Wiadomości

Loading


10.07.2019 | Kontroluj zużycie mocy na portach PoE – oszczędzaj pieniądze i środowisko

Przełączniki z możliwością zasilania PoE (Power over Ethernet) mają możliwość dostarczania nawet 30W mocy na port. Taka moc nie jest potrzebna dla wszystkich urządzeń przez całą dobę. Tymczasem zasilaniem w poszczególnych portach można łatwo zarządzać.

Przełączniki posiadające zasilanie PoE, a więc za pośrednictwem portu Ethernet, mogą w standardzie 802.3at zasilać urządzenia mocą do 30W, a w standardzie 802.3af ponad 15W. To rozwiązanie wygodne przy korzystaniu chociażby z punktów dostępowych, urządzeń komunikacyjnych VoIP czy kamer internetowych. Specyfika wykorzystania poszczególnych urządzeń i zróżnicowanie ich zapotrzebowania na moc sprawia jednak, że część energii dostarczanej do portów może się marnować. Oznacza to niepotrzebny wpływ na środowisko i różnicę w rachunkach za energię, zwłaszcza przy większej liczbie podłączonych urządzeń.

W przełącznikach Zyxel z serii GS1900/1920/1930 istnieje możliwość ustalania harmonogramu zasilania PoE na podstawie znanego rytmu wykorzystania urządzeń, co sprawdza się zwłaszcza w sieciach firmowych i szkolnych, gdzie praca poszczególnych sprzętów odbywa się w stałym zakresie godzin. Ustalanie harmonogramu pozwala administratorowi sieci na kontrolę i modyfikację planu zasilania poszczególnych urządzeń w ciągu dnia, dzięki czemu nie zużywają one energii gdy biuro czy szkoła są nieczynne. Wyłączanie nieużywanych urządzeń wpływa też pozytywnie na ich żywotność.

Smart Managed Switch to dobre rozwiązanie do sieci, gdzie można precyzyjnie zaplanować kiedy urządzenia sieciowe będą wykorzystywane, a kiedy będą pozostawać bezczynne. Zamiast zużywać energię, a więc też generować niepotrzebne koszty, można po prostu zaplanować odłączenie urządzeń od zasilania – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Dodatkowo takie modele przełączników jak GS1005HP zapewniają dodatkowo funkcję Energy Efficient Ethernet umożliwiającą automatyczne wykrywanie ruchu w sieci i dostosowanie chwilowego poboru mocy z urządzenia.

źródło: Zyxel

Kliknij aby powiększyć09.07.2019 | Open’er Festival Powered by Orange jest już dorosły! 18. edycja połączyła 3 pokolenia fanów muzyki

Ponad 110 tysięcy ludzi bawiło się w tym roku w Gdyni, na Open’er Festival Powered by Orange.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała, a pod względem temperatury był to jeden z najzimniejszych Open’erów w historii, pod względem festiwalowych emocji był ogień!

Nic dziwnego, skoro atmosferę rozgrzewali między innymi giganci rocka z The Strokes i The Smashing Pumpkins, ikoniczna Kylie Minogue, bogini swoich fanów, czyli Lana Del Rey, mistrzowie elektronicznej muzyki tanecznej ze Swedish House Mafia oraz gwiazdy współczesnego hip-hopu – Travis Scott i Stormzy, który stał się bezdyskusyjnym bohaterem tej edycji.

+ więcej...
09.07.2019 | Sprawdziliśmy jak jeździ się Motus Scooty 8,5 Power – hulajnogą elektryczną dostępną w ofercie Plusa

Od jakiegoś czasu w ofercie Plusa dostępny jest najwyższy model hulajnóg Motus – Scooty 8,5 Power.

O jej pojawieniu się informowaliśmy Was już w maju, natomiast teraz nadszedł czas aby ją przetestować.

Nie omieszkaliśmy tego zrobić, aby powiedzieć Wam jak jeździ się na tym ciekawym pojeździe elektrycznym.

Motus Scooty 8,5 Power kupicie nie tylko w ofercie abonamentowej ale również w ramach rat 0% (bez umowy) czy w pozostałych ofertach przeznaczonych dla klientów indywidualnych w Plusie. 

+ więcej...
08.07.2019 | Cybergang Silence atakuje nowe cele, rozszerzając zakres swoich działań poza obszar Wspólnoty Niepodległych Państw

Firma Kaspersky monitoruje szkodliwe działania ugrupowania cyberprzestępczego Silence od kilku lat - pierwszy publiczny raport dotyczący narzędzi i technik wykorzystywanych przez tę grupę został udostępniony jesienią 2017 r.

Od tego czasu jej aktywność utrzymywała się na stałym poziomie - z wyjątkiem okazjonalnych modyfikacji technik przeciwdziałających emulacji oraz wykrywaniu.

Jednak na początku 2019 r. badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali niepokojący trend: wzrost liczby atakowanych organizacji finansowych spoza regionu Wspólnoty Niepodległych Państw.

W szczególności, nowe ofiary identyfikowane są w państwach regionu Azja-Pacyfik, w tym w Bangladeszu. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze :
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 12 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij