Wiadomości

Loading


25.06.2019 | Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poznaj 5 prostych trików!

Nowoczesne modele smartfonów kryją w sobie wiele cennych funkcji. Wśród nich prym zdecydowanie wiedzie aparat, dzięki któremu możemy nagrywać filmiki i robić zdjęcia. Przychodzi jednak moment, gdy ich duża kolekcja skutecznie wyczerpuje pamięć telefonu. Rozwiązaniem jest zgrywanie zdjęć z Iphone’a czy Androida. Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer?

Przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer może być wyzwaniem dla technologicznych laików. Na szczęście istnieje kilka mniej lub bardziej prostych sposobów, dzięki którym twoje fotki z wakacji, imprez czy spotkań ze znajomymi bezpiecznie trafią do pamięci komputera. Od czego zacząć i co zrobić, by przegrywanie zdjęć z telefonu na komputer zakończyło się sukcesem?

Jak zgrać zdjęcia z Iphone’a na komputer? Wykorzystaj kabel USB!

Najszybszym i najprostszym sposobem na przesyłanie zdjęć z Iphone’a na komputer jest wykorzystanie kabla USB typu Micro-B lub USB-C, którym połączymy ze sobą urządzenia. Większość modeli z Androidem również jest wyposażona w tego typu złącza. Wystarczy, że odnajdziesz w telefonie odpowiedni plik ze zdjęciami, zaznaczysz je i przeniesiesz w odpowiednie miejsce na komputerze. Wydaje się to banalnie proste ‒ i rzeczywiście tak jest. Przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer przez USB to najprostsza metoda, z którą powinien poradzić sobie każdy użytkownik.

Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer, gdy nie masz kabla?

Jeśli zastanawiasz się, jak w inny sposób można zgrać zdjęcia z telefonu, to polecanym rozwiązaniem jest użycie czytnika karty pamięci SD na laptopie. Kryje on w sobie wiele wejść ‒ zarówno na karty SD, jak i MicroSD lub Compact Flash. Wystarczy wyciągnąć kartę SD ze swojego smartfona i włożyć ją do czytnika na komputerze. Jednak aby móc skorzystać z tej funkcji, wszelkie zdjęcia muszą zostać zapisane na karcie SD, a nie w pamięci telefonu!

Komputer nie widzi telefonu? Żaden problem!

W przypadku, gdy z jakichś powodów komputer nie widzi zdjęć z telefonu ‒ nie panikuj! Przyczyn może być kilka. Po pierwsze ‒ sprawdź kabel USB, czy przypadkiem nie jest uszkodzony. Zdarza się, że na pierwszy rzut oka sprawny przewód jest zniszczony lub poprzerywany w samym wnętrzu. Po drugie ‒ wejdź w ustawienia telefonu, bo być może masz włączoną opcję blokującą import plików, która traktuje port USB laptopa jako gniazdo do ładowania. I po trzecie ‒ skontroluj, czy masz zaktualizowaną najnowszą wersję systemu.

Program do przesyłania zdjęć z telefonu na komputer ‒ jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak przesłać zdjęcia z telefonu na tablet i komputer, to możesz użyć przeznaczonych do tego zewnętrznych programów, jak np. Picassa lub Adobe Lightroom. Producenci konkretnych modeli smartfonów wypuszczają także darmowe programy do zgrywania, które intuicyjnie wiążą aparat telefonu z komputerem. Musisz wiedzieć, że każda większa marka (np. Samsung, Huawei, Apple czy Sony) ma swoje własne programy, dzięki którym zgrywanie fotek jest jeszcze prostsze.


Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przez Bluetooth? Nic prostszego!

Jak skopiować zdjęcia z telefonu bez użycia kabla USB? Odpowiedź jest prosta: Bluetooth! Wystarczy włączyć tę opcję w swoim smartfonie i zaznaczyć zdjęcia, które chcesz przesłać. W ten sposób pobierzesz również pliki na komputer ‒ pod warunkiem, że obsługuje funkcję Bluetooth. W przypadku laptopów jest to niemal pewne, z kolei w przypadku komputerów stacjonarnych nie jest to regułą.

Jak importować zdjęcia z telefonu na komputer? Już to wiesz!

Dzisiejsza technologia rozwinęła się na tyle mocno, że istnieje wiele rozwiązań pozwalających na przesyłanie zdjęć między urządzeniami ‒ nie tylko między telefonem a komputerem czy tabletem, ale też między dwoma telefonami czy telefonem a pendrivem. Od teraz zgrywaj i ciesz się albumem bezcennych fotografii gdzie tylko chcesz!

Sprawdź Virgin Mobile - Internet nawet 15GB za 14 zł/mies.

źródło: Virgin Mobile

Kliknij aby powiększyć24.06.2019 | Liczba użytkowników, którzy zainstalowali fałszywe aplikacje do czyszczenia systemu, wzrosła ciągu roku do niemal 1,5 miliona

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli dwukrotny wzrost liczby osób zaatakowanych przy użyciu fałszywych narzędzi do czyszczenia systemu - programów stworzonych w celu podstępnego nakłonienia użytkowników do zapłacenia za rzekomą naprawę poważnych problemów z komputerem.

W pierwszej połowie 2019 r. liczba zaatakowanych użytkowników wynosiła 1 456 219.

Dla porównania, w analogicznym okresie w 2018 r. odnotowano 747 322 ofiar tych zagrożeń.

W badanym okresie niektóre z ataków stały się bardziej wyrafinowane i niebezpieczne. 

+ więcej...
24.06.2019 | 5G w Polsce gotowe do startu

Firma Ericsson w Polsce jest w pełni gotowa, aby uruchomić sieć 5G.

Technologia jest już w Polsce dostępna, ale konieczne jest jeszcze przydzielenie odpowiednich pasm i częstotliwości operatorom.

Na całym świecie dwunastu operatorów uruchomiło komercyjnie sieć 5G. Ericsson dostarczył swoje rozwiązania dla dziewięciu z nich.

Firma Ericsson uruchomiła komercyjnie 5G na czterech kontynentach. W Polsce pierwsze wprowadzenie 5G firma ogłosiła z Orange Poland w Zakopanem. W Łodzi Ericsson podpisał Porozumienie Programu S5.

+ więcej...
24.06.2019 | Internet światłowodowy Orange szybszy także dla firm

Kilka dni temu Orange Polska zwiększył prędkość światłowodu dla klientów indywidualnych.

Teraz zrobił to samo dla biznesu. Firmy potrzebują niezawodnego i szybkiego dostępu do sieci. Prowadząc biznes trzeba wiedzieć, co dzieje się na rynku i szybko reagować na zmiany.

Znaczenie ma przy tym nie tylko szybkość pobierania danych, ale również ich wysyłania.

Dlatego od teraz klienci biznesowi Orange mogą skorzystać z opcji o prędkości pobierania 900 Mb/s i wysyłania 300 Mb/s.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze :
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 3 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 100 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij