Wiadomości

Loading


20.06.2019 | CERT Orange Polska w projekcie SIMARGL. Bardziej skuteczna walka z cyberzagrożeniami w Europie.

Złośliwe oprogramowanie, wyciek informacji, czy stegomalware, polegający na ukrywaniu wykradanych od firm danych w legalnych treściach – to dziś jedne z najbardziej palących wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Rozpoczęty właśnie trzyletni europejski projekt SIMARGL ma się zająć opracowaniem narzędzi bardziej skutecznego wykrywania tych zagrożeń. Skupia on ekspertów z kilkunastu europejskich instytucji naukowych i firm – wśród nich Orange Polska.

– Międzynarodowa współpraca w projekcie SIMARGL to dla nas kolejna okazja by doskonalić kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a także dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko zagrożeń w sieci dla naszych klientów, rozwijamy nasze własne narzędzia, takie jak CyberTarcza. Jeśli połączymy siły z firmami i jednostkami badawczymi z innych krajów, walka z cyberzagrożeniami będzie jeszcze bardziej skuteczna – powiedział Piotr Jaworski, członek zarządu Orange Polska ds. Sieci i Technologii.

SIMARGL (Secure Intelligent Methods for Advanced Recognition of Malware and Stegomalware) jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Horyzont 2020”.  Uczestnicy projektu skupią się przede wszystkim na rozbudowaniu i stworzeniu rozwiązań wykrywających złośliwe oprogramowanie, opartych m.in. o analizę anomalii ruchu sieciowego, statystyczną analizę danych, korelowanie informacji
z różnych źródeł czy uczenie maszynowe.

Pilotaż rozwiązań będzie prowadzony w sieci Orange Polska oraz rumuńskiej sieci akademickiej RoEduNet. Po jego zakończeniu, nowe narzędzia i metody będą mogły zostać komercyjnie zastosowane w sieciach innych operatorów.

W projekcie SIMARGL współpracuje 14 partnerów m.in. z Niemiec, Rumunii, Francji, Czech, Włoch, Holandii, a Polskę reprezentują Politechnika Warszawska, ITTI i Orange Polska. Projekt angażuje także specjalistów z takich instytucji jak Europol (Europejski Urząd Policji), Airbus Cybersecurity (centrum kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa w konsorcjum europejskim zajmującym się produkcją samolotów) czy Thales (francuski koncern elektroniczny specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie produkujący m.in. tokeny bezpiecznej poczty wykorzystywane w Orange Polska).

Sprawdź Orange - Oferta tygodnia Samsung Galaxy S10e nawet 192 zł taniej

źródło: Orange

Kliknij aby powiększyć



19.06.2019 | FIBEE I oraz FIBEE IV wybrały generalnych wykonawców

Zarządy spółek FIBEE I oraz FIBEE IV podpisały dziś umowy z generalnymi wykonawcami na osiemnastu obszarach trzeciego konkursu Działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Spółki FIBEE I oraz FIBEE IV są największym beneficjentem trzeciego konkursu POPC.

W ramach ich działań związanych z tym projektem dostęp do otwartej sieci światłowodowej uzyskają mieszkańcy ponad 5600 miejscowości, w których wcześniej nie podpisano wniosków o dofinansowanie.

+ więcej...
19.06.2019 | Zamiast ryzykować, zabezpiecz firmowe dane z urządzeniami Zyxel

Nawet niewielkie firmy mogą przetwarzać informacje o tysiącach osób oraz dane biznesowe o ogromnej wartości.

Zasoby gromadzone w lokalnej sieci to łakomy kąsek dla cyberprzestępców, a wyciek danych może ciągnąć za sobą poważne konsekwencje zarówno pod względem finansowym, jak i wizerunkowym.

Zabezpieczenie sieci przed dostępem niepowołanych osób i złośliwego oprogramowania nie jest trudne, trzeba jednak pomyśleć o nim zanim pojawi się problem.

Tak właśnie było w przypadku biura projektowego z Warszawy, które zwróciło się do firmy 3DYTA z prośbą o modernizację firmowej sieci. 

+ więcej...
19.06.2019 | Inteligentne ubrania i żarówki wzywające pomoc, czyli dom przyszłości dzięki technologii 5G

Dom znający wszystkie upodobania swojego właściciela oraz szafa pełna inteligentnych ubrań z funkcją kontroli stanu zdrowia.

Brzmi jak wizja przyszłości? Rozwiązania z obszaru inteligentnych domów wprowadzane są już teraz i choć na co dzień się o tym nie myśli, to za ich upowszechnieniem stoi nadchodząca technologia 5G.

Według danych przedstawionych w tegorocznym raporcie Ericsson ConsumerLab na temat potencjału technologii 5G, 25 proc. gospodarstw domowych na całym świecie posiada ponad 10 urządzeń podłączonych do sieci.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 7 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 150 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 200 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij