Wiadomości

Loading


12.03.2019 | Nowa wersja Kaspersky Password Manager pomaga zorganizować i zabezpieczyć cenne dane cyfrowe

Kaspersky Lab opublikował nową wersję swojego rozwiązania freemium: Kaspersky Password Manager. Produkt jeszcze bardziej upraszcza proces organizowania cennych prywatnych danych - od haseł po dokumenty i zdjęcia. Kaspersky Password Manager pozwala teraz przeglądać i przechowywać dokumenty PDF oraz przydzielać pliki do kategorii, aby szybciej i wygodniej znaleźć dany dokument. Nowa wersja posiada również możliwość sprawdzenia, czy hasło znajduje się w publicznie dostępnych bazach danych, które wyciekły. Rozwiązanie obsługuje wiele platform, dzięki czemu z jednego konta można zarządzać bezpiecznym magazynem na wszystkich urządzeniach użytkownika.

Kontrolowanie naszych cennych informacji staje się dzisiaj coraz trudniejsze. Posiadamy coraz więcej danych uwierzytelniających dostęp do różnych kont na portalach społecznościowych, w serwisach streamingowych, grach online itd. Chcemy mieć dostęp do cyfrowych kopii dokumentów zawierających prywatne informacje. Aby informacje te były bezpieczne, a jednocześnie nadal łatwo dostępne podczas regularnego, codziennego użytku (tj. podczas dokonywania zakupów online, korzystania z usług e-administracji lub wynajmu samochodów), potrzebujemy "magicznej skrzynki", która pozwoli nam znaleźć odpowiedni plik, dokument lub dane uwierzytelniające, gdy zajdzie potrzeba. Dzięki produktowi Kaspersky Password Manager można bezpiecznie i skutecznie zarządzać swoimi cennymi danymi cyfrowymi w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia.

Użytkownicy tego rozwiązania mogą teraz przesyłać prawo jazdy, paszport/dokument tożsamości, karty bankowe, pliki dot. polisy ubezpieczeniowej oraz inne rodzaje cennych dokumentów jako pliki JPG lub w innym formacie graficznym, lub wielostronicowe dokumenty PDF. Następnie mogą przydzielić taki plik do odpowiedniej kategorii dla łatwiejszego dostępu i szybszego wyszukiwania.

Wycieki informacji z prywatnych kont na dużą skalę stały się rzeczywistością. Od incydentu z 2013 r., który dotknął firmę Yahoo, po niedawne upublicznienie bazy Collection #1, która zawierała ponad miliard unikatowych kombinacji adres e-mail plus hasło. Wszystkie te dane zostały udostępnione na popularnych forach hakerskich. Tradycyjne techniki tworzenia silnych haseł (odpowiednia długość hasła, występowanie znaków specjalnych itd.) już nie wystarczą. Użytkownicy muszą być jeszcze bardziej ostrożni i stosować proaktywne środki bezpieczeństwa w celu zapewnienia ochrony swoim danym. Muszą monitorować bezpieczeństwo swoich kont. Nowa wersja rozwiązania Kaspersky Password Manager ostrzeże użytkownika, jeśli wybrane przez niego hasło występuje w bazie danych zawierającej zhakowane konta.

Kaspersky Password Manager to bezpieczny, wieloplatformowy zaawansowany menedżer dostępny dla systemów Microsoft Windows, macOS, Android, iOS, a także jako aplikacja online obsługiwana z poziomu przeglądarki. Narzędzie to zabezpiecza hasła, identyfikuje te, które są słabe, i generuje ich silne zamienniki przy pomocy generatora haseł, bezpiecznie wypełniając w automatyczny sposób dane uwierzytelniające logowanie oraz przechowując dane osobowe użytkownika w zaszyfrowanym prywatnym magazynie. Gdy wszystko zostanie zsynchronizowane, dane będą zawsze pod ręką, gotowe do użycia.

Kaspersky Password Manager jest dostępny w wersji darmowej oraz premium. Różnica między nimi dotyczy liczby wpisów, które można przechowywać w magazynie - w wersji darmowej może być ich maksymalnie 15. Wszystkie wymienione wcześniej nowe funkcje są w pełni dostępne w obu wersjach.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć12.03.2019 | Co trzeci nastolatek doświadczył agresji w internecie. Prawie połowa natrafiła na informacje o tym, jak popełnić samobójstwo

Jedna trzecia nastolatków spotkała się z agresją w internecie. 38 proc. miało do czynienia z brutalnymi obrazami, np. ludzi robiących krzywdę innym, a 43 proc. natrafiło na informacje o tym, jak popełnić samobójstwo.

Spora grupa nastolatków, którzy doświadczyli czegoś nieprzyjemnego w sieci, nie rozmawiała o tym z nikim – wynika z najnowszej polskiej edycji badania EU Kids Online.

Eksperci podkreślają, że walka z agresją i hejtem w sieci to warunek konieczny i wymaga skoordynowanych działań wszystkich – od uczestników rynku telekomunikacyjnego po agendy rządowe.

+ więcej...
12.03.2019 | Raport CERT Orange Polska 2018: nowe cyberzagrożenia i sposoby ochrony

W ubiegłym roku internauci mieli do czynienia z kolejną falą ataków phishingowych, próbujących wyłudzić pieniądze czy hasła do kont.

Złośliwe oprogramowanie coraz częściej otrzymujemy w SMS-ach, a komputery są bez wiedzy właścicieli wykorzystywane do wydobywania kryptowalut.

Są też nowości po stronie ochrony – sztuczna inteligencja pomaga szybciej reagować na zagrożenia, a uwierzytelnianie biometryczne uwalnia internautów od pamiętania skomplikowanych haseł.

W sieci Orange Polska świetnie sprawdza się CyberTarcza – w ubiegłym roku w ponad 2,5 milionach zdarzeń ochroniła klientów internetu domowego przed utratą danych, tożsamości czy pieniędzy, a od niedawna mobilna CyberTarcza pomaga chronić użytkowników smartfonów.

+ więcej...
11.03.2019 | Gala KSW 47: The X-Warriors w Cyfrowym Polsacie i IPLI. Narkun vs De Fries oraz Pudzianowski vs Kołecki

Abonenci Cyfrowego Polsatu oraz użytkownicy IPLI − największego serwisu rozrywki internetowej − mogą zamawiać dostęp do gali KSW 47: The X-Warriors.

W sobotę, 23 marca br. w Atlas Arenie w Łodzi w walce o mistrzowski pas zmierzą się pogromca Mameda Khalidova, Tomasz Narkun z mistrzem kategorii ciężkiej Philem de Fries, a Mariusz Pudzianowski skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim, Szymonem Kołeckim.

Dostęp do gali realizowanej w systemie „pay-per-view” (PPV) kosztuje 40 zł.

Widzowie ponownie będą mogli obejrzeć aż 9 emocjonujących walk w klatce.  

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 200 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 32 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 3 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij