokalizować i zidentyfikować. Natomiast „mapa zagrożeń” obejmuje geolokalizację, częstotliwość oraz czas i umożliwia uzyskanie bardziej szczegółowych informacji na temat incydentów.

Ponadto SecuReporter można dodatkowo dopasować do indywidualnych wymagań firmy. Alerty można dostosowywać i ustawiać zgodnie z wybranymi progami lub warunkami. W przypadku MSP raporty dotyczące bezpieczeństwa sieci można dostosować lub spersonalizować dla każdego klienta, na przykład dodając logo lub konkretne nazwy kontaktów.

„Klientom biznesowym może być trudno nadążyć za rosnąca liczbą wyrafinowanych ataków zewnętrznych na które narażona jest ich sieć. Nasza ulepszona usługa analizy pomaga w identyfikacji ryzyka i zagrożeń sieciowych”- skomentował Nathan Yen, AVP z działu Gateway Business Center z firmy Zyxel.

Usługa w chmurze SecuReporter Cloud Analytics jest kompatybilna z serią zapór sieciowych Zyxel ATP i USG z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem ZLD4.35.

źródło: Zyxel

Kliknij aby powiększyć



16.10.2019 | Internet Rzeczy pod ostrzałem: Kaspersky wykrył ponad 100 milionów ataków na inteligentne urządzenia w I połowie 2019 r.

Pułapki firmy Kaspersky - czyli sieci wirtualnych kopii różnych aplikacji oraz urządzeń połączonych z internetem - wykryły w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku 105 milionów ataków na urządzenia Internetu Rzeczy pochodzących z 276 000 unikatowych adresów IP.

Liczba ta jest siedmiokrotnie wyższa w stosunku do pierwszej połowy 2018 r., gdy wykryto jedynie około 12 milionów ataków pochodzących z 69 000 adresów IP.

Wykorzystując słabe zabezpieczenia produktów IoT, cyberprzestępcy intensyfikują swoje wysiłki ukierunkowane na tworzenie i czerpanie korzyści finansowych z sieci zainfekowanych urządzeń tego typu.

Liczba cyberataków na urządzenia Internetu Rzeczy rośnie: chociaż coraz więcej osób i organizacji nabywa "inteligentne" (połączone z siecią i interaktywne) urządzenia, np. routery lub kamery monitoringu, nie wszyscy uważają, że warto je zabezpieczać. 

+ więcej...
16.10.2019 | Zaaplikuj sobie prezent – T‑Mobile startuje z akcją Happy Fridays

Piątek to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany dzień tygodnia, a od 18 października klienci T‑Mobile będą mieli jeszcze jeden powód, by intensywnie wyglądać piątku.

Już za dwa dni startuje cotygodniowa akcja Happy Fridays, w ramach której klienci z abonamentem, na kartę i w MIX-ie będą otrzymywać różnorodne benefity.

Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Zasada jest prosta: masz aplikację Mój T‑Mobile, masz prezent. Darmowe paczki internetu, bezpłatne usługi dodatkowe czy zniżki na smartfony i urządzenia w T‑Mobile, – to tylko niektóre z prezentów, które na wyciagnięcie ręki, a nawet na wyciągnięcie kciuka, będą mieli klienci, korzystający z aplikacji „Mój T‑Mobile”.

Począwszy od 18 października, w każdy kolejny piątek, użytkownicy będą mogli aktywować w aplikacji nowe prezenty – zupełnie za darmo..

+ więcej...
16.10.2019 | Badanie Orange Insights: ochrona firmy przed cyberatakami najważniejsza dla dyrektorów IT, a dla zarządów i właścicieli – zachowanie ciągłości biznesowej.

Dla 43% kierowników i dyrektorów IT w największych polskich firmach, zatrudniających powyżej 250 pracowników, ochrona przed cyberzagrożeniami jest najważniejszym wyzwaniem dotyczącym cyberbezpieczeństwa.

Ich opinię podziela zaledwie 24% zarządzających, dla których kluczowe jest zapewnienie ciągłości biznesowej.

To pierwsze wnioski z kolejnej edycji badania Orange Insights.

Zarówno szefowie IT, jak też kadra zarządzająca biorąca udział w badaniu Orange Insights zauważają, że poziom zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego w ich firmach rośnie – takiej odpowiedzi udzieliło odpowiednio 67% i 74% przedstawicieli tych grup.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 60 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,5 Mb/s
xDSL - łącze 80 Mb/s :

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 640 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij