Wiadomości

Loading


14.03.2019 | Kaspersky Lab wykrywa lukę dnia zerowego w zabezpieczeniach systemu Windows, która została wykorzystana przez ugrupowania cyberprzestępcze

Technologie firmy Kaspersky Lab wykryły nową lukę w zabezpieczeniach systemu Microsoft Windows, która prawdopodobnie była wykorzystywana w atakach ukierunkowanych przez co najmniej dwa ugrupowania cyberprzestępcze, łącznie z wykrytym niedawno gangiem SandCat. Jest to czwarty exploit dnia zerowego zidentyfikowany w rzeczywistych warunkach przez technologię automatycznego zapobiegania exploitom firmy Kaspersky Lab. Kaspersky Lab zgłosił lukę firmie Microsoft, która udostępniła odpowiednią łatę. Luka nosi oznaczenie CVE-2019-0797.

Luki dnia zerowego to nieznane wcześniej błędy w oprogramowaniu, które mogą zostać wykorzystane przez atakujących w celu włamania się do urządzeń i sieci ofiar. Nowy exploit wykorzystuje lukę w zabezpieczeniach graficznego podsystemu Microsoft Windows w celu zwiększenia swoich przywilejów w systemie. Zapewnia to przestępcy pełną kontrolę nad komputerem ofiary. Przeanalizowana przez badaczy z Kaspersky Lab próbka szkodliwego oprogramowania pokazuje, że celem tego exploita jest system operacyjny Windows w wersji od 8 do 10.

Badacze uważają, że wykryty exploit mógł zostać wykorzystany przez kilka ugrupowań cyberprzestępczych, w tym, między innymi, FruityArmor oraz SandCat. Wiadomo, że FruityArmor wykorzystywał już w przeszłości luki dnia zerowego, podczas gdy SandCat to nowe ugrupowanie cyberprzestępcze, które zostało odkryte niedawno.

Wykrycie nowej, aktywnie wykorzystywanej luki dnia zerowego w zabezpieczeniach systemu Windows pokazuje, ugrupowania cyberprzestępcze nadal interesują się tymi drogimi i rzadkimi narzędziami, a organizacje potrzebują rozwiązań zabezpieczających, które zapewniają ochronę przed nieznanymi zagrożeniami. Podkreśla również znaczenie współpracy między branżą bezpieczeństwa a twórcami oprogramowania: wyszukiwanie błędów, odpowiedzialne ujawnianie luk w zabezpieczeniach oraz niezwłoczne udostępnianie łat to najlepsze sposoby zabezpieczenia użytkowników przed nowymi i wyłaniającymi się zagrożeniami - powiedział Anton Iwanow, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

Omawiana luka została wykryta przez technologię automatycznego zapobiegania exploitom firmy Kaspersky Lab, wbudowaną w większość produktów firmy.

Produkty firmy Kaspersky Lab wykrywają omawianego exploita jako:

  • HEUR:Exploit.Win32.Generic,
  • HEUR:Trojan.Win32.Generic,
  • PDM:Exploit.Win32.Generic.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



13.03.2019 | Klienci coraz chętniej łączą usługi telekomunikacyjne w pakiety. Ten segment rynku wart jest około 5 mld zł

Z danych UKE wynika, że sprzedaż pakietów usług to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku telekomunikacyjnego.

W Polsce nasycenie usługami łączonymi jest wciąż na niskim poziomie i wynosi ok. 30 proc.

Dlatego wciąż ma ogromny potencjał wzrostu, tym bardziej że zainteresowanie klientów usługami pakietowymi jest coraz większe.

Osiągnięcie 80 proc. nasycenia jest możliwe – podkreśla wiceprezes Orange Polska.

+ więcej...
13.03.2019 | Ataki phishingowe w 2018 r. - niemal 500 milionów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej

Systemy antyphishingowe firmy Kaspersky Lab udaremniły ponad 482 miliony prób odwiedzenia fałszywych stron internetowych w 2018 r. - dwukrotnie więcej niż rok wcześniej, gdy zablokowano 236 milionów takich prób.

Liczba ataków phishingowych zwiększa się już od kilku lat, jednak dane liczbowe dla 2018 r. wskazują na znaczący skok, jeśli chodzi o stosowanie i popularność takich ataków.

Te i inne dane liczbowe przedstawiono w nowym raporcie Kaspersky Lab poświęconym ewolucji spamu i phishingu w 2018 r.

Phishing stanowi jeden z najbardziej elastycznych rodzajów ataków przy użyciu socjotechniki, ponieważ może przywdziewać różne formy i być stosowany w różnych celach. 

+ więcej...
13.03.2019 | Mądre zarządzanie: przyszłość trzeba budować teraz

Wartości, postawy i kompetencje społeczne będą wkrótce decydujące dla sukcesu biznesowego i zawodowego.

Rozwijanie biznesu wymagać będzie w coraz większym stopniu tych samych kompetencji, co rozwój społeczny i budowanie społeczeństwa obywatelskiego – wynika z raportu „Mądre zarządzanie”, przygotowanego przez Orange Polska.

O kompetencjach przyszłości – dialogu, współpracy oraz przywództwie – dyskutowali 12 marca eksperci podczas debaty „Inspirator, kreator, zdobywca. Gotowi na przyszłość?”, zorganizowanej przez Orange w ramach cyklu Miasteczko Myśli.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 400 kb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 15  Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij