Wiadomości

Loading


06.02.2019 | 2018 – PRZEŁOMOWY ROK DLA INEA

Rok 2018 upłynął dla INEA pod znakiem dużych zmian. Najważniejsza wydarzyła się w pierwszym kwartale, kiedy to operator został przejęty przez fundusz Macquarie European Infrastructure Fund 5. Wsparcie udzielone przez nowego inwestora oraz dotychczasowe doświadczenie i konsekwentna strategia zaowocowały wieloma sukcesami w dalszej części roku oraz dobrymi wynikami finansowymi.

INEA może pochwalić się nie tylko wprowadzaniem nowych technologii, rozbudową oraz udostępnianiem swojej infrastruktury światłowodowej, ale również doskonałymi wynikami finansowymi. Inwestycje takie, jak pokrycie światłowodem blisko 60% własnej sieci czy otwarcie jej na innych operatorów przyniosły firmie wymierne korzyści finansowe. Przychody INEA w ujęciu rok do roku wzrosły w 2018 o +29%, a wskaźnik EBITDA o +25%. W drugiej połowie roku liczba klientów indywidualnych INEA przekroczyła 260.000, a grono klientów biznesowych i instytucjonalnych poziom 11.000.

Już sam początek roku był bardzo intensywny. W lutym nastąpiło zamknięcie transakcji przejęcia większościowych udziałów INEA przez australijski fundusz inwestycyjny Macquarie European Infrastructure Fund 5. Na przestrzeni całego roku operator był skupiony na budowie otwartej sieci światłowodowej na terenach wykluczonych cyfrowo w ramach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Końcówka roku przyniosła uruchomienie symetrycznego Internetu 10 Gb/s dla klientów indywidualnych oraz drugie z rzędu zwycięstwo w rocznym rankingu dostawców najszybszego Internetu w Polsce wg Speedtest PL. 

Pod wieloma względami rok 2018 był dla nas przełomowy. Z jednej strony poprzez nasze inwestycje i udział w POPC zbudowaliśmy podstawy dla realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju, jako operatora otwartej infrastruktury światłowodowej. Z drugiej strony skupialiśmy się na potrzebach i doświadczeniach klientów korzystających z naszych usług. INEA dysponuje obecnie bardzo silnym zapleczem technologicznym i biznesowym, które będzie fundamentem rozwoju w najbliższych latach – mówi Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA. – Bardzo cieszy mnie fakt, iż drugi rok z rzędu zostaliśmy dostawcą najszybszego Internetu w Polsce. Nasza pozycja rynkowa i wyniki finansowe są efektem ciężkiej pracy całego zespołu. Kolejny rok zapowiada się równie intensywnie – dodaje Bartkowiak.

Sprawdź INEA - ŚWIATŁOWÓD SYMETRYCZNY W TWOIM DOMU

źródło: INEA

Kliknij aby powiększyć06.02.2019 | ZUS wybiera IBM Z w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych klientów

ZUS wybrał platformę IBM Z, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność systemu KSI, który jest sercem systemu emerytalnego w Polsce.

Czteroletnia umowa - zawarta w grudniu 2018 r. - o wartości 70,5 mln PLN pozwala zagwarantować dalszy rozwój systemu w ramach strategii ZUS na lata 2016-2020, której celem jest m.in. usprawnienie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

KSI ZUS należy do dziesięciu największych na świecie systemów IT - obsługuje około 24 milionów obywateli, przetwarza 900 mln dokumentów w skali roku i operuje na 140 TB danych.

Aby pomóc chronić dane klientów i zapewnić zgodność z nowymi regulacjami, w tym RODO, ZUS wybrał system IBM z14, który oferuje pełne szyfrowanie danych i może przetwarzać 850 milionów w pełni szyfrowanych transakcji dziennie.

+ więcej...
06.02.2019 | Nowa mobilna CyberTarcza. Większe bezpieczeństwo internetu w smartfonie.

Orange Polska wprowadza nową usługę, która zwiększa bezpieczeństwo korzystania z internetu w smartfonie.

Stworzono ją z myślą o niewielkich firmach oraz użytkownikach prywatnych.

CyberTarcza pomaga zapobiegać utracie wrażliwych danych, haseł, loginów czy aktywności złośliwego oprogramowania.

Na bieżąco informuje o stanie bezpieczeństwa urządzeń objętych ochroną, dodatkowo umożliwia także wprowadzenie indywidualnych blokad na poszczególnych smartfonach.

+ więcej...
05.02.2019 | Dostępność usług T‑Mobile

W nawiązaniu do poprzednich komunikatów uprzejmie informujemy, że pełna funkcjonalność niemal wszystkich usług telekomunikacyjnych w naszej sieci została przywrócona w ciągu zaledwie kilku godzin od wybuchu pożaru, który wydarzył się w czwartek rano.

Obecnie występują jedynie jednostkowe ograniczania w działaniu niektórych usług.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie wynikające z tego powodu niedogodności i jednocześnie dziękujemy za zrozumienie i wyrazy wsparcia, jakie otrzymaliśmy w ciągu ostatnich dni ze strony naszych klientów oraz partnerów biznesowych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 7 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 12 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij