Wiadomości

Loading


25.06.2019 | Zdjęcie profilowe na FB, YT i Instagram – 5 przykazań początkującego fotografa

Przemyślane zdjęcie profilowe poza wyglądem zewnętrznym zdradza usposobienie, często też nasze zainteresowania. Odwiedzający nasz profil, oglądając profilowe na FB czy Instagramie, oceniają potencjalnych znajomych. Jak zatem zrobić dobrą fotografię? Oto triki na ładne zdjęcia profilowe.

Fajne zdjęcia profilowe to jeden z celów aktywnego uczestnika portalu społecznościowego. Nie dziwi to wcale, pierwsze wrażenie bowiem liczy się szczególnie w rozwoju kontaktów międzyludzkich. Tymczasem pomysł na zdjęcie profilowe jest banalny.

Po pierwsze – pożegnaj się ze starym zdjęciem profilowym

Pamiętaj, że pomysł na profilowe jest najważniejszy. Dlatego postaraj się, by było spójne z Twoim stylem oraz zainteresowaniami. W ten sposób wyróżnisz się i pokażesz światu osobliwy wizerunek.

Jest okazja, by rozstać się ze swoją starą fotografią i na bieżąco aktualizować obrazki na profilowe. Jak usunąć zdjęcie profilowe z fb? Wystarczy, że na profilu głównym klikniesz kursorem w ikonę zdjęcia, wybierając opcję: „aktualizuj”.

Po drugie – zadbaj o sprzęt

Wiesz już, jak zmienić zdjęcie profilowe na fb i przy tym masz pomysł na nowe. Nadszedł czas, by pomyśleć o dobrym sprzęcie. Współczesne smartfony mają czasem parametry porównywalne do dobrych aparatów fotograficznych. Można ustawić odpowiednią korektę jasności, nasycenia, kontrastu, dodać filtry i zrobić ewentualne poprawki, by wyglądać idealnie.

Po trzecie – hasztaguj!

Równie popularne jest zdjęcie profilowe na Instagram. W tej aplikacji grafiki muszą być opatrzone odpowiednią stylistyką. Ma być nie tylko ładnie, ale też estetycznie. Instagram został stworzony, by łapać ulotne chwile, dlatego ich oprawa nie może być nudna. Zarówno zdjęcie profilu, jak i pozostałe, może przedstawiać, np. piękne przestrzenie, w których aktualnie przebywasz.

Pamiętaj przy tym o trafnym hasztagowaniu! Nie wystarczy zwracać uwagi na te najpopularniejsze. Dlaczego? Pospolity hasztag pozwala dosłownie na sekundę pokazać światu nowe oblicze. Później ktoś inny równie szybko wskakuje na miejsce „najnowszej fotografii”. Najładniejsze zdjęcia profilowe i zarazem najbardziej pożądane zawierają hasztagi nawiązujące do elementów i uczuć, które kojarzą się z danym zdjęciem. To prosta metoda na przyciągnięcie uwagi innych osób.

Po czwarte – stwórz ciekawe zdjęcie profilowe i eksperymentuj z filtrami i programami do obróbki fotografii

Rób doświadczenia i podejmuj nowe próby w granicach zdrowego rozsądku. Nie chodzi o to, by drażnić, irytować, „razić po oczach” znajomych i odwiedzających Twój profil nowym lookiem. By zdjęcie profilowe na YT, FB czy Instagram było dobre, wykonuje się je w świetle dziennym.

Bawić się można natomiast cieniami, rozjaśniać nasycenie, choć tylko w konkretnych partiach grafiki. Warto skorzystać ze specjalnych programów do obróbki zdjęć. Ciekawe zdjęcia profilowe mają to do siebie, że powinny być niestereotypowe i z polotem.

Po piąte – rozmiar ma znaczenie

Zdjęcie profilu musi mieć odpowiednie wymiary. Często się zdarza, że zdjęcia na profil w innej rozdzielczości niż wymagana przez dany serwis wyświetlane są w zdecydowanie gorszej jakości. Nie wygląda to ani dobrze, ani profesjonalnie. Jakie wymiary ma profilowe na popularnych portalach?

  • Facebook – 180 × 180 px
  • Instagram – 110 × 110 px
  • Youtube – 800 × 800 px

Jak widać, zmiana zdjęcia niesie ze sobą wiele ciekawych inspiracji. Zabawne miny, wyszukane pozy na zdjęcia profilowe, a przy tym dawka niezapomnianych przeżyć to podstawa sukcesu. Owocem zabiegów będzie wizytówka konta w mediach, która wprawi w zachwyt Twoich znajomych i przede wszystkim Ciebie.

Sprawdź Virgin Mobile - Wybierz ofertę Internetu Mobilnego

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć25.06.2019 | Fałszywe aplikacje do edycji zdjęć dostępne w Sklepie Play firmy Google skrywają groźnego trojana MobOk

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli szkodliwe oprogramowanie MobOk, które kradło pieniądze i ukrywało się w pozornie legalnych aplikacjach do edycji zdjęć dostępnych w Sklepie Play firmy Google.

Szacuje się, że w momencie wykrycia aplikacje "Pink Camera" oraz "Pink Camera 2" zostały zainstalowane około 10 000 razy.

Ich celem była kradzież informacji osobowych oraz wykorzystanie ich do zarejestrowania ofiar w płatnych serwisach subskrypcyjnych.

O tym, że padli ofiarą ataku, użytkownicy zorientowali się dopiero wtedy, gdy na ich rachunkach za usługi telefonii komórkowej pojawiły się niespodziewane koszty. 

+ więcej...
25.06.2019 | Richard Branson – twórca Virgin Mobile i wizjoner-rekordzista

Zarośnięty mężczyzna z tacą w ręku przebrany za stewardessę w eleganckiej sukience i czerwonych szpilkach.

Mowa o Richardzie Bransonie, założycielu Virgin Group, filantropie i zapalonym miłośniku przekraczania ludzkich możliwości.

Oto krótka biografia i nieznane fakty z życia tego ekscentrycznego biznesmena.

Brytyjczyk Richard Branson uznawany jest za jedną z najbardziej barwnych i oryginalnych postaci w światowym biznesie. 

+ więcej...
25.06.2019 | Pluslight – mały, wielki Plus

90% procent internautów korzysta ze smartfonów. Coraz częściej to właśnie te urządzenia służą im do wyszukiwania, porównywania i kupowania produktów i usług.

Ekran smartfonu z racji swojej wielkości ma jednak pewne ograniczenia. Jak sprawić, żeby strona operatora na urządzenia mobilne była maksymalnie użyteczna i funkcjonalna?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym case study. Projekt Pluslight to test nowych koncepcji sprzedaży w branży telekomunikacyjnej.

Maksymalnie prosta oferta, tylko najlepsze produkty, uproszczony i skrócony proces zakupowy. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,25 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 128 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 1,5 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij