Wiadomości

Loading


05.12.2018 | Koszmar zdalnego dostępu: liczba nowych backdoorów wzrosła o ponad 40% w 2018 r.

Kaspersky Lab podsumował ewolucję szkodliwego oprogramowania w 2018 r. Spośród wszystkich nowych niebezpiecznych plików wykrytych w tym okresie najbardziej zwiększyła się liczba trojanów otwierających tylne furtki w systemach, czyli tzw. backdoorów, (o 44%) oraz oprogramowania ransomware (o 43%). Co trzeci komputer na świecie (30,01%) stanowił cel co najmniej jednego zagrożenia online.

Łącznie, każdego dnia przez dziesięć pierwszych miesięcy roku technologie bezpieczeństwa Kaspersky Lab przetwarzały 346 000 nowych szkodliwych plików. Liczba i zróżnicowanie nowych szkodliwych plików wykrywanych każdego dnia dość dobrze określa zainteresowania cyberprzestępców zajmujących się tworzeniem i rozprzestrzenianiem szkodliwego oprogramowania. Podczas gdy w 2011 r. technologie Kaspersky Lab wykrywały dziennie 70 000 nowych plików, w 2017 roku liczba ta wzrosła pięciokrotnie - do 360 000.

W 2018 roku miał miejsce niewielki spadek liczby nowych szkodliwych programów wykrywanych każdego dnia. Z jednej strony może to oznaczać, że cyberprzestępcy są zainteresowani ponownym wykorzystywaniem starego szkodliwego oprogramowania, które okazało się skuteczne. Z drugiej strony wzrost liczby wykrywanych backdoorów i programów ransomware pokazuje, że atakujący nieustannie poszukują nowych sposobów złamania zabezpieczeń urządzeń ofiar i zarobienia na tym pieniędzy. Niesłabnące zainteresowanie oprogramowaniem ransomware i jego nieustanny rozwój stanowi ostrzeżenie, aby zachować czujność - zarówno przed istniejącymi, znanymi cyberzagrożeniami, jak i tymi nowymi, których jeszcze nie widzieliśmy. Dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów, codziennie udoskonalamy nasze systemy wykrywania i ochrony - powiedział Wiaczesław Zakorzewski, szef działu badań dot. zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

Pozostałe najważniejsze dane statystyczne dotyczące zagrożeń w 2018 r.:

  • Rozwiązania firmy Kaspersky Lab odparły 1 876 998 691 ataków przeprowadzonych z zasobów online zlokalizowanych na całym świecie.
  • Technologie ochrony WWW Kaspersky Lab wykryły 21 643 946 unikatowych szkodliwych obiektów.
  • 30,01% komputerów użytkowników co najmniej raz w ciągu roku stanowiło cel ataku online przy użyciu szkodliwego oprogramowania.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć05.12.2018 | Kosmiczne Święta od UPC Polska. Najlepsze oferty pełne prezentów

Zastanawialiście się, co UPC Polska przygotowało na ten wyjątkowy czas w roku?

Sprawdźcie naszą ofertę świąteczną „Kosmiczne Święta”.

Propozycje z najszybszym internetem i najlepszą telewizyjną rozrywką wzbogacone zostały o dodatkowe pakiety telewizyjne dostępne na atrakcyjnych warunkach: dla fanów filmów i seriali HBO, a dla miłośników sportu - Polsat Sport Premium i Eleven Sports.

Wszystko to w świątecznych gigarabatach. 

+ więcej...
05.12.2018 | Świąteczna niespodzianka dla abonentów Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat przygotował dla swoich abonentów świąteczny prezent.

To dostęp do nawet 10 kanałów telewizyjnych bez dodatkowych opłat.

Z „otwartego okno”, które potrwa do 7 stycznia 2019 r., można już korzystać od najniższego pakietu za pośrednictwem dekoderów oraz mobilnie w serwisie Cyfrowy Polsat GO z aktywną opcją ON THE GO.

W tym roku dzięki świątecznej niespodziance abonenci platformy Cyfrowy Polsat będą mogli obejrzeć filmowe hity, ciekawe seriale czy bajki dla najmłodszych bez dodatkowych opłat! 

+ więcej...
05.12.2018 | Plus wdrożył w MPWiK Wrocław nowatorską usługę geolokalizacji połączeń na numery alarmowe

Operator sieci Plus wprowadził pierwszą na polskim rynku usługę udostępniania w czasie rzeczywistym danych o przybliżonej geolokalizacji połączeń i prób połączeń na numery alarmowe.

Usługa jest przeznaczona dla podmiotów i służb użyteczności publicznej, obsługujących numery alarmowe (np. firmy wodociągowe, zakłady energetyczne, przedsiębiorstwa ciepłownicze, zakłady gazownicze).

Pierwszą instytucją korzystającą z usługi jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, lider technologiczny w swojej branży.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 3 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 65 Mb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 80 Mb/s :
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij