Wiadomości

Loading


25.06.2019 | Richard Branson – twórca Virgin Mobile i wizjoner-rekordzista

Zarośnięty mężczyzna z tacą w ręku przebrany za stewardessę w eleganckiej sukience i czerwonych szpilkach. Mowa o Richardzie Bransonie, założycielu Virgin Group, filantropie i zapalonym miłośniku przekraczania ludzkich możliwości. Oto krótka biografia i nieznane fakty z życia tego ekscentrycznego biznesmena.

Brytyjczyk Richard Branson uznawany jest za jedną z najbardziej barwnych i oryginalnych postaci w światowym biznesie. Do historii przeszła jego złota myśl o tym, że nie klienci są najważniejsi, tylko pracownicy oraz rada: „Zadbaj o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów”. Majątek Bransona Forbes wycenia na kwotę 5 mld dolarów.

Zarządzanie czasem? Weź sobie wolne!

Ten i wiele innych cytatów Richarda Bransona to kwintesencja nieszablonowego myślenia lidera. Choć nie jest może najbogatszym człowiekiem na świecie, jego podejście do pracowników i pieniędzy sprawiło, że stał się wzorem dla tysięcy ludzi na całym świecie. Z tego powodu spisał swoje przemyślenia. „Kroki w nieznane, czyli jak przetrwałem, jak się bawiłem i jak zarobiłem fortunę, prowadząc biznes na swój sposób”, „Zaryzykuj – zrób to”, oraz „Losing my Virginity” to trzy autobiografie Bransona, które w niedługim czasie stały się bestsellerami. Do dziś jest właścicielem Virgin Group – holdingu skupiającego w swoich szeregach aż 400 różnych firm i, jak podkreśla, nie zamierza iść na emeryturę. Czego o skutecznym liderowaniu możemy nauczyć się od zagorzałego przeciwnika krawatów i posiadacza prywatnej wyspy Necker Island?

Początkowo jego nietypowe pomysły na biznes nie przekładały się na sukces. Sprzedaż świątecznych drzewek i papużek falistych nie była intratnym przedsięwzięciem. Strzałem w dziesiątkę okazało się dopiero zarządzanie wytwórnią płytową Virgin Records i podpisanie kontraktu z zespołem Sex Pistols.

Nie traktuj siebie zbyt poważnie

W praktyce wielokrotnie pokazywał, jak być liderem, którego pracownicy lubią, szanują i doceniają. Cechą szczególną biznesu w stylu Richarda Bransona jest duża dawka poczucia humoru. Na jednej z konferencji zapytany o to, jak rozluźnić atmosferę w pracy, podszedł do zadającego pytanie i przeciął nożyczkami jego krawat. Innym razem założyciel Virgin przyłapał drzemiącego pracownika i zrobił sobie z nim zdjęcie, które szybko obiegło media społecznościowe.

Miej radość z pracy!

Długie blond włosy, śnieżnobiały uśmiech i lekka opalenizna. Czyżby to kolejny kalifornijski surfer? Skądże znowu! Richard Branson to typowy Brytyjczyk. Urodził się 18 lipca 1950 roku w londyńskiej dzielnicy Blackheath. Od ponad 30 lat związany jest z jedną kobietą – Joan Templeman. Ma z nią trójkę dzieci. Jak podkreśla, rodzina jest dla niego najważniejsza, a do jego codziennych rytuałów należą wspólne śniadania. Nie tylko pokazuję im w ten sposób, jak bardzo są dla mnie ważni, ale dodaje mi to siły, jeszcze zanim zacznę na dobre dzień – podkreśla.

Mam nadzieję, że wezmę udział w otwarciu Virgin Hotel na orbicie Księżyca

Branson, oprócz angażowania się w wiele biznesów, daje upust chłopięcym pasjom i biciu kolejnych rekordów. Jest rekordzistą w przemierzaniu Oceanu Atlantyckiego drogą wodną i powietrzną. Jego „Virgin Atlantic Flyer” był największym balonem na świecie, który poszybował z Ameryki do Europy. Kolejny rekord ustanowił, podróżując przez kanał La Manche w pojeździe Gibbs Aquida.

Założyciel Virgin Group angażuje się również społecznie. W 2008 roku otworzył kolejną już szkołę w Kenii. Jest też fundatorem i pomysłodawcą globalnej nagrody w dziedzinie nauki i technologii „The Virgin Earth Challenge” o wartości 25 mln dolarów dla każdej osoby bądź zespołu, który przedstawi przyszłościowy i komercyjny projekt.

Poczucie humoru, nawet w obliczu niepowodzenia, połączone z zabawowym nastawieniem i nieprzeciętną inteligencją to cechy, których Bransonowi może pozazdrościć niejeden poważany biznesmen.

Sprawdź Virgin Mobile - VIRGIN NET 60

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć25.06.2019 | Pluslight – mały, wielki Plus

90% procent internautów korzysta ze smartfonów. Coraz częściej to właśnie te urządzenia służą im do wyszukiwania, porównywania i kupowania produktów i usług.

Ekran smartfonu z racji swojej wielkości ma jednak pewne ograniczenia. Jak sprawić, żeby strona operatora na urządzenia mobilne była maksymalnie użyteczna i funkcjonalna?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym case study. Projekt Pluslight to test nowych koncepcji sprzedaży w branży telekomunikacyjnej.

Maksymalnie prosta oferta, tylko najlepsze produkty, uproszczony i skrócony proces zakupowy. 

+ więcej...
25.06.2019 | Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poznaj 5 prostych trików!

Nowoczesne modele smartfonów kryją w sobie wiele cennych funkcji. Wśród nich prym zdecydowanie wiedzie aparat, dzięki któremu możemy nagrywać filmiki i robić zdjęcia. 

Przychodzi jednak moment, gdy ich duża kolekcja skutecznie wyczerpuje pamięć telefonu. Rozwiązaniem jest zgrywanie zdjęć z Iphone’a czy Androida. 

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer? Przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer może być wyzwaniem dla technologicznych laików. 

Na szczęście istnieje kilka mniej lub bardziej prostych sposobów, dzięki którym twoje fotki z wakacji, imprez czy spotkań ze znajomymi bezpiecznie trafią do pamięci komputera. 

+ więcej...
24.06.2019 | Liczba użytkowników, którzy zainstalowali fałszywe aplikacje do czyszczenia systemu, wzrosła ciągu roku do niemal 1,5 miliona

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli dwukrotny wzrost liczby osób zaatakowanych przy użyciu fałszywych narzędzi do czyszczenia systemu - programów stworzonych w celu podstępnego nakłonienia użytkowników do zapłacenia za rzekomą naprawę poważnych problemów z komputerem.

W pierwszej połowie 2019 r. liczba zaatakowanych użytkowników wynosiła 1 456 219.

Dla porównania, w analogicznym okresie w 2018 r. odnotowano 747 322 ofiar tych zagrożeń.

W badanym okresie niektóre z ataków stały się bardziej wyrafinowane i niebezpieczne. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 4 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 500 Mb/s
xDSL - łącze 512 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij